451 Shares 6388 views

Owies owsiany z Herkulesa: przepis ze zdjęciem

Dzisiaj Kiseli niemal zniknął z tabel i z menu naszych ludzi. Jeśli ktoś zdecyduje się na drinka, zwykle kupuje chemiczny rozpuszczalny zapas w supermarkecie. Tak, szybciej i łatwiej. Jednak ani dobry smak, ani korzyści, jakich można oczekiwać od tej "delikatności", nie jest konieczne. Lepiej jest gotować płatki owsiane z mąki owsianej. Przepis jest prosty i dostępny dla wszystkich. Jedyne co potrzebuje kucharz to cierpliwość.


Korzyści z galaretki z owsa

Nic więc dziwnego, że w czasach starożytnych powszechnie używał go Rosjanin. A nie tylko żołnierze – szlachcicowi też nie unikniesz. Szczególnie przydatna i zalecana mąka owsiana na problemy żołądkowo-jelitowe, a także choroby nerek. Ponadto ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd: dzięki witaminom i mikrocząsteczkom dostępnym w owsa, włosach i paznokciach wzmacnia się, poprawia się stan skóry, brzydki obrzęk zostaje usunięty. Pocałunek owsa ma również korzystny wpływ na wizję: naukowo udowodniono, że jest skuteczny w zapobieganiu zaślepieniu nocy i pozbyciu się go.

Dla współczesnych ludzi najciekawsza jest kolejna funkcja pocałunku owsianego: aktywnie promuje utratę wagi. Wynik pozostaje stabilny: spadające kilogramy nie powracają po zatrzymaniu odbioru napoju.

Wydaje się, że teraz wiele osób zdecyduje się spróbować zrobić płatki owsiane z łusek owsianych. Można też przyjąć przepis. Oferujemy kilka do wyboru.

Tylko pocałunek

Istnieje kilka sposobów gotowania owsa z mąki owsianej. W większości przypadków jeden płat nie może. Jednak zaczniemy od najprostszej receptury, za którą będą potrzebne. Pakiet Semikilogrammovaya "Hercules" (nie tylko od razu!) Wlano do 3-litrowej szklanej butelki i napełniono wodą do około połowy. Kark jest przykryty serwetką (a nie pokrywką!), A naczynia umieszcza się gdzieś w upale. Trwa około trzech dni. Następnie zawartość pojemnika jest mieszana, filtrowana na patelnię bezołowiową i umieszcza się na maksymalnym ogniu. Trzeba intensywnie mieszać aż do momentu wrzenia. To jest cała płatka owsianego z owsa! Przepis, jak widać, jest bezpretensjonalny, a niektórzy ludzie próbują coś z tym zrobić – cukier, wanilia, suszone owoce nawet. Powiedzieć, aby wzbogacić smak. Jednak eksperci z branży kulinarnej zdecydowanie nie zalecają dodawania niczego podczas gotowania. Już w schłodzonej formie można ją przyprawić według własnego uznania. Przy okazji! Tradycyjnie pocałunek ma być spożyty ze smażonymi cebulkami – naczynie było uważane za chude. Ale można pić mleko, śmietankę, a nawet kawę. Albo dodać dżem.

Przeważnie

Inna wersja preparatu, co powoduje doskonałe owies owsiane z płatków owsianych. Przepis można nazwać szybszym: potrzeba tylko 24 godzin na jego wykonanie. Połowa filiżanki płatków napełnia się pół szklanki ciepłej wody, przykryta i pozostawiona w upale przez określony czas, aby się puchnąć. Następnie płyn jest filtrowany przez siatkę, składany w kilku warstwach, umieszcza trzy łyżki cukru i szczyptę soli, a podstawę umieszcza się na małym ogniu – ciągłym i ciągłym mieszaniu. Kiedy pocałunek zagęstnieje, jest usuwany z talerza, wlej szklankę mleka i wymieszaj. Chłodzoną ciecz przelewa się do misek, naoliwiona. Kiedy usztywnia się – wyciąć jak zimno i zjeść zimnym mlekiem lub zimnym mlekiem.

Wariant mleka-owsa

Pomimo obecności składnika mlecznego w poprzednim naczyniu, nadal jest gotowany na wodzie. Tak, i powinien stać przez długi czas. A oto płatki owsianej z herkulesy, której przepis nie wymaga wody. Pół filiżanki płatków jest gotowana na parze w dwie szklanki ciepłego mleka. Po półtorej chwili, gdy płatki owsianej pęcznieją, mleko jest opróżniane, płatki przechodzą przez sernik, wlewa się łyżeczką bez śladu skrobi i soli. Jeśli napój jest przeznaczony dla dzieci, można je cukierkować miodem lub miodem. Gotowana galaretka na najwolniejszym ogniu, z niezbędnym mieszaniem. Najważniejszą rzeczą nie jest zagotować.

Pyszny napój dla utraty wagi

Bez utraty użyteczności dla całego ciała, głównym celem tego dania jest pozbycie się nadwagi. Dla szybszego osiągnięcia zamierzonego przygotowania nie jest prostego mąka owsiana z oatcock: przepis na utratę wagi uzupełnia buraki i śliwki. W tym przypadku nie tylko schudnąć, ale także oczyścić ciało toksyn i toksyn. Pół szklanki suszonych owoców bez wgłębień drobno pokrojonych; Warzywa jest potarte – to powinno być takie samo. Obydwa składniki są mieszane, uzupełniane płatkami (również pół szklanki), wylane na dwa litry wody i ćwierć godziny gotowane bez wrzenia. Kissel jest pijany przed snem, po czym cieplej jest umieszczony na wątrobie. I grubość staje się śniadanie – smaczne i bardzo przydatne.

Kisel na Izotowie: przygotowanie rozrusznika

Pod koniec ubiegłego wieku wirologista-lekarz Izotow nie wymyślił nowego rodzaju pocałunku, ale opatentował go. Wszystkie przydatne właściwości charakterystyczne dla tradycyjnego drinka, jest wielokrotnie wzmacniane. Jej skuteczność w leczeniu i profilaktyce wielu chorób uznawana jest za oficjalną medycynę. To prawda, gotowanie jest wielostopniowe i kłopotliwe, ale warto spróbować, jeśli chcesz dostać naprawdę cudowne płatki owsiane z oatcock. Przepis wymaga wstępnego przygotowania koncentratu owsa. Zrobimy to.

W słoiku o pojemności trzech litrów nalewa się kilkanaście łyżek łyżeczek płatków owsianych, pół płatka, a na kawałek wylewa się niewielki kawałek czarnego chleba (czysty żyt, nie mieszany) i na pół szklanki jogurtu. Dwa ostatnie składniki są potrzebne w celu zapewnienia fermentacji. Pozostała wolna objętość napełnia się przegotowaną wodą. W ciepłych miesiącach bank jest rozgrzany, zimno – jest umieszczony pod grzejnikiem ogrzewania. Fermentacja trwa jeden lub dwa dni; Dłużej sprawi, że napój nie będzie tak smaczny.

Mieszaninę przesączono i pozostawiono do szlamu. Placek przemywa się małą ilością wody, która jest odprowadzana do innego pojemnika – należy ją również rozdzielić. Po dniu wierzchnia warstwa płynu łagodzi się, a koncentrat jest przechowywany w lodówce.

Owies owsiany z Herkulesa: przepis ze zdjęciem

Mając gotowy koncentrat, możesz zacząć tworzyć napój leczniczy. Kilka łyżek podstawy rozpuszcza się w dwóch szklankach wody – nie jest ciepłe, chłodne. Ilość koncentratu wynosi od 5 do 10 łyżek – w zależności od upodobań. Mieszanka zagotowuje cichy ogień przez pięć minut, a następnie wstrzykuje się trochę oleju (najlepiej chudego) i szczyptę soli. Kissel jest używany rano, z kawałkiem chleba żytniego. Nie ma co najmniej pięciu godzin, więc oprócz ogólnej poprawy, będziesz mógł obserwować utratę masy ciała w ciągu miesiąca.

Cóż, jak widać, istnieje kilka możliwości przygotowania płatków owsianych z owsa. Opanowanie tej technologii jest całkiem możliwe, że stanie się fanem starożytnego rosyjskiego drinka. Utrata wagi z tego jest prosta, plus jest również dobra na wygląd i ciało jest dostępne. Smak może jednak wydawać się niezwykły, ale gdy spróbujesz, po prostu zacznij gotować galaretkę regularnie.