900 Shares 2247 views

kąpiele siarkowe w Tbilisi: opis, gdzie one są, recenzje

Praktycznie każdy kraj może pochwalić się swojej długiej historii, kultury i wyjątkowych atrakcji, które przyciągają rzesze turystów każdego roku. Gruzja – duża i raczej barwny kraj o pięknej i świetlnego kapitału. Jej nazwa tłumaczy się jako „ciepłe” lub „miasto słonecznego”. Jedna z najjaśniejszych i najbardziej niezwykłych miejsc są uważane za dobrze znane kąpiele siarkowe. Tbilisi jest unikalnym miejscem, utworzony w przybliżeniu w XVI-XVII wieku. Gdzie się znajduje? Jak to działa? A co mówią o nim doświadczeni podróżnych?

Co jest obarczona legendy kąpieli siarkowych?

Jak w przypadku każdego zwiedzania, stworzenie, które sięga wieków, kąpiele siarkowe są związane z pięknej legendy. Uważa się, że jest to wspaniałe i niezwykłe ze względu na swoje naturalne cechy miejscu był kiedyś znaleźć linijkę – Vakhtanga Gorgasali. Mówi się, że król znalazł miejsce, gdzie później będzie kąpiele siarkowe w Tbilisi, zupełnie przez przypadek. Podczas polowania, wydał swój sokoła. Że ścigany bażanta, ale skrobanie spadła w gorącej wodzie siarkowego gdzie kucharz. Według innej wersji (których jest kilka), jelenia, który został ranny król, pił wodę z ciepłych źródeł i cudem odzyskane.

Od tej chwili gubernator postanowił nie tylko zapamiętać miejsce, w którym ciepłe źródła, ale także do założenia miasta o nazwie Tbilisi. Później odkrył tam słynne łaźnie. Nawiasem mówiąc, w pobliżu wejścia do kompleksu, z pięknym parkiem imienia Heydar Alijew, jest pomnik w postaci sokoła, szpony trzyma tuszy bażanta.

Piękna legenda: fakt czy fikcja?

Jednak, jak się okazało, że to tylko piękna legenda, której mieszkańcy z dumą przedstawił specjalną wycieczkę. Mit rozwiał niedawno przeprowadzone w gruzińskiej stolicy wykopalisk archeologicznych. Według tych badań, miasto istniał przed narodzeniem Vakhtanga Gorgasali. Jego pochodzenie jest związane z późnego średniowiecza.

Okazuje się, że mają wygląd ścian przyszłego króla stolicy, w pobliżu nowoczesnego kąpieli siarkowych była ogromna ściana z betonu. Na poparcie tego naukowcy odkryli, był stary rzymski rękopis, w którym nowoczesne miasto wyświetlane jako grodziska zwanego Fillado. Na podstawie danych historycznych w V-VI głównej rezydencji szefa gminy i starożytne łaźnie siarki w Tbilisi było. Jedyną różnicą jest to, że w tamtych czasach miasto było nazywane inaczej.

Kilka słów o ciepłych źródeł

Wanny siarki Tbilisi wbudowane źródła ciepła wypływającej cieczy ziemia siarkę alkalicznym o specyficzny zapach siarkowodoru. Według wstępnych szacunków, całkowita liczba takich zbiorników – 31. Najbardziej interesujące jest to, że zgodnie z lokalnymi mieszkańcami, mogą pływać przez cały rok. Mimo to, po tym jak woda ogrzewa się w temperaturze 37 ° C Dlatego miejsce było piękne i podstawą dla pierwszych nowoczesnych kąpieli siarkowych. Z ulicy wygląda jak kamień konstrukcji pół-okrągłe, przypominające Eskimo igloo. Wanny sami są pod ziemią.

Gdzie są kąpiele siarkowe?

Znajdź Tbilisi kąpiele siarkowe (którego adres jest znany przez każdego metropolitalnego taksówkarza) jest dość prosta. Są one zlokalizowane w starej części miasta, w Abanotubani, położony na prawym brzegu pełnej płynącej górskiej rzeki Kura. Aby odwiedzić to miejsce trzeba będzie śledzić Iosifa Grishashvili Street, w bezpośrednim równolegle z miejscowym nabrzeżu i iść do mostu Metehinkogo.

Uderzające punkt orientacyjny na których można łatwo znaleźć ten symbol, to starożytna świątynia Metechi. Według lokalnych mieszkańców, od niego będzie trzeba tylko przejść przez most nad wyżej Kourou. Więc można dostać się do słynnych łaźni tylko w niektórych 4-5 minut. I to pod warunkiem, że będzie poruszać się pieszo. Jeśli wolisz jechać samochodem, a następnie punkt końcowy podróży jest pod następującym adresem: ul. Abano 2.

Przejdź do kąpieli siarkowych w Tbilisi (Zdjęcia To zabawne atrakcje można zobaczyć w artykule) jest możliwe i w środkach transportu publicznego. Aby to zrobić, należy w jednym z szyn o następujących numerach: 31, 44, 50, 55, 71, 80 lub 102 (opcjonalnie). A potem będzie tylko na przystanku o nazwie „Abanotubani”.

Z jakich części składa się kompleks przyjemności?

Słynne kąpiele stanowią kompleks zajmujący jedną czwartą. W tym przypadku, każda struktura ma swoje własne cechy i historii. Najważniejsze jest to, że każdy z nich jest przeznaczony dla osób z wielu różnych poziomach dochodów. Na przykład, tutaj można zobaczyć tzw kąpiel Mirzoyev. Są złożone i inne czcionki:

  • №5.
  • VIP.
  • "Samepe Abano" lub "Royal Bath".
  • "Iraklievskaya".
  • "Bebutovskaya".
  • "Sumbatovskaya".
  • "Breech".
  • "Orbelianovskaya", "Motley" lub "Niebieski".

Oto one – kąpiele siarkowe w Tbilisi. Tryb pracy jest odpowiedni dla wszystkich obywateli, a także otwarcie kompleksu odbywa się wcześnie rano i zamyka go późno w nocy.

Proste i przestronny pokój „Mirzoevskaya” lub „Fantasy”

„Mirzoevskaya” pokój ( „Fantasy”) znajduje się w pewnej odległości od innych budynków kompleksu. Jest to stosunkowo stary budynek z nieco odrapany podszewką znajduje się przy ulicy Grishashvili 11. To właśnie w tej wspaniałej atrakcji wyposażonych świetlica, samiec i samica. Koszt takiej wizyty tylko 2-5 lari. Nasze pieniądze to 60-150 rubli. W tym samym budynku, co ważne, znajduje się niewielki basen z gorącą wodą siarkowego. Jednym z nich jest wyłącznie dla pań.

W większości przypadków w Tbilisi kąpieli siarkowych nie zawierają zbiorniki do kąpieli, obliczone wyłącznie na żeńskiej publiczności. Innymi słowy, basen dla pań w innych budynków po prostu nie mają. Dziewczyny muszą zadowolić się tylko z prysznicem. Mężczyźni nie są takie same w tym zakresie zostało więcej szczęścia – dla nich to jest wszędzie. Ale masaż jest miłym dodatkiem, których koszt waha się od 5 do 15 lari (150-450 rubli).

Siarkowy kąpiel №5: atmosfera epoki radzieckiej

Najsłynniejszą budowlą całego kompleksu. A jeśli inne budynki zmieniła nazwę kilka razy, to jest budowanie go zatrzymać. Jest to wspaniała pamiątka z czasów radzieckich. Tak więc, obok wejścia do pomieszczeń, które mogą być widziane z parku po Heydar Alijew, ustaw nietypowy etykiety odnoszące się do 1926 roku. Uważa się, że №5 – to opcja budżet dla przyjemności, która może sobie pozwolić przeciętny mieszkaniec lub turysta z małym poziomem dochodów. Cena pobytu tutaj waha się od 150 rubli (pokój dzienny) i do 2400 p. (Oddzielne kabiny).

W tej kąpieli, znajduje się przy ulicy Abanotubani, oddzielnym dla kobiet oraz mężczyzn, jak i prywatnych pokojach o różnej cenie godzinowej i funkcji. №5 otwarta codziennie, z wyjątkiem poniedziałków (jest w tym dniu się tutaj). Według działać podobny rozkład oraz inne siarkowe Tbilisi kąpieli. Godziny: 8 rano do 22 po południu (otwarte powierzchnie wspólne), a pokoje podjęcia gości kompleksu przez całą dobę.

Kąpiel VIP: hammam z przepychu i blichtru

Pokój ten, jak wynika z jego nazwy, jest przeznaczony tylko dla osób o wysokich dochodach. Jest uważany za najbardziej kosztowne i elita, jak ją zatrzymać koszty od 150 GEL (450 rubli) na godzinę. Ale mimo to jest bardzo popularne. Czcionki mają tylko jeden wspólny pokój, w którym, zgodnie z lokalnymi mieszkańcami, często zahazhivaet sam Patriarcha gruzińskiej. Zobacz kąpiel może być bezpośrednio do nabrzeża, gdzie przylega do dość dużego hotelu. Jak №5, Abanotubani jest na ulicy, podobnie jak wszystkie inne kąpiele siarkowe w Tbilisi. Tylko najbardziej pozytywne opinie można usłyszeć na tym budynku. Wiąże się to nie tylko z wysokich kosztów i poziomu usług, ale także gwiazd gości, którzy regularnie przychodzą tutaj.

"Samepe Abano" lub "Royal Bath"

Pokój ten jest jednym z najstarszych. Ona wielokrotnie odrestaurowany i wyrafinowane. „№5” znajduje „Samepe Abano” w odległości spaceru. Wejście do niego jest praktycznie w samym środku ulicy Abanotubani, blisko początku ul. Grishashvili. Nie ma pokój, ale znajduje się pięć oddzielnych pokoje z dość wysokimi kosztami od 60 do 100 żelu na godzinę (p 1800-3000).

„Iraklievskaya” lub „Pokój króla Irakli”

„Iraklievskaya” pokój, który jest uważany za jeden z najstarszych budynków w kompleksie, który był pierwotnie znany jako VIP. Jednak z biegiem czasu zostało zapomniane. I zaraz po prywatyzacji budynku została zmieniona i dostał własne wejście. Jest to możliwe do osiągnięcia na znak, że jest po prostu dalej „siarkowy kąpieli.” Posiada cztery małe pokoje z różnych cenach i kierunkach: od 10 i do 50 lari (300-1500 rubli).

Inne złożone kąpieli

„Bebutovskaya”, „Sumbatovskaya” i „państwowe” – kąpiele te zostały zbudowane wokół początku XVII wieku. „Orbelianovskaya”, „Motley” lub „Blue” – czcionka, ale z inną interpretacją jego nazwy. Jest bardzo jasny i niezwykle piękny struktura utworzona w rodzaju stylu tureckim. Jest to pałac sułtana i zanurza gości w świat niesamowitej kultury orientalnej. Koszt wizyty w świetlicy będzie kosztować 4-5 lari (120-150 rubli), a poszczególne kabiny – (. 604-1500 P) 20-50 żel.

kąpiele siarkowe i piękne pary na jeziorze Lisi

Oprócz starego miasta, są kąpiele siarkowe w Tbilisi Lisi jeziora. Jest to bardziej nowoczesna wersja uzdrowisku z niezwykle ładnym parku nabrzeża i rowerowej ścieżce. Jest mnóstwo rozrywki, w tym katamaranem i wynajem łodzi. Współpracuje w tym zakresie kortów tenisowych, gokartów i park linowy dla dzieci i dorosłych. Dostać się do Lisi może, na przykład, autobusem №29, która zabierze Cię z podziemia „Politechnika” do jeziora. Ceny za pokój w siarkowego kąpieli, zaprojektowane dla czterech osób kosztuje 50-60 lari (1500/00 p.).

Jaki jest pożytek z kąpieli siarkowych?

Korzyści ze sobą kąpieli siarkowych oczywisty – Siarka może poprawić stan skóry, rozluźnia i regeneruje całe ciało, a także do traktowania chorób związanych z układu mięśniowo-szkieletowego. Jednakże, zlewozmywak do kąpieli wystarczy tylko 8-12 minut. Wtedy można wymyślić, odpocząć i uruchomić kilka więcej z tych podejść, ale nie więcej niż cztery. Dodatkowym efektem przyjęcia wodorowych kąpieli siarczkowych można dostać masaż. Jego koszt to tylko 10-15 GEL (300-450 rubli).

kąpiele siarkowe w Tbilisi: przeciwwskazania

Przejdź do kąpieli siarkowej do ogólnej poprawy nie wszystko może. Na przykład, jest on przeciwwskazany ludzie z problemami krążenia lub zaburzeń rytmu serca. Dlatego przed odwiedzenie podobnych atrakcji w Gruzji, należy skonsultować się z lekarzem.

Co ludzie myślą i kąpiele siarkowe?

Można znaleźć różne opinie z kąpieli siarkowych. Jednak prawie wszystkie z nich są związane z pozytywnymi emocjami. Ktoś lubił odczucia, które występują po kąpieli w ciepłej wiosny. Ktoś przyszedł do rozkoszy masażu. A niektórzy ludzie doceniają piękno świetności architektonicznej kompleksu łaźni siarkowych. Jak mówią, nie próbować – nie wiem.