884 Shares 972 views

Lotnisko Orly – jak się lepiej?

Kto z nas nie marzy o podróży? Kto nie chciałby odwiedzić Paryż? Myślę, że tacy ludzie znalazłby trochę. W 21 wieku, latające samoloty są coraz tańsze każdego roku, oni już dawno stały się dostępne dla niemal każdego. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu euro jest obecnie możliwe, aby lecieć do Paryża z całego świata. Międzynarodowe lotnisko Orly położony jest w południowej części miasta, w odległości około 15 km od centrum Paryża. "Air Gates" posiada dwa terminale: południe (Orly Sud) i zachodniego (Orly Ouest). On jest jednym z dwóch głównych w stolicy, drugi co do wielkości port po Charles de Gaulle. Istnieją również lotniska Beauvais, Bourget i Roissy, gdzie na lot loty czarterowe, ale są dalej od centrum miasta.

Paryż lotnisko – to rodzaj wizytówki, gdyż to właśnie on wita nas kiedy przyjechaliśmy w stolicy Francji. Warto zauważyć, że nie funkcjonują i tanie linie lotnicze, podawane przez przewoźników z różnych krajów. Koszty lotu tylko kilkadziesiąt euro (maksymalnie – do stu), bilety dla tych linii powinny być zarezerwowane z wyprzedzeniem. Dlatego lotniska Orly chętnie i często wybierają turystów przybywających na wycieczki lub wycieczki weekend w światowej stolicy mody. Służy ona więcej niż dwadzieścia pięć milionów pasażerów w ciągu roku, a ponad dwieście tysięcy samolotów.

Paryż lotnisko Orly znany wygodne terminale. Są one umieszczone punkty informacyjne, liczne sklepy i butiki, restauracje, bary, biura podróży, wynajem samochodów, bankomaty. Bezprzewodowy darmowy internet (Wi-Fi).

Samochodem dostać się do Orly (Airport) jest możliwe na autostradę A106. Dla turystów oferuje kilka opcji autobusów turystycznych i pociągach. Autobusy na trasie Paryż – Orly transfer z lotniska następujących trasach: Orlybus – z częstotliwością 15-20 minut od stacji metra „Denfert-Rochereau / RER”, opłata wynosi około sześciu euro, w przybliżeniu czas podróży – 25 minut; i Jetbus, który kursuje co piętnaście minut od stacji metra „Villejuif-Lui Aragon”, w którym bilet będzie kosztował 5,4 euro.

Autobusy zaczynają odchodzić o szóstej rano, a zakończy się około północy lotów. Można również skorzystać z pociągu Orlyval. Na lotnisku Orly biegnie od stacji „RER Antony”. Podróż trwa mniej niż 10 minut. Pociągi kursują co 4-7 minut. Jeśli chcemy dotrzeć pociągiem od centrum Paryża, całkowity czas podróży na lotnisko Orly około 45 minut. Jak potrzebuje przeszczepu, nie polecamy tej metody dla rodzin z dziećmi. Noc kursują autobusy specjalnymi numer 31 do Gare de Lyon i numer 120 z lotniska Charles de Gaulle. A taksówką od centrum paryskiego lotniska Orly będzie kosztować około trzydzieści euro i trwa około dwudziestu minut. Należy jednak pamiętać, że stopa noc stosuje się do siódmej wieczorem do siódmej rano, w czasie podróży będzie kosztować piętnaście procent droższe.

Turyści zauważy i ograniczenia lotnisko. Na przykład, skarży się na brak wyraźnych i widocznymi symbolami planu. Jednakże fakt, że może on zostać osiągnięty w większości europejskich i azjatyckich miast: Warszawa, Neapol, Oslo, Berlin, Wenecja, Madryt, Kopenhaga, a także w Algierii, Marrakesz, Tunis, co czyni go największym węzłem komunikacyjnym.