313 Shares 5509 views

Europa i półwysep kraj świata

Półwysep – znajduje się w obszarze sąsiadującym z jednej strony kontynentu a pozostałe przemyto wodą. Konfiguracja może być stosunkowo płaski, jak Arabian lub wgniecenia jak w Półwyspu Bałkańskiego. Obszar ten nie zawsze jest możliwe, aby dokładnie obliczyć, ponieważ nie ma wyraźnej granicy połączenia z lądem. kraje Peninsular zwykle mają dostęp do morza i spróbuj z niej skorzystać, promowanie turystyki, nurkowania i wędkowania z łodzi. W przeciwnym razie, kraje te starają się nadążyć z kontynentalnych stanów wskaźników ekonomicznych i społecznych.

Northern półwysep kraj przyciąga turystów z jego atrakcji krajobrazowych. Słynne norweskie fiordy oszałamiająco piękne o każdej porze roku. Południowe kraje oferują wycieczki na pustyni z czerwonych tras piasku wielbłąda i quady.

Największy półwysep – Arabian – morzami z trzech stron, z czerwonego na zachodzie, na wodach Zatoki Perskiej na wschodzie i Morza Arabskiego na południu. Na jego rozległym obszarze istnieje sześć stanów, to półwysep arabski kraj. Wśród nich największym krajem w świecie arabskim – Arabia Saudyjska. W sąsiedztwie znajdują się mniejsze Zjednoczone – Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Kuwejt, Jemen i Katar.

Indochiny półwysep – drugim co do wielkości po Arabskiego. Na nim są takie kraje jak Wietnam, Laos, Kambodża i Tajlandia. Dalej na zachód jest bardzo kolorowy i niepowtarzalny Indie. Kraj o głębokich tradycjach, historii starożytnej i wielu religijnych zwyczajów. Indie są niemal całkowicie zajęli subkontynencie indyjskim. W pobliżu, na północnym końcu, jest Sri Lanka, dawniej Cejlon. Na różnych flory i fauny nie jest gorsza od populacji etnicznych w Indiach jest taka sama.

Półwysep w Europie znajduje się w Apeninach i na Bałkanach. Włochy – kraj o tysiące lat kultury i zabytków światowego znaczenia. Również w Apeninach znajduje stanu Watykanu, centrum życia religijnego na świecie. Siedziba papieża i czerwonej sutannie – kardynałów. Ostatnio nastąpił spadek w życiu Watykańskiego. Papież odmówił tronu, naprawdę nie wyjaśniając powody swojej decyzji, w katedrze św Piotra stał się niespokojny. Włochy przygotowuje się do uderzenia, a inwazja ateistów, takie groźby już brzmiało.

Innym półwysep na Morzu Śródziemnym, Balkan, nosi ośmiu krajów, które również mają trudny los, wojny i domyślne, zawirowania na rynkach finansowych i skandali rządowych. Przede wszystkim, to jest Grecja, duży kraj, w którym „wszystko”, albo raczej było. Następnie Bułgaria i Albania, jak daleko w tyle w rozwoju gospodarczym. Macedonia i Rumunia, Serbia, Czarnogóra i Chorwacja. Wszystkie te kraje Peninsular mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, ale ze względu na niestabilną sytuację polityczną po prostu nie może zyskać trakcję w dalszym rozwoju turystyki.

Ale na Półwysep Iberyjski sytuacja jest znacznie lepsza sprawa. Spokojny, zrównoważony Hiszpania, choć nie bez temperamentu, ale udaje mu się być przyjazny dla wszystkich nowo przybyłych. I korzyści z tego kraju jest coś do zobaczenia. To samo można powiedzieć o Portugalii. Zatem stan pirenejski czuć lepiej niż w pozostałej części półwyspu kraju na świecie.