833 Shares 2121 views

Northern Railway: rola w kraju

Jeśli otworzysz mapę kraju, a nie tylko geograficzne, a mianowicie, że na których linie (aw niektórych miejscach – liniami przerywanymi) oznaczone ważne tętnicy transportu Rosja, patrząc bliżej, widać najbardziej ekstremalnych pas. To Kolej Północna. 5961, 4 km, łączące duże miasta, wiele miast, miasteczek i wsi …

Rozdział 1. Northern Railway: Informacje ogólne

Ten tor kolejowy całkowicie obejmuje zarówno północne i północno-wschodnie regiony Federacji Rosyjskiej, w tym Archangielsk, Vladimir, Wołogdy, Iwanowo, Kostroma i regionów jarosławskim, w Republice Komi, jak również niektóre obszary regionów Kirov i Twerze, Okręgu Autonomicznego Yamalo-Nenets i Republiki Karelii ,

Główna siedziba znajduje się w Jarosławiu.

Mapa Kolei Północnej pomoc natychmiast rozważyć wszystkie swoje oddziały: Archangielsk Workuty, Wołogdy, Solwyczegodzk, Sosnogorsk i Yaroslavl.

Do tej pory w ten sposób transportowane są ogromne ilości różnych towarów, począwszy od węgla, a kończąc drewna i oleju.

Sekcja 2: Kolej Północna: Kamienie milowe

Ta autostrada, pierwotnie zwany kolejowej Moskwa-Jarosław, uważana za jedną z najstarszych w kraju. Teraz, jak widać, trudno jest wyobrazić sobie, że jej pierwszy odcinek został zbudowany 145 lat temu, w odległym 1868 roku. I wstąpił tylko dwa mały przedmiot: stacja Nivki i wsi Iwanowo.

Po kolejnych 4 latach działania przeszły obszary Alexander Jarosławiu, Wołogdy, Iwanowo-Kineshma i Rybinsk-Sonkovo.

Sekcja Wołogdy-Archangielsk wybrukowane w 1898 roku. Ale najpierw był tylko wąski tor, który później miał zostać przekształcony szerokie.

Całości jest tylko dwa lata udało się zbudować i uruchomić tylko dwie linie Obuhovo-robocze, Wołogdy (1905) i Wołogdy, VYATKA (1906)

1907 stał się dość przełomowym. Dlaczego? Tak, ponieważ z niego, ściśle mówiąc, pojawiły się w rosyjskich Kolei Północnej. To wtedy postanowił zmienić nazwę linii.

W latach 1929-1932 oddano do części operacji Moskwie Zagorsku. Staje się częścią pierwszej zelektryfikowanej trasie.

W 1936 roku na zlecenie Ludowego Komisariatu, Koleje Northern podzielony na dwie części: na północy (z zarządzania w Wołogdy) i Jarosławiu.

W 1939 roku, na mapie pojawia PECZORA kolejową łączącą Konosh i Vorkuta.

Rozdział 3. Northern Railway: Ciekawostki

  • Długość linii operacyjny – 5951,7 km.
  • ZSR jest miejscem pracy 64 757 pracowników różnych kwalifikacjach.
  • Średnio na rok transportowany ponad 225 000 ton. Ciężarów ponad 15 000 pasażerów na długich trasach i około 25 000 do pociągów podmiejskich.
  • Ci, którzy przynajmniej raz musiał podróżować WCD będą świadomi, że sekcja Costa Świeca, zwykle idzie dużo pociągów dalekobieżnych podróżujących z Petersburga do Jekaterynburga i Astanie, jak również inne preparaty tzw Ural-Siberian kierunek. Nawiasem mówiąc, na stacji Wołogdy-1 przecinają się z pociągiem z Moskwy do Archangielska.
  • Struktura WCD została niedawno zmieniona. A jeśli do 2010 roku obejmował Sosnogorsk, Solwyczegodzk, Vologda i Archangielski oddział, to dziś jest kontrolowana przez 4 regiony: Jarosław, Sosnogorsk, Wołogdy i Archangielska.