843 Shares 4771 views

Co zabrać z Turcji, z przyprawami do antyków

Uniwersalny globalizacja kasuje ostatnią granicę. Produkty, które kiedyś uważane lokalny i są sprzedawane w innych krajach. Jeszcze pamiątki wykonane pić specjalną energię. Kupiony w kraju, gdzie mamy tylko odwiedził, są one przeznaczone, aby przypomnieć o wszystkich zawiłościach podróży. Nie ma sensu, aby kupić inny papirus w Moskwie, ale wydał z Egiptu, zapewniając dodatkową porcję opowiadań drogowych, jeśli jest to konieczne.

Co zabrać do domu z Turcji do pamiątki były (lub wydawało się) autentyczny?

1. kilimy

Kelim jest cienki dwustronna wytarty dywan. Pierwotnie produkowany jako dywanów kilimy dla wielu codziennych muzułmańskich modlitw, ponieważ konwencjonalne dywan wykonany z grubego włókna, ma centrum monochromatycznym i geometryczny wzór na obwodzie. Z reguły jest to malowane w kolorze niebieskim, brązowym, żółtym lub czerwonym. Ten dywan będzie wyglądać świetnie pod stolik.

2. Słodycze

Jest to, oczywiście, orientalne słodycze, w tym Turkish Delight, baklava, sorbet, chałwy. Eksperci zalecają, aby je kupić w czołówce rynku, gdzie słodycze „do” sprzedawane w masie: ten deser jest znacznie świeższe i smaczniejsze niż zapakowane w pudełku. Delight i sorbety – najlepsze prezenty dla dzieci z Turcji.

3. Tekstylia

Jakości koszulki, szlafroki i ręczniki, doskonałe ceny – znacznie poniżej tego typu w Rosji, więc jest bezpiecznie brać stos koszulki, rozpaczliwej negocjacji. Co zabrać z Turcji, czy ubrania, które do niczego? Uzyskanie lniane domu, ręczniki, obrusy.

  • 4. Ceramika

Jasne naczynia porcelanowe z ozdoby wyglądają świetnie! Spróbuj znaleźć tradycyjny wzór – kwiat tulipana, który przypomni Ci o Turcji.

  • 5. "Lyuletashi"

sprzedających tak zwane produkty tureckie białego porowatego minerału – meershauma. W Turcji wydobywa meershaum najwyższej jakości na świecie. Nie tak dawno temu, kraj zakazała eksportu materialnych stałych bloków, stając się tym samym, monopolistą. Dlatego rur, szachy, naparstki i figurki z meershauma będzie doskonała, prawdziwie turecki pamiątka. Najlepsze produkty oznakowanie „bloku pianki morskiej”, „Solid Meerschaum”. Inni mogą mieć niższą jakość wypraski. Ale w każdym razie lyuletashi – nabolee oryginalną odpowiedź na pytanie, co zabrać ze sobą z Turcji, ponieważ są one kupowane rzadziej.

6. Żywność

Grupa ta obejmuje szereg produktów: tanie owoców i herbat jagodowe (z nimi często sprzedają specjalne okulary w kształcie tulipana, małe talerze i łyżki); Kawa po turecku z przyprawami (można nabyć bardziej piękne i Turk z coining); Anisette brandy; olej oliwkowy; miód z pączków sosny; jam płatki róży; Wreszcie – przyprawy (można je kupić ze strony Melenki pieprzem).

7. Rzadkie książki i miniatury

antyki miłośników prostu nie mają odgadnąć, co przyniesie z Turcji. Mogą sobie na kupno rzadkich książek z pięknymi miniaturami. Ottoman mistrzami w sztuce kaligrafii, strony są ozdobione powlekanego złoto, szafir, lapis lazuli i innych kamieni szlachetnych. Miniatury często przedstawiają sceny z życia sułtana i jego rodziny. Najcenniejsze są ozdobione osobistą pieczęcią gubernatora – Tugra.

Są jeszcze różne rzeczy, takich jak zestawy do kąpieli hammam, naturalne mydła, magnesów i kubki z widokiem na Stambuł. Życzymy miłego zakupy doświadczenie. Nie zapomnij się targować!