806 Shares 9109 views

Tula, „Jasna Polana”: przyjemne i pouczające wycieczka na weekend

L. N. Tołstoj – znacząca cyfra w literaturze rosyjskiego. Dowiedz się więcej o życiu i twórczości pisarza, odwiedzić jego historycznej ojczyzny. To jest miasto Tula. „Jasna Polana” – dwór, gdzie żył i pracował dla Leo. Obecnie jest to ogromny kompleks muzeum pod gołym niebem. Wycieczka do tego niezwykłego miejsca – to świetny pomysł dla spędzania wolnego czasu cała rodzina w weekendy, można uzyskać od Moskwy w zaledwie 2,5 godziny.

Historia osiedla

Pod koniec XVII wieku budynek dwór. Pierwszymi właścicielami byli Kartseva. Później udał się do Jasna Polana starych Volkonskiis będących krewnymi matki wielkiego pisarza. dziadek Tołstoja – Nicholas Volkonsky – umiłował własność i jest aktywnie zaangażowany w sprawy gospodarcze, jak również realizacji na terenie rozległego. Pisarz urodził się w tym dworku, gdzie spędził przynajmniej 50 lat, a kiedy czuł śmierć się zbliża, aby być pochowany na terenie Jasnej Polany, a nawet wybrał ustronne miejsce w lesie w pobliżu wąwozu. Instrukcje te zostały zrealizowane, a grób Tołstoja jest bez zmian do dnia dzisiejszego. W czasie II wojny światowej, został uszkodzony, ale został przywrócony. Dzięki odpowiednim czasie ewakuacji kolekcji pozostało wiele skryptów. Po śmierci pisarza muzeum prowadzonym przez jego potomków, dyrektor dzisiaj jest prawnukiem – Władimir Tołstoj.

Co zobaczyć?

Staraj się zaplanować podróż tak, że masz co najmniej 4-5 godzin, aby przejść przez unikalnego rezerwatu przyrody. Bogactwo atrakcji miasta Tula. „Jasna Polana” – trasa, która nie wymaga pośpiechu. Wielu mieszkańców okolicy lubią tu kilka razy w miesiącu, po prostu na relaks w przyrodzie i myśleć. Mówią, że jest bardzo szczególna atmosfera. Oprócz alejek, ogrodów, trawników i stawy na osiedlu zachowane pewne budynków i budowli. Główny budynek – dom Tołstoja, jest najbardziej starożytny dom Volkonsky również zachowane skrzydło Kuzminsky. i niektóre budynki zapisane gospodarskie: stangret, kuźnia, stolarka, spichlerz i stodoła. Ważne miejsca są uważane za ulubiona ławka pisarza, a jego grób. Inną szczególną atrakcją – Drzewo Miłość, brzozy i dębu tulejach, które owijają się wokół siebie.

oddziałów muzealnych

Ponadczasowy kompleks „Tula: Jasna Polana” ma kilka oddziałów. Rozpocząć obserwacje stoi z osiedla. Uwaga – wycieczki muszą być zamawiane z wyprzedzeniem, ale można skorzystać z usług przewodnika i na miejscu (w grupie szybkiego wybierania). Koszt przejścia na terenie rezerwatu jest pobierana niezależnie od wycieczek. Jest to symboliczne kwoty, około 50 rubli. Oddzielnie, to będzie konieczne, aby pay-per-view wyświetlaczy znajdujących się wewnątrz budynków. Najciekawszym odwiedzić dom Tołstoja, gdzie można zobaczyć rzeczy osobiste pisarza, odwiedzić jego sypialni i gabinetu. Dom Volkonsky interesujący przede wszystkim ze względu na kolekcję zabytkowych mebli, dzieł sztuki i przedmiotów gospodarstwa domowego. Po wizycie w nieruchomości można przejść do Kozłowa zauważony – najbliższej stacji kolejowej. Dziś otwarte dla turystów i innych osiedli, należał kiedyś do krewnych Lwa Tołstoja. Ten niewielki święta – Finca siostra pisarza, Nikolskoye-Vyazemskoye – budynek całkowicie odbudowana od podstaw zgodnie z informacjami o oryginalnym domu Pokrovskoye – nazwa innej siostry, Mansurovo – tu kiedyś mieszkał syn Tołstoja. Wiele ciekawych eksponatów związanych z Jasnej Polany, można oglądać w Muzeum Okręgowym Tula, a także w muzeum Krapiuna.

praca i zasady zachowania trybu

Teren muzeum jest obszarem chronionym. Standardowe zasady postępowania – nie do ściółki i poruszać się tylko na chodnikach. Są toalety, kosze na śmieci i ławki. Wykonywanie zdjęć i filmów w rezerwie jest bezpłatne. Odwiedź nieruchomość może być każdy dzień z wyjątkiem poniedziałku (sanitarnych). Jeśli wybór – wycieczka do wielkich świąt, Tula, Jasna Polana Proszę festiwalach folklorystycznych. Należy jednak pamiętać, że napływ turystów biletów może być zatrzymany przed zaplanowanym czasie. Podczas ciepłych porach roku, obszar ten jest otwarty do 21.00 w okresie zimowym – do 18.00. Wewnętrzne budynków narażenia zamknięta nieco wcześniej.

Muzeum „Jasna Polana”: Opinie

Na wycieczkę do osiedla wszyscy mówią inaczej. Niektórzy ludzie nie mieli szczęście tu zbyt popularny dni. Inni goście zastrzegają prostu uwielbiam ją za jej piękno i spokój. Jeśli to możliwe, najlepiej jest odwiedzić w dni powszednie. W piątek i sobotę, grając ślub, i do domu na spacery i sesji zdjęciowych nowożeńcy pochodzą z gośćmi z niemal wszystkich regionu Tula. Oczywiście, bogata historia miasta Tula. Jasna Polana nieruchomości i innego, Polenovo – jest to świetna wersja programu wycieczka na weekend. Przynajmniej raz w życiu odwiedzić stolicę rusznikarzy i nieruchomy L. N. Tolstogo wartości.

Tula, Jasna Polana: jak się tam dostać?

Z Moskwy do Tuły można dojechać samochodem na autostradzie M2. Również z wielu stacji, pociągi elektryczne odejść stolicy, taksówki i autobusy. Od Tula do Jasnej Polany iść kilka tras transportu publicznego. Ten autobus №№ 114, 117 i 280. Można dojechać samochodem, miasto zawieszony jasne znaki zwłaszcza na podkładzie. Powinien iść w kierunku Shchekino, po odejściu z charakterystycznych punktów miasta, na głównej drodze i znaki. Parking przed rezerwatu jest wolny, w pobliżu znajdują się kawiarnie i sklepy z pamiątkami.