664 Shares 1214 views

Katedra Wniebowzięcia NMP w Biysk: historia, zdjęcia. Adres katedry NMP w Biysk

Przez wiele dziesięcioleci, miasto Biysk był ośrodkiem rosyjskiej misji Cerkiew jest. Warto zauważyć, że w tym mieście jest jednym z pierwszych przekładów Biblii z hebrajskiego i greckiego powstał. To tłumaczenie i do dziś nie straciła na wartości. Przez prawie 120 lat, główną ozdobą starej części miasta jest katedra w katedrze Wniebowzięcia w Biysk.

Pierwszy Kościół Wniebowzięcia

Zanim pojawił się w katedrze miasta, miłe parafian architektury bizantyjskiej, olśniewające białe ściany i niebo niebieskie kopuły, Biisk były dwa kościoły, zwany NMP.

Po pierwsze – drewniany kościół – powstał w lecie 1774 roku. Został zbudowany pod kierunkiem swojego komendanta Biysk Twierdza Peter Chetova. Kapłani posiadają usługi tutaj od 1774 roku aż do roku 1830. Decyzja zburzyć zrujnowany kościół został wykonany na przebudowę miasta oraz budowę nowych kwartałów.

Budowa drugiego z Kościoła Wniebowzięcia był zaangażowany w inny dowódca – płk Bogdanow. Skończyło budowę w 1789 roku i został konsekrowany pięć lat później – w 1794 roku Na budowę używane cegły, gliny, dla których wydobywano nie daleko od placu budowy. Nawiasem mówiąc, do wypalania cegieł pułkownik Bogdanow nakazał zbudować mały cegielni z dwóch pieców.

Oprócz głównego tytułu, w kościele Wniebowzięcia było Biysk a drugi – ludzie. Mieszkańcy nazywali ją Kozak, bo parafianie byli Kozacy i ich rodzin. Ze względu na fakt, że populacja jest szybko rosnącą, Kościół nie może już zawierać wszystkich parafian. Co więcej, jest bardzo zniszczony. Dlatego w 1901 roku władze miejskie uznały Kościół awaryjnych, a następnie zniesiono go.

Trzeci Katedra Wniebowzięcia NMP

Z okazji urodzin perły Barnauł diecezja jest uważana za 05 lipca 1898. To kiedy pierwszy kamień leżał na swoim miejscu.

Są one dedykowane do świątyni w 1903 roku. Nawiasem mówiąc, został zbudowany na darowizny biychan. Większość pieniędzy zainwestowano Michael Savelievich Sychev – honorowego obywatela tego miasta. Nawiasem mówiąc, projekt zaangażowany główny architekt prowincji kościelnej V. Khabarov. Wybrał cross-uwypuklenie stylu bizantyjskim. Roboty budowlane zaangażowane w gang A. Plenkin, znany ze swojego kunsztu i jakości pracy. Malowane malarzy mistrzowskie świątynia z gospodarstwa Patrushev. Wspaniały rzeźbiony ikonostas z złocenia powstał w pracowni A. Borzenkova.

W 1908 roku, kiedy kościół działał parafialną szkołę dla mężczyzn, a tam była szkoła parafialna. W 1918 roku kościół stał się znany jako Katedra Wniebowzięcia Biisk, aw latach dwudziestych ubiegłego wieku otrzymał status katedry.

Według dokumentów archiwalnych, w 1914 roku w katedrze Wniebowzięcia było ponad pięć tysięcy czcicieli, dwóch księży. Biblioteka była ponad tysiąc niezwykle rzadkie starodruki.

ciężkie czasy

Trudne czasy przybyć do parafian i duchownych w latach po rewolucji. Wszystkie rady zostały zakazane usług, w tym w katedrze Wniebowzięcia w Biysk. W 1918 roku kościół wziął Renovationists – Self-upoważniony reformatorów. Kapłani i najbardziej aktywnych członków uwięziono i poddano straszną represji stalinowskich. 18 lat później kościół był całkowicie zamknięty i przebudowany na spichlerz. Zdjęcie Katedra Wniebowzięcia NMP w Biysk te czasy, do dnia dzisiejszego nie dotarł.

drugie urodziny

Punktem zwrotnym w historii sanktuarium był rok 1947. Następnie wierni wrócili do świątyni i wszystkich elementów, które mogą zostać zapisane. Jednocześnie były odnawiane serwis. Warto zauważyć, że po wojnie katedra Wniebowzięcia w Biysk był jedyną świątynią dla wiernych z całej południowo-wschodniej części terytorium Ałtaju.

Drugi raz katedra była pod groźbą zamknięcia i rozbiórki w latach 1950-1970: ateistyczna propaganda następnie w kraju osiągnęła swój szczyt. Ale pod koniec lat 80-tych – początku 90-tych nastąpiły zmiany nie tylko w losy kraju, ale także w życiu Kościoła. Pojawiła się w katedrze Wniebowzięcia w Biysk harmonogramie usług, został ponownie uzyskać status katedry.

Katedra dzisiaj

Teraz, podziwiając świątynię zbudowaną w rosyjskim stylu bizantyjskim, jej uroczych wnętrzach, to trudno sobie wyobrazić, że to sanktuarium jest takie skomplikowane losy.

Tak jak poprzednio, katedra jest ostoją wiary i duchowości biychan, daje nadzieję i ożywia miasto pobożności. Ponadto, według sondażu rosyjskiego portalu „Turprom”, świątynia jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na terytorium Ałtaju. To oszczędza tylko pomnik Shukshin i Mountain Rally.

Jak się tam dostać?

Katedra Wniebowzięcia NMP w Biysk: Biysk miasta, Sovetskaya, 13, tuż nad brzegiem morza w głównej rzeki miasta nazywany Biya.