672 Shares 2440 views

Whisky „Lafroyg”: poglądy, opinie, ceny

Whisky „Lafroyg” – to jedyny typ od Single Malt whisky, która została oficjalnie wydanego na dworze królowej Anglii. Taki stan Laphroiag otrzymał po wizycie w destylarni Książę Karol, który był w stanie docenić właściwości smakowe szlachetnego napoju.

Krótko o marce światowej sławy

Whisky „Lafroyg” jest niekwestionowanym liderem w jednej kategorii słodu. Jest produkowany od 1815 roku w południowej części wyspy Islay. Niedawno single malt można było kupić w sklepach detalicznych, jak to jest butelkowane w klasycznych dębowych beczkach i był przeznaczony wyłącznie do przygotowania mieszanek. Tylko nazwa jest tłumaczona jako „malowniczej dolinie, położonej na brzegu szerokiej zatoce.” W 1994 roku książę Walii odwiedził szkockiej gorzelni i zasłużenie stanie docenić doskonałą jakość napoju i jego doskonały smak, po którym została zawarta umowa na dostawę szkockiej whisky prosto na dworze królewskim.

Opis Scotch "Lafroyg"

Szlachetny napój Szkocji jest popularny na całym świecie, ale na szczególną uwagę zasługuje na klasycznej wersji Laphroaig 10 Jedynka Islay Malt. Kategoria ta jest utrzymywana przez co najmniej dziesięć lat. Jednak w kolekcji winiarzy mieć ekspozycję kopie termin która kroczyła 25-letni etap. Ponadto, szkocki producent ma szczególnie cenne whisky „Lafroyg” – Malt 30 lat. Nawiasem mówiąc, ten napój kochanków znaleźć najbardziej udaną wersję kolekcję wszystkich szkockich.

Szlachetny napój różni wyraźny smak dymu – destylarnia ma swoje torfowisk. Wymowa Zapach zawiera nuty morskie i wyraźnie wiąże się z narzędzi połowowych. Nie słychać odcienie glonów i mchów, bogatych zapachów wędzonych i pikantne drewna, a także światła i owocowym smaku mentolu. Niektórzy eksperci są skłonni wierzyć, że tutaj też jest aromat leczniczy. Niemniej jedno jest jasne – bezkonkurencyjny smak i aromat whisky wymawiane „Lafroyg” nie można pomylić z niczym innym.

Prawdziwe fakty o produkcji legendarnego whisky Laphroaig

  • Do produkcji znanej szkockiej whisky wykorzystuje wodę z jeziora Kilbride.
  • Torf, który jest używany do palenia słodu tnie się ręcznie, po czym umieszcza się z powrotem do górnej warstwy, co z kolei pozwala na wypełnienie zasobów naturalnych.
  • gorzelnie torfowisk i unikalna kompozycja – mech, porosty i Heather. Właśnie z tego powodu, niektórzy eksperci mówią, i leczniczy smak i aromat whisky.
  • jęczmień słodowanie następuje konwencjonalny sposób – na tydzień w temperaturze nie niższej niż 15 o C.
  • Oryginalne piece, które zostały zbudowane z powrotem w 1804 roku, a stosowane do suszenia słodu na ten dzień.
  • W produkcji szkockiej whisky nie może obyć się bez dwóch cykli destylacji.
  • Wieku Single Malt whisky w dębowych beczkach Burbon.

Malt Whisky Laphroaig 10 lat

Napój ten sprawia wrażenie od pierwszego łyku. Ta whisky jest inny wyjątkowy złoty odcień i niezrównany aromat z wyraźną zadymionych notatek i schludny morze pociągiem. Ponadto, aromat i posmak zawierać charakterystyczne odcienie wrzosu i niepowtarzalnej słodyczy jęczmienia.

Single malt whisky „Lafroyg 10 lat” jest idealnym rozwiązaniem w najczystszej postaci. Jednak może on być stosowany z niewielką ilością zimnej wody lub więcej kostek lodu. Prawdziwi koneserzy uważają, że napój ten jest klasycznym ucieleśnieniem Szkocji i jej destylarni.

Laphroaig Quarter Cask Jedynka Islay Malt

Unikalną cechą produkcji napoju służy tej beczki, czyli 4 razy mniej niż norma dla jego wytrzymałości. Takie projekty są często używane w Szkocji ze względów ekonomicznych. Ale to cechy zapewniają bardziej intymny kontakt z drewna szlachetnego napoju, co whisky „Lafroyg Quattro KASK” dostaje specjalną creaminess i miękkość.

Ten napój ze swoim unikalnym kolorze słonecznej, a jej smak jest łatwo wykryć nawet zarzewie szkockiego bagienne. Posmak jest inny wyraz plastyczny – łatwo domyślić owocowe nuty kokosa i banana.

Whisky „Lafroyg Quarter Cask„ma gęstą i głęboki smak, który harmonijnie łączy w sobie pikantne zadymionych notatek i wyjątkową słodycz jęczmienia.

wydajność klasycznej whisky Laphroaig

Whisky „Lafroyg 10 lat”, komentarze, które pozwalają jeszcze bardziej przekonany o wyjątkowości smaku różnorodności jej odcieni. Tak, można spotkać całą gamę kolorów – od złota do złota słonecznej i szlachetnej. Napój ten ma złożony smak, który wyraźnie słyszalne orzech karmel notatki i niuanse są śledzone owoce.

Posmak jest przyjemny i charakterystyczny zasługuje na szczególną uwagę. miga morskich i niezrównany smak aromatycznej zadymionej torfu – cechy te nie mogą być mylone z niczym innym. Klasyczna wersja szkockiej whisky z opóźnieniem 10 lat jest najbardziej popularny. Opinie o tym wymownie, że napój ten wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem i aromatem kolorowe.

Szkocka gorzelnia „Lefroeyg”

Gorzelnia „Lefroeyg” znajduje się na wyspie Islay. Ten swoisty stan znajdującego się w innym państwie. To nie tylko gorzelnia – to prawdziwy szkocki klub koneserów napój najwyższej jakości. Sam fakt, że butelka jest dołączony do każdej karty, w której pojedynczy producenci whisky są zaproszeni, aby kupić małą działkę (9,2 metrów kwadratowych) obok słynnej destylarni, mówi wymownie o tym, że producenci są świadomi jakości napoju robią.

mistrz gorzelnia jest regularnie zapraszany do prawdziwych fanów szkockiej whisky na pobyt na wyspie Islay. Ktoś przychodzi tam, aby uczcić ślub, kogoś tylko dlatego, że chce zabrać z powrotem – przez góry i oceany – garść szkockiej ziemi, który jest bezpośrednio związany z niepowtarzalnym smakiem i aromatem whisky.

Historia „Lefroeyg”

Gorzelnia na wyspie Islay została założona w 1815 roku. We wszystkich latach swojego istnienia wielokrotnie zamknął produkcję w swoim czasie „Lefroeyg” był nawet w brytyjskiej mienia wojskowego. I choć była gorzelnia w zarządzaniu Bessi Uilyams – pierwszy na świecie kobiety, która wie wszystko o whisky i więcej. Obecnie firma jest destylarnia flagowy Allied Domecq.

W 2005 roku legendarny napój został przyznany status wielki – najlepszy z najlepszych. Stało się to w rocznych Champions konkurencji whisky Konkursu. Do tej pory historia firmy nie kończy. Eksperci w dziedzinie mieszania unikalnych odmian regularnie twierdzą, że whisky „Lafroyg” typów, którzy dzielą się w zależności od czasu otwarcia migawki i wszechstronności. Jednak główną cechą są niezmiennie odcienie torfu i notatki morskiego i lukrecję, mentol i czerwone owoce. Laphroaig – to wyjątkowa harmonia smaku i aromatu.

Obecnie zbiór szkockiej destylarni ma ogromną liczbę zabytkowych przedmiotów, których wiek wynosi od 10 do 40 lat. To naprawdę szlachetny napój, który ocenia właściwości smakowe i mogą być prawdziwi koneserzy smakoszy napojów silny szkocki.