130 Shares 8992 views

Gotowanie Tricks: Jak hodować żelatyna

Dzisiaj, żelatyna jedzenie jest często zawarte w preparacie wielu potraw. Dodaje się go do różnych dań głównych, galaretki, galaretki owocowe, tort. Nie każdy początkujący kucharz zna wszystkie niuanse pracy z tym produktem. I nie każda doświadczona gospodyni wie, jak prawidłowo hodować żelatynę. Proces ten jest bardzo proste i łatwe.


Przed zastosowaniem żelatyny rozpuszcza się w zimnej wodzie lub innej cieczy. Potem, kiedy pęcznieje, trzeba dolać wody i ogrzewać mieszaninę. Zasadniczo każde opakowanie z produktem znajduje się instrukcja i szczegółowy opis, w jakich proporcjach rozcieńczyć żelatynę. Jeśli wykonane prawidłowo, kulinarne arcydzieło zachwyci domu i odwiedzających. Czytanie pakietu – bardzo przydatna rzecz, bo można się złapać, natychmiastowy żelatynę, a on przygotowuje się dużo łatwiejsze. Warto też zwrócić uwagę na trwałości, jak stary produkt jest w stanie zepsuć danie.

Jak sadzić żelatynę? Wszystko zależy od tego, co masz do gotowania. Jeśli celem wysiłków jest przygotowanie aspic z kurczaka, następnie 1 łyżkę zwykłej żelatyny umieścić w głębokiej miski i zalać szklanką zimnego bulionu. Zawartość opuszczenia przez czterdzieści minut puchnąć. Następnie dodać do mieszaniny dwóch i pół filiżanki bulionu i umieścić na małym ogniu. Mieszać ciągle potrzeba do całkowitego rozpuszczenia granulatu żelatynowe nie wrzenia. Wlewa się do naczynia i talerze dając szczelności.

Jak sadzić żelatynę dokonywania pszczele, które tak lubią dzieci? Wielu rodziców nie próbować dać swoim dzieciom takie desery, ale na próżno. Żelatyna zawiera wiele składników odżywczych, aminokwasów, witamin, poprawia krzepliwość krwi. Jednak może to powodować alergie, jest przeciwwskazane w dużych ilościach w obecności chorób układu krążenia. Tak więc, należy pakiet żelatyny 15 g, wlać pół szklanki cieczy (woda, sok, syrop, sok) i pozostawić na godzinę. Następnie uzupełniono pół szklanki ciepłej cieczy, Włożyliśmy w kąpieli wodnej lub wolnym ogniu. Gotować trzeba dziesięć lub piętnaście minut, stale mieszając. Następnie można wlać galaretkę na miseczkach i pozostawić do ostygnięcia przez 3-4 godzin. Aby wyjąć deser na talerzu, trzeba kształtować w gorącej wodzie (ale tak, by nie trafić do galaretki) na minutę.

Jak sadzić żelatynę do śmietany masło, które doskonale nadaje się do biszkoptów? Torba z żelatyny (15 g), wlać do szklanki śmietany i pozostawić na dwie godziny. Następnie się ogrzać jego zawartość w łaźni wodnej, stale mieszając, do całkowitego rozpuszczenia granulatu. Aż studio mieszaniny ubij dwie filiżanki kremu z trzech łyżki sproszkowanego cukru i wanilii. Wlać chłodzony ale nie utwardzonej żelatyny, peremaschivaem ciasta i umieścić je w lodówce. Ciasto jest gotowy po trzech godzinach.

Wiele hostessy zainteresowany Jak hodować natychmiastowy żelatynę. Tutaj sytuacja jest o wiele prostsze. Wypełnić płynem aż do całkowitego rozpuszczenia granulatu, z zastrzeżeniem piętnaście minut. Następnie ogrzewa się nieco i wlewa do masy całkowitej. Cieszyć się posiłkiem!