498 Shares 8926 views

Puchaty śpiwór: co wybrać?

Ci, którzy preferują aktywny tryb życia musisz mieć w arsenale Mighty śpiworze. Obecność takich urządzeń sprawia, że nie tylko możliwe, aby zachować zdrowie, jednocześnie relaksując się w trudnych warunkach, ale również czuć się komfortowo podczas natury.

Obecnie miłośnicy podróży dostępne są różnorodne wzory do spania. Rozważ śpiwór mączniaka. Opinie użytkowników o produktach powiedzieć tego planu, jako jedno z najlepszych rozwiązań na wakacje w niskiej temperaturze otoczenia.

wypełniacze

Puchaty śpiwór – który z nich wybrać? Publiczność konsument kilka opcji naturalnych wypełniaczy dostępnych dzisiaj:

 1. Puch edredona – przedstawia puszystej polarne kaczki. Elementy takiego wypełniacza jest pewnie połączone ze sobą, dzięki czemu urządzenie do utrzymywania wygodnego ilości ciepła przez dłuższy czas. Puch jest zdolny do zatrzymywania ciepła w torbie w bardzo niskich temperaturach. Temat z zaleceniami producenta w zakresie magazynowania, takie śpiwór Puchaty właściciel jest w stanie służyć przez dziesięciolecia. Jedną z zalet wypełniacza wystaje szybkie odzyskanie kształtu ze ściśniętym. Minus produkt planu jest wzrost kosztów.
 2. Puch gęsi – wypełniacz niższa od poprzedniego rozwiązania poprzez kilka parametrów. Fluff tutaj mają złącza razem. Z tego powodu, puch gęsi jest dobrze oddychająca. Wypełniacz jest łatwe, nie tak drogie, jak w powyższym materiale i serwuje doskonałe rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy udają wędrówki w ciepłych porach roku. Brak wypełniacza jako gęsi dół – konieczność starannego zastosowania produktu, a w szczególności ochrony materiału przed kontaktem z wilgocią. Gdy mokre pióra można zboczyć do kępy, które doprowadzą do utraty swoich oszczędności ciepła cech.

progu temperaturowego

Niedoświadczeni podróżujący często popełniają błędy, wybierając śpiwór puchowy o maksymalnej wartości progowej temperatury. Wyroby te odznaczają się wysoką cenę. Dlatego kupują jest uzasadnione tylko w skrajnych przypadkach.

Aby uniknąć marnowania pieniędzy, należy zwrócić uwagę na specjalnym oznaczeniem, kupując śpiwór puchaty „Oxy” Nova wycieczkę lub produkty innych renomowanych marek.

 1. Temperatura komfortowa – wskazuje na torbie zakres, w którym użytkownik czuje się całkowicie komfortowe samopoczucie w produkcie.
 2. Temperatura ograniczony komfort – postać poza którą właściciel torby, najprawdopodobniej, nie będzie mógł spać spokojnie.
 3. Ekstremalne temperatury – ograniczenie, którego osiągnięcie nie pozwoli na komfortowy wypoczynek w śpiworze, ale nie zmuszaj cierpieć z hipotermią.

typy

Kilka różnych rodzajów śpiworów wypełnionych puchem:

 • w postaci koców;
 • w postaci kokonu;
 • Połączone modele.

Następnie spojrzeć na każdej opcji indywidualnie odróżnić wady i zalety powyższych decyzji.

kokon

Puchaty śpiwór w formie kokon innym ograniczeniom bliżej nóg i rozciągającej się na szczycie. Struktura ta przyczynia się do lepszej ochrony cieplnej. Spanie planu są wykorzystywane głównie w organizacji złożonych, długich podróży.

Większość modeli śpiworów w postaci kokonów zawierają kaptur, który pomaga uniknąć strat ciepła głowy użytkownika. Te śpiwory wyposażone są ocieplić kołnierz na szyi. Również w konstrukcji termiczny zawór, który jest umieszczony na długości zamka błyskawicznego zapobiega wnikaniu powietrza chłodzącego w wyrób poprzez łącznik.

Zalety spania w kokonie:

 • ergonomiczny kształt i wygodną formą;
 • doskonałe właściwości cieplne oszczędzania;
 • niska waga i objętość w porównaniu do innych rodzajów śpiworów.

W tym samym czasie, to śpiwór Puchaty, którego zdjęcie jest przedstawiony w tej sekcji mogą nie być zbyt wygodne rozwiązanie dla użytkowników, które są używane do przewracasz się w łóżku. Specjalna niedogodnością może powodować występowanie ograniczonej przestrzeni w obszarze palców.

koc

Podobne śpiwory wypełnione są materiałem, który jest składany na pół i zapinana na zamek błyskawiczny na krawędziach. Główną zaletą tych produktów stoi większy komfort podczas użytkowania, ze względu na ich przestronności. Niektóre modele mogą być rozpięty z utworzeniem kilku oddzielnych koce. Ogólnie rzecz biorąc, te produkty są godne rozwiązanie do organizowania wycieczek w całym sezonie ciepłym i są doskonałym rozwiązaniem namiotowe.

Wśród wad śpiworach w postaci koców można zidentyfikować:

 • zwiększona objętość;
 • imponująca waga;
 • brak okapu do ochrony głowy.

Połączone modele

śpiwory są łączone typu koc z kapturem. Niektóre modele są wyposażone obroże przed zimnem szyi.

Plus te rozwiązania są takie same jak w śpiworze jak koc. Wadą porównawcza niewielki wzrost wagi.

płótno

Wybierając śpiwór jest ważne, aby zwrócić uwagę na charakter wewnętrznej i zewnętrznej tkaniny. Korzystne są materiały oddychające. Tylko w takim przypadku, wilgoć nie będzie się gromadzić wewnątrz urządzenia ważące puszysty wypełniacz.

Warstwy zewnętrznej są najlepszymi lekkie materiały syntetyczne, takie jak nylon. Jako materiał wewnętrznej zachęcać zastosowanie naturalnych zasad, które nie powodują dyskomfort przy kontakcie z ciałem i nie prowadzą do przejawiania reakcji alergicznych.

Konkludując

Śpiwór z wypełnieniem dół wygląda jak najlepszego rozwiązania w organizacji wycieczce w górach. Szczególnie skutecznie przejawia się produkty o tej kategorii, w warunkach, w których temperatura spada znacznie poniżej zera. Czysty puch doskonale utrzymuje ciepło, zapewnia się wystarczający poziom wentylacji. Jednocześnie działa jako puszyste spania wykonaniu nieodpowiedni do stosowania w warunkach wilgotnych.