265 Shares 4300 views

Siatki do siatkówki Wysokość: Normy

Siatkówka jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Gra przynosi wiele pozytywnych emocji dla zawodników i widzów. Ma proste zasady i minimalne wymagania w zakresie inwentaryzacji. Zawody odbywają się w różnych miejscach. To wymaga tylko piłkę i siatkę. W tym celu zastosowano standardy obsługi zapasów i na placu zabaw. Na nich i ustawić wysokość siatkówki siatki.

wysokość

Siatka jest uważany za ważne atrybuty sportowe używane w różnych dyscyplinach sportowych – Tenis, badfaytinge, badmintona. Również ten element jest wymagany w hokeja, piłki nożnej, koszykówki. Ale fundamentalne znaczenie dopiero w siatkówkę.

Obszar, na którym jest zainstalowana siatka, są podzielone na dwie równe części. Są miejsca dla przeciwników – do 9 metrów. Często wyniki w grze zależy od tego, czy piłka lub ręka dotknąć siatki. siatkówka sieci wysokość może być różna, a dla dzieci w wieku szkolnym, kobiety, mężczyźni stosują własne standardy.

Samce i samice siatki

Założycielem tego sportu jest uważany za William Morgan, który przedstawił wysokość zapasów o 197 cm. W przyszłości, to ustawienie jest wielokrotnie zmieniane. Górna granica wysokość siatki ustalono w 1900 wynosiła 2,13 m.

Po 12 latach, gra stała się skomplikowana, więc ceny były zmieniane. Górna granica została podniesiona do 2,28 m. Jaka jest wysokość siatki do siatkówki służy teraz? Od 1917 roku oficjalne zawody atrybut główny zostały zainstalowane na wysokości 2,43 m dla mężczyzn i 2,24 m dla kobiet. Do tej pory, takie są zasady.

Normy dla uczniów

siatkówka wysokość netto dla chłopców i dziewczynek jest określana w zależności od wieku uczestników gry. U dzieci w wieku 11-12 wyświetlacz górny zestaw w 220 i 200 cm, odpowiednio 13-14 – 230 i 210 cm, 15-16 – 240 i 220 cm seniorzy mogą uczestniczyć w grze, gdy wysokość wynosi 243 do siatkówki netto. i 224 cm dla chłopców i dziewczynek odpowiednio.

Ale opcja ta nie jest wyjątkowa. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szerokość i materiał. Produkt powinien być instalowany pionowo i bezpiecznie go naprawić. Musisz wybrać odpowiedni sprzęt, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo zawodników.

Inne wymagania dotyczące produktu

Ważne jest, aby znać nie tylko odpowiedź na pytanie, jak wysoka siatka do siatkówki od podłoża. Jest to konieczne do spełnienia innych wymogów inwentaryzacji:

  • Ze strony boczne są mocowane w pionie anteny siatki. Jeśli gra nie może ich dotknąć.
  • Komórki muszą mieć klasyczne ustawienia – 100×100 mm.
  • Przędze powinny mieć grubość wynoszącą 1,5-2 cm na biały lub czarny.

Produkty są profesjonalne, plaża, hale sportowe, szkolenia. Są inne narzędzia, jak również elementy niezbędne do instalacji.

tworzywo

Siatki są wykonane z różnych materiałów. Są one wykonane w postaci lin oczywiście większość polipropylenu z przewodem nylonu, a także Kevlar lub stalowego kabla. W kolorze są one podzielone na białe i czarne. Górna część produktu jest taśma powłoce. Na końcu znajdują się otwory, przez które przechodzi przewód do napinania paska mocującego.

Wewnątrz znajduje się elastyczny kabel do podłączenia produktu do stojaków. Siatkówka nadal trzeba antenę, kieszenie, strategiczne zdolności wyżywienie dla kulek. Wysokość anteny wynosi 80 cm, podczas gry nie mogą dotykać żadnych rąk lub piłkę.

marki

Przy zakupie należy określić cel, dla którego jest potrzebny asortyment. Jego wartość wynosi 1000 rubli i powyżej. Cena zależy od kategorii produktu, materiału i producenta.

W przypadku zakupu sprzętu do domu, nie jest konieczne, aby przestrzegać zasad profesjonalnych produktów. Siatka powinna być trwałe i bezpieczne, że nie było żadnych urazów wśród graczy. Produkować firm wysokiej jakości towary, takie jak Gala, Mikasa, Kv.Rezak, Champion. Ich produkty są wysokiej jakości i niezawodności. Wśród bogatego asortymentu można wybrać produkty, które są potrzebne do wykonywania.