526 Shares 7022 views

Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 730: opinie, opisy, specyfikacje i opinie

Producenci procesorów komputerowych dokonały ogromnych wysiłków na rzecz rozwoju zintegrowanych możliwości graficzne w ostatnich latach. Odnosi się to również do produktów Intela oraz procesory AMD. Jednak zainteresowanie kartami graficznymi dyskretnych kontynuuje również słabnie, dlatego firmy poszukują na pokrycie obu kierunkach, zaostrzenie konkurencji. Jak na ironię, jednym z najbardziej perspektywicznych segmentów w tej dziedzinie są karty graficzne entry-level. To jest ta kategoria jest przypisana karta Nvidia GT 730, który został z powodzeniem opanować przez partnerów programistycznych, w szczególności przez Gigabyte. Pomimo budżetowa iw rezultacie, niskim potencjale wydajności, urządzenie jest powszechnie używany jako podstawa do realizacji różnych producentów patelnie w wykorzystaniu zasobów graficznych.

Ogólne informacje o modelu GT 730

Jako platforma dla karty graficznej był używany GK107 procesora. W części, decyzja ta spowodowała zachowanie podstawowych parametrów zasilacza, ale autorzy nie pozostawił możliwość integracji GDDR5 oraz interfejs 64 hrazryadnogo, co nie jest złe dla karty entry-level. W tym samym czasie, Nvidia GT 730 jest interesujący, ponieważ jest już w wersji standardowej posiada kilka różnych opcji. Jest to model jako całość pozostaje niezmieniona i modyfikowania swoich partnerów programistycznych, ale pod względem ścisłych początkowych wartości cechy nie. To samo jest przedstawiony w pamięci jako moduł DDR3 o częstotliwości 1,8 GHz i GDDR5 Urządzenie 5 GHz.

Warto zauważyć, że w świetle wyszedł, a wersja z 96 rdzeni CUDA. Według ekspertów, jest ona oparta na platformie GPU Fermi. Jeśli to prawda, to wersja GPU musi pracować z częstotliwością 700 MHz. Z kolei pamięć GT 730 będzie dostępny tylko w formie DDR3. W odniesieniu do innych producentów, z których większość jest wykorzystywana jako baza niskim profilu PCB. W niektórych przypadkach należy użyć i pasywny system chłodzenia – wśród nich można wymienić wersję MSI. I teraz rozważyć szczegółowo koszty modyfikacji od Gigabyte.

Specyfikacja wersja od Gigabyte

Przed rozpoczęciem produkcji firmy zrewidował tę kartę graficzną firmy NVIDIA. W tym przypadku żadne szczególne zmiany zaszły – urządzenie używa tylko najwyższy potencjał wersji podstawowej. Ale to nie jest zły, ponieważ jego funkcjonalność Gigabyte GeForce GT 730 wygląda bardziej niż godny. Można to sprawdzić na przykładzie charakterystyki karty graficznej:

 • implementacja interfejsu – PCI Express;
 • Proces produkcji – 28 nm;
 • Pamięć video – 2 PL;
 • częstotliwość procesora – 902 MHz;
 • Typ pamięci – moduł GDDR5;
 • Pamięć graficzna częstotliwości – 5 GHz;
 • bit – 64 bitów,
 • Złącza – nowoczesny DVI i HDMI, a także miejsce na starzenie D-SUB;
 • umożliwić maksymalny możliwy – 4096h2160;
 • Długość kadłuba – 17,7 cm;
 • optymalna moc zalecana przez producenta – 300 W;
 • Układ chłodzenia – tradycyjna aktywny;
 • Gwarancja – 3 lata

Funkcje wersji jednowarstwowej od Gigabyte

Modyfikacja opiera się na GK208-400 układzie według tego samego procesu technologicznego 28 nm. Urządzenie 384 dostarcza procesorów strumieniowych, jak również innej częstotliwości przyspieszonego GPU – być może najważniejszą cechą Gigabyte GeForce GT 730, które mogą zainteresować użytkownika. W szczególności, projektanci zwiększyli szybkość do 902 MHz do 1 GHz. Reszta przetrwała bez większych, w wersji podstawowej – na przykład pamięci GDDR5 do 1 GB i interfejsem 64-bitowym z częstotliwością 5 GHz. W zakresie projektowania twórców nic nie nowy oferowane. To Stosowano zwykłą płytkę drukowaną, przy czym jednak pojęcie udział własności marki Ultra Trwała 2. Chłodzenie realizowane konwencjonalny system składający się z chłodnicy i wentylatora, o średnicy 8 cm. Jego podstawę stanowi płyta aluminiowa, która zamyka płytę.

pozytywne opinie

Główną zaletą karty graficznej jest przystępna. Jak wspomniano przez użytkowników, w tym opcje budżetowe nie są tak wiele propozycji, które mogą być porównane z GeForce GT 730 gości, w szczególności zwrócić uwagę na dobrą funkcjonalność, niewielkie gabaryty, cicha praca i ogólnie dobrze zorganizowany system chłodzenia. Wiele osób korzysta z urządzenia specjalnie do filmów po podłączeniu do telewizora za pomocą kabla HDMI. Nawiasem mówiąc, jest to jeden z kluczowych zadań, wraz z gier, dla których producenci orientują swoje karty.

Niektórzy właściciele mówią, a korzystny wpływ na zdolności operacyjnych CUDA 384-core, który jest wyposażony w GT GeForce 730. Recenzje spektaklu, oczywiście, większość z nich są negatywne, ale w porównaniu z innymi członkami segmentu budżetowego, 5 GHz GDDR5 dobrze wyglądać. Ponadto, nie jest pochwała stosunkowo niski pobór mocy i odpowiednio realizowany projekt PCB.

negatywne opinie

Największą ilość negatywnej opinii na temat tej mapy pochodzi z graczy. Oczywiście, doświadczony graczom przedstawicieli kart graficznych entry-level budżetowych grupa to nawet nie spoglądając, ale również tych, którzy są spodziewane zwiększenie wydajności poprzez adapter przyspieszenia nie spełniały GT zasób 730. Komentarze skrytykował również model niestabilności. Wydawałoby się całkiem skuteczny system chłodzenia w połączeniu z dobrze przemyślanej konstrukcji i prostej architekturze musi zapewnić, że średnia długość życia produktu, ale w tym momencie istnieje wiele negatywnych wypowiedzi.

Również wielu kart świętować bezużyteczność wypełnienie w postaci zaawansowanej pamięci GDDR5 na 64-bitowych. Fakt, że głównym zasobem GT 730 nie pozwala na pełny zakres do uwolnienia potencjału z dobrym platformie procesorowej. W wyniku zahamowane grafiki w grach, nawet z minimalnymi wymaganiami. Zastosowanie tylko dla tego urządzenia, według wielu użytkowników, jest modernizacja starych komputerów. Ale to nie jest wcale łatwe. karty graficzne ekonomiczne, oprócz niskich kosztów, są cenione za ich niezawodność. Robią ze względu na słabe zwiększa wydajność eksploatacji. Ale w tym przypadku, a zaletą jest wątpliwa. Jednak ryzyko może usprawiedliwić się, gdyż Gigabyte zapewnić 3-letnią gwarancję na modelu.

Jak dużo?

Koszt, jako jeden z atutów modelu Gigabyte GT 730, ma sens rozmawiać osobno. To naprawdę jest atrakcyjna nawet przed rywalami niskobudżetowych. Na rynku rosyjskim urządzenie jest dostępne w cenie 4-5,5 tys. RUB. Dla porównania, możemy powiedzieć, że marka modele entry-level szacuje się na 7-8 tys. RUB. Jednak w takich przypadkach, wszelkie odchylenia w wydajności poza minimum wyznaczonego przez sektor publiczny GeForce, nie może być.

Ale czy to naprawdę zły model jakości w porównaniu do innych przedstawicieli tym samym przedziale cenowym? Oczywiście karta nie tylko wygląda przyzwoity pod względem jakości, ale ma też swoje zalety – jest to, na przykład, system wentylacji, pamięci GDDR5 i procesorem CUDA. Inną rzeczą jest to, że w praktyce te cnoty GT 730 nie daje pożądanego efektu.

Wersja Asusa

Asus pokazuje przykład firmy, jak również w sprawie minimalnych danych technicznych, można stworzyć dobry system graficzny. Nawiasem mówiąc, ta wersja używa pamięci GDDR3, ale według właścicieli, byli w stanie wycisnąć z niego wyjątkowo wysoką wydajnością. Pomimo tego, Asus GeForce GT 730 nadal pozostaje karta entry-level z ograniczoną funkcjonalnością. Jak pokazuje praktyka jego stosowania w 3D-gier, nie ma przestojów oczywista i całkiem przyzwoite prędkości.

Warto także zauważyć obecność opatentowanych technologii, które zostały przewidziane w Asus. Przede wszystkim należy zauważyć, układ GPU Tweak, dzięki której można śledzić cechy karty, a także w celu zapewnienia jego przyspieszenie. Obserwowani przez Super Alloy Power – zestaw elementów, które składają się na elementarnej bazy wideo. Być może wynika to z komponentów w przypadku tej wersji adaptera zadowalający pod względem niezawodności praktycznie nie występuje. Jest możliwe, że ta praca przyczynia się do wentylatora pyłoszczelną, chociaż wydajność karty, aw tym przypadku nie wymaga nadmiernego ciepła.

Wersja od MSI

Oferta firmy MSI również wygląda dobrze, chociaż nie wiąże się z dużą pojemność oraz specjały funkcjonalnych. Firma z powodzeniem stosowany unikalny FXAA antyaliasingu, co znacznie poprawiło jakość „obraz”. W rezultacie obraz MSI GT 730 stał się jaśniejszy, ale bez zwiększania nacisku na jego zasobów. W praktyce, stosowanie tej przewagi jest szczególnie widoczne podczas oglądania filmów, gdy trzeba skalować ekran. Generalnie, tłumaczenie odbywa się płynnie, bez zakłóceń i opóźnień. Można powiedzieć, że twórcy udało się sprzedać tylko orientację multimedialnej karty graficznej. Z gier, sytuacja pozostaje taka sama. Przy okazji, dla tych, którzy wybierają kartę wideo i połączenia z telewizora poprzez złącze HDMI, można zauważyć jakości TrueHD i działanie systemu. Zapewnia wysokiej jakości wielokanałowy HD-dźwięk.

Wersja z Palit

Palit Nvidia w dużej mierze od wykonania zaleceń, więc rozwój można przypisać do klasycznej linii reprezentatywnej. Jednak ta sama w sobie wiele zalet dał kartę graficzną. Tak więc, w przeciwieństwie do Asus GeForce GT 730 kompaktowy model zawiera podstawę 64 mm. Oznacza to, że zasilacz może być stosowany w przypadkach, gdy integracja jest niedozwolone urządzenia pełnowymiarowe. Podczas tego Palit inżynierowie mogą chwalić koneserów starzenia obudów HTPC typu. Jedzenie jest realizowany na podstawie systemu dwufazowego, który jest podobno oddzielić podstawowych dostaw i pamięci chipów. Z punktu widzenia użytkownika, model ten jest interesujący dla jego możliwości multimedialnych. Oprócz oglądania filmów, Palit oferuje także zwiększoną zdolność do mapowania w zakresie integracji.

wniosek

Przez duże i karta graficzna GT 730 nie oferuje niczego nowych użytkowników. Wydawałoby się, że niedrogiego modelu entry-level i nie należy niczego obiecać. Jednak w tym modelu są przycięte nawet przyrodzonej godności segmentu budżetowego. Wśród nich są wiarygodne. Ale cena i okres gwarancji od kilku Gigabyte usprawiedliwiać takiego zakupu. Wciąż, 5000. Rub. trudno znaleźć kartę graficzną zdolną zapewniając taką samą możliwość oglądania filmów przez HDMI w wysokiej rozdzielczości.