891 Shares 2239 views

Jak przechowywać zimą łódź PVC? Właściwe przechowywanie łodzi PVC zimie

Aktywny wypoczynek na wodzie, zyskując więcej fanów. Bardzo wiele rodzin zakupu pontony z polichlorku winylu (PVC), a nie tylko do wędkowania, ale również na wycieczki na rzekach i jeziorach, plaż i wycieczek turystycznych. Prawie wszędzie przestrzeń stawami pełnymi kolorowych kwiatów turystycznych, rekreacyjnych i łodzi rybackich i małych statków. Widzimy w nich, a pary z dziećmi, młodzieżą i hałaśliwe firmy, a cichych rybaków wydzielić gdzieś z dala od hałasu i ogólnej zabawy.

Wybierz dla każdego smaku

Łodzie te są zarówno małe, podwójne lub potrójne, a prawdziwy Whopper. Są nadmuchiwane modelu dla dzieci, coś pomiędzy statkiem i małym basenem. Są szczęśliwe dzieci przelewanie. Istnieje specjalny turystyczny przeznaczony do raftingu.

Łodzie wiosła i silnik, stosunkowo niedrogie i warte szalone pieniądze. Posiadanie takiej „zabawki”, oprócz zabawy, i ma dość konkretny problem. Ze względu na bezpieczeństwo obiektu nie jest tanie to jest bardzo ważne dla prawidłowego przechowywania łodzi PVC zima.

W czym problem?

Magazynowanie towarów w niskich temperaturach, PVC ma swoje własne cechy. W miejscach, gdzie występują fałdy w niektórych przypadkach ślady zagnieceń. Wpływ niskich temperaturach, mogą być różne. To zależy od temperatury, w której został zapisany łódź i wpływ był wywierany na co. Oznacza to, że zaczęła się poruszać, pompa, ruch, i tak dalej. D. Więc pytanie brzmi, gdzie do przechowywania łodzi PVC zima może nagle być poważnym problemem.

Jeśli produkt jest przechowywany w temperaturze nieznacznie „minus”, a następnie kilka „odpoczywał” w ogniu, skutki są odwracalne. Ślady znikają w ciągu kilku dni. Jeżeli temperatura przechowywania wynosi poniżej minus 15-20 ° C, może być poważnie uszkodzona.

Jaki rodzaj materiału – PVC?

W ostatnich latach, łódź wykonana z gumy tkanki, a następnie je przechowywać, zraszanie talku lub proszku dla niemowląt. Producenci nowoczesnych produktów koncentruje się na ich niezawodność i trwałość. Ale w rzeczywistości? Jak przechowywać zimą łódź PVC do wiosny nagle odkryć, że doszła w ruinę? Zgadzam się, gryźć łokcie nikt nie chce.

Pontonów wykonane są wyłącznie z kontrolowanych materiałów wielowarstwowych. Oni mają pewien zakres temperatur, w którym producent gwarantuje jakość konsumenta.

Jak przechowywać zimą łódź PVC?

Przechowując je w gotowej postaci instrukcji dopuszcza bardzo szerokim zakresie temperatur – w zakresie od -45 ° do + 50 ° C Zrozumiałe jest, że łódź jednocześnie nie dotykać i nie ruszaj się. Potem „przeżyć” nawet surowa zima.

Jeżeli pomieszczenie jest ogrzewane i przechowywania łodzi PVC prowadzi się w temperaturze powyżej -5 ° C, w celu przenoszenia i może być złożony. To prawda, że „zero” i następujące artykuły z polichlorku winylu znacznie tracą elastyczność. Zbierz łódkę w kompaktowej obudowie nie będzie łatwe.

Wniosek: jeśli łódź „hibernacji” w nieogrzewanym pomieszczeniu (nie ważne – zawyżone lub zwinięty), w zimnie bezpieczniej jest, aby nie dotykać. Jest to najprostszy i najbardziej popularne porady dotyczące sposobu przechowywania łodzi PVC zimy.

Co jeszcze jest ważne

Najkorzystniejsza temperatura – między 15 do 40 stopni Celsjusza. Inne warunki przechowywania nie są tak ważne w tym sensie PVC jest dość skromny. Jedyne ostrzeżenie – nie utrzymać łódź w pobliżu urządzeń wytwarzających ciepło. I, oczywiście, po prostu trzymać go z dala od otwartego ognia.

Jeśli planujemy przechowywania łodzi PVC w garażu, piwnicy lub kurnika, pamiętaj gryzoni. Oczywiście, nie żerują na PCV. Ale jeśli leżące wokół w łodzi po sezonie połowowym, okruchy potraw lub plamy pozostaną na ryby, możesz być pewien – będzie gryzł razem z gumy.

Nie tylko PVC

Najczęściej konstrukcja pontonów dostarczenie elementów drewnianych, takich jak siedziba wodoodpornej sklejki. Jego właściwości mogą być bardzo różne, w zależności od producenta.

Łodzie pochodzenia krajowego wyposażone są głównie wykonane ze sklejki brzozowej okleinie zgodnie z wymaganiami GOST. W chińskich produktów – trochę inaczej. Kiedyś topoli fornir.

Sklejki brzozowej jest o rząd wielkości silniejsze i bardziej wytrzymałe. To samo odnosi się do innego zestawu.

Dlatego przed zakupem zastanowić się, jak do przechowywania łodzi PVC zimę i nie tylko w zimie. I wybrać wiarygodnego producenta.

Należy pamiętać, że termin „wodoodporna sklejka” nie gwarantuje bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Taki materiał nie pogarsza się w wodzie bez powietrza. Ale jeśli jest przechowywany w wilgotnym środowisku z różnicy temperatur może ulec pleśni. Grzyb jest w stanie „jeść” część jednego sezonu.

Co robić

Spójrzmy teraz, jak utrzymać łódkę od zimy PVC bardziej szczegółowo.

Przede wszystkim, po zakończeniu pracy letniej łodzi musi być dokładnie oczyścić brud i zanieczyszczenia organiczne. Czyli żywność, łuski ryb, śluz i tak dalej. Jeśli nie zostanie to zrobione, łodzie przechowywanie PCV w zimę w cieple niemożliwe. Zapach rozkładających się resztek przewidzianych do Ciebie. I blisko pozwoli Ci przenieść łódź z dala od obudowy (na przykład w stodole), gdzie jest zimno i mysz.

Łódź umyć wodą z mydłem – pianka pozwala na wykrycie małych wad po ich uszczelnienia. Dokładne suszenia po praniu jest konieczne, zwłaszcza odcinków sklejki lub w pobliżu niego rygla. Jednocześnie należy sprawdzić, czy elementy drewniane, znaleźć wszystkie rozdrabniania, rozwarstwienia, obrzęk i zadziory.

Kiedy to nie wszystko bajce

Znajdź podobne wady, należy skontaktować się z producentem (jeśli łódź gwarancja). Najlepiej jest przed nadejściem zimy – wędkarstwo wiosna zaczyna powszechnego podniecenia. Lub starać własne środki. Ta warstwa powłoki przycinania ścierny o specjalnym lakierem dla jachtów, impregnacja lub sortowania epoksydowe i t. N.

Wash mięsisty łódź może być prosty szmatką lub gąbką. Stosuje się żadnych nowoczesnych środków, aż do mydła. Wystarczy upewnić się, że nie są one następnie resztki złowione w wodach otwartych podczas połowów.

Co jest najbardziej wygodny?

Jak przechowywać łodzią PVC – w zwiniętym lub rozszerzonej formie? Aby zaoszczędzić miejsce, jest to bardziej wygodne, aby zapakować w plecak lub torbę własnego zestawu. Ale można przechowywać w stanie nadmuchanym. Najważniejsze – aby zapewnić płaską wsparcie i szeroki obszar kontaktowy.

To prawda, nie jest to możliwe pod ciśnieniem komorą do kondensacji w celu utworzenia, co zmniejsza trwałość zaworu. Dlatego przed rozpoczęciem sezonu kondensat z cylindrów pewno chcesz skasować.

Łódź z silnikiem

Rozważmy teraz zimowanie łodzi motorowych PVC, dostępne w kilku modelach (głównie zagranicznych producentów). Jakie są jego elementy wymagają szczególnej uwagi? Jak najlepiej przechowywać łodzi PVC z silnikiem?

Pierwszym i najważniejszym z węzłów – skrzynia biegów. On jest ciągle w wodzie, narażonych na wysokie obciążenia i ewentualnych kolizji z niechcianymi przeszkód.

Mieszaninę z gaźnika zawiera tlen i powietrze, parę wodną. Gdy silnik jest stałe działanie ich wpływu szybko. Gdy silnik jest zatrzymany i przechowywane w pomieszczeniu, to jest bardzo prawdopodobne występowanie kondensacji na powierzchniach wewnętrznych. Przy długotrwałej pracy bez konsekwencji nie może być zbyt przyjemne. W związku z tym rada „jak do przechowywania łodzi PVC z silnikiem”, trzy czwarte ona zawierać informacje o środkach dla bezpieczeństwa silnika.

Czy muszę mieć ochronę

Niektórzy uważają, że olej, który jest częścią mieszaniny ma działanie konserwujące. Takie informacje można znaleźć w licznych rad, w jaki sposób do przechowywania łodzi PVC z silnikiem. Czy to prawda? Początkowo – tak. Ale wtedy olej odprowadzana z powierzchni, jak to ma żadnych dodatków. Bez ochrony silnika w zimnym pomieszczeniu nie będzie żył długo.

Utrzymanie ciepła wydłuża żywotność, ale w ogóle nie wchodzi w grę. Należy przyjąć środki ochronne, a jednocześnie postawić diagnozę do profilaktyki. Zdecydować, czy jest to moc z was osobiście, lub po prostu wysłać silnik w eksploatacji.

Ogólnie rzecz biorąc, nic skomplikowanego w tej pracy, ale to wymaga czasu, wolny obszar, sprzęt i przynajmniej trochę doświadczenia. Lub przyjaciół pomoc – głównie w diagnostyce (szczególnie, gdy urządzenie nie jest nowy).

Rozpoczynamy proces

Proces ochrona składa się z dwóch części. W pierwszym etapie, który jest najbardziej wygodny do przeprowadzenia „na ziemi” (tuż nad wodą w ostatnim dniu sezonu), zacznij od złożenia środka konserwującego w systemie żywnościowym. Rozprzestrzenianie paliwa, to osadzają się jako warstwę ochronną na elementach do tłokową oraz grup korby.

Dokładne instrukcje są, co do zasady, przy zakupie środków konserwujących. Pod koniec okresu ważności należy odkręcić świecy zapłonowej i pewną ilość środka konserwującego rozpylany bezpośrednio do komory spalania.

Następnie, przed wkręcania świecy powinien być kilka razy, aby dotrzeć silnik równomierne rozprowadzenie płynu nad powierzchnią cylindrów. Pomaga to także, aby usunąć wodę z obudową pompy i układu chłodzącego. pozostawić silnik przez jakiś czas w pozycji stojącej, a następnie skręcić w świecy w miejscu.

My nadal pracować

Do kolejnego etapu naszej pracy będzie wymagać pomieszczenie gospodarcze lub nawet mały warsztat. Musi być dostępny imadło i inne narzędzia, przynajmniej do minimum.

Z „materiałów” potrzebny jest olej przekładniowy (wziąć tylko specjalny olej do skrzyń biegów, zgodnie z zaleceniami producenta), części podkładki, uszczelki niewielką ociekowa oleju odpadowego. Ponadto, środek smarujący na części trących, a także ewentualnie, nowy filtr i olej mineralny silnika (silników czterosuwowych).

Na obudowie przekładni odkręcić śruby. Powoli wylać olej (pierwsza rozlany przypadkowo uderzył silnik wody). Jeśli „pieczony na” śrub wymaga dużego wkrętaka z dźwignią. Uszkodzona podkładka powinna być zmieniona tak, że wymiana powinna być pod ręką.

Sprawdzić olej

Jeśli olej zmieniła kolor lub przejrzystość – gruczoły są w porządku, i trzeba je wymienić razem z olejem. Kupić części zamienne naraz czasami nie jest możliwe, konieczne jest, aby zamówić i czekać na tyle długo. naprawy więc nie odkładać aż do wiosny.

Należy zwrócić uwagę na wtrącenia w pył metalowy oleju lub wiórów. Po uruchomieniu go – to normalne zjawisko, ale w innych sytuacjach – znak problemów biegów państwowych.

Diagnoza w tym przypadku powinny być kwalifikowane. Naprawy mogą instruować się z centrum serwisowym.

Jeśli kolor oleju w okresie letnim nie uległy zmianie, cicho i scalić je zmienić na nowy. Najczęściej, jest on sprzedawany w rurach, co upraszcza proces wymiany. Przed zakupem dowiedzieć się objętość zawartego reduktora. Wymiana silnika w pozycji pionowej.

Co zrobić ze śrubą

Następnie przejdź do inspekcji śmigła. Jeśli okaże się duże odpryski i zadrapania, najlepiej jest wymienić śrubę. W przeciwnym razie może nastąpić niedopuszczalne drgania i bije na wale, co spowoduje bezużytecznych łożysk przekładni i uszczelnień.

Drobne uszkodzenia można spróbować skorygować. Ostrza są podatne na prostowanie, choć nie we wszystkich przypadkach. I potrzebuje niezawodnego narzędzia. Jeżeli nie jesteś pewny swoich umiejętności, to lepiej zmienić śrubę na nową.

Inne momenty

Sprawdzić wał napędowy, ważne jest to, że nie jest zagięty i nie walczyć. Przyczyną usterki może być kolizji z przeszkodami w wodzie. Jeśli są problemy – po raz kolejny do centrum serwisowego.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przykryj wał smarem ochronnym.

Innym ważnym węzłem – układ paliwowy. Radzić sobie ze swoją najlepszą obsługę tylko, jeśli istnieje przynajmniej pewne doświadczenie. Lub pod kierunkiem dobrego pana.

Nevyrabotanny benzyna powinna być całkowicie opróżnione, należy odłączyć filtr paliwa i uderzenie.

Koniec pracy

Następnie smarowanie tarcia metalu na powierzchni silnika, w szczególności – w odniesieniu do elementów zawieszenia. Teraz silnik jest gotowy do przechowywania. Jak widać, przechowywania łodzi PVC w zimie w obecności całego silnika – nie jest najłatwiejsze, ale nadal całkiem realne.

Jeżeli silnik nie musi spędzać zimę w cieple, to nie powinny być szczelnie zapakowane wystarczy na pokrycie pokrywę.

Teraz wiesz wszystko lub prawie wszystko o tym, jak do przechowywania łodzi PVC zimy. Z zastrzeżeniem zasad określonych twoje piękno będzie służył wiernie przez więcej niż jeden sezon i dostarczy wiele doświadczenia z letnich wypraw wędkarskich na rzece i po prostu szczęśliwych chwil. Życzymy miłego pobytu z rodziną i dobrym nastroju!