632 Shares 1653 views

Najmniejszy i najbardziej piękne północne morze Rosja – White Sea

Jeden z najpiękniejszych mórz północnych, Rosja jest uważana za Morzu Białym. Pierwotna natura, nieskażone cywilizacją, bogatych i unikalnych zwierząt i fantastycznych krajobrazów i niezwykłych podwodnych życia morskiego przyciągają coraz więcej turystów do surowym północnym skraju.

The White Sea jest jednym z najmniejszych w Rosji. Jego powierzchnia wynosi 90.000 metrów kwadratowych. km. Należą do nich liczne małe wysepki, a najbardziej znanym spośród nich – Sołowieckie, o powierzchni 90,800 metrów kwadratowych. M. Średnia głębokość morza – 67 m, a maksymalna – 340 m.

Na Półwyspie Kolskim (Cape Saint nosa) do półwyspu Kanin (Cape Kanin Nos) przechodzi hipotetycznego granicę, która oddziela Morze Białe z Morzem Barentsa. Na wybrzeżu Morza Białego ma liczne porty, główne z nich to Archangielsk Severodvinsk, Morze Białe, Onega KEM, Kandalaksha i Mezen.

W okresie letnim, warstwy powierzchniowe wody w zatokach i środkowej części średniej ogrzewa się do temperatury 15 ° C, ale w szyjce i Onega Bay temperatura wody nie przekracza 9 ° C. W zimie temperatura wody obniża się do znaków ujemnych – od -0,5 ° C do -1,7 ° C,

Pomimo niskiej temperatury wody, nawet w lecie, którzy chcą podziwiać piękno świata morskiego dość dużo, więc nurkowanie w Morzu Białym jest jedną z najbardziej popularnych form rekreacji. Podwodne skały są miejscem zamieszkania wielu gatunków morskich :. miękkie koralowce, ukwiały, gąbki, mszywioły, hydroids itp Istoty te rosną bezpośrednio na skałach, tworząc swoje różne kolory i formy najpiękniejszym podwodnym. W szczelinach skał ukrywających rozgwiazdy, kraby, WĘŻOWIDŁA, krewetek i krabów pustelników. The White Sea jest bogata i zróżnicowana gatunek ryby – tutaj można znaleźć dorsza, wachnia, byczek, sum, karmazyna, flądry i ryby-pinogor.

Od sierpnia do października, nurkowie zaangażowany na nocnych nurkowań, szczęście obserwować jeszcze jeden fantastyczny obraz – świecące plankton. Roje małych skorupiaków, grzebień galaretki, mszywioły i hydroids oddziałów migotać w ciemnych głębinach morza z nieziemskim, fantastyczne szmaragdowym światłem. Piękno tego działania jest naprawdę niezapomniany, więc wycieczki do Morza Białego w tym okresie, najbardziej popularne wśród turystów.

Ulga w tych miejscach, gdzie nurkowanie, zróżnicowany – może być i klify, rozciągając w głąb morza do kilkudziesięciu metrów i płaskich obszarach dna morskiego, na głębokości od 15 do 40 metrów. Fani ekstremalnych nurkowań może otrzymać dawkę adrenaliny w obszarach z prądów pływowych, których prędkość osiąga od dwóch do czterech metrów na sekundę. Nurkowie w bieżącym Swift „latać” nad skalistym dnie, podziwiając zarośla z czerwonych alg, wodorostów i kolorowe gąbki.

W lecie widoczności w wodzie wynosi 10-15 metrów, w październiku wzrosła do 20-30 metrów, a zimą wzrasta do 30-40 metrów.

Główną atrakcją wysp na Morzu Białym, są hałaśliwe kolonie ptaków. W tych miejscach lęgowych kaczek Eider, kormorany, mewy i rybitwy.