398 Shares 9191 views

Sondowanie – to … Przygotowanie i prowadzenie

Wyczuwając – manipulacji w medycynie. To może prowadzić zarówno w szpitalu, jak iw domu pacjenta. Sam proces jest przez sondę do jamy ustnej lub do nosa wprowadza się w żołądku. Sama procedura nie jest zbyt przyjemne. Mimo że przeprowadzone bez występowania bólu. Może mu towarzyszyć objawy:

 • nudności;
 • skurcze;
 • gag reflex.

Intubacji – procedurę, co odbywa się za pomocą specjalnej rurki, zwane sondy. Może on mieć różne grubości i długości. Pod koniec sondy jest niewielka kamera i oświetleniowy. Taka rura z pompą lub ekranu.

Wskazania do procedury

Przeprowadzenie tego manipulacji można przeprowadzić z trzech powodów:

 1. Gdy jest to konieczne, w celu zdiagnozowania choroby przewodu pokarmowego.
 2. Gdy chcesz wypłukać żołądek w przypadku zatrucia lub gdy istnieje przeszkoda w jelicie. Ponadto, przed dokonaniem diagnozy.
 3. Wykrywanie może jeszcze zrobić, gdy pacjent znajduje się w pozycji do com bubble i przy pomocy tego urządzenia prowadzone posiłek.

Co robi badanie?

Dzięki manipulacji może ujawnić wiele chorób przewodu pokarmowego. W tym takich jak:

 • zapalenie błony śluzowej żołądka;
 • wrzody;
 • polipy;
 • guz nowotworowy.

Przeciwwskazania

Należy zauważyć, że sondy – procedura, która ma swoje przeciwwskazania. To jest niemożliwe do przeprowadzenia w takich przypadkach:

 • podczas noszenia dziecka;
 • w chorobach hipertonicznego natury;
 • krwawienie z żołądka;
 • Gdy nie żyły przełykowe;
 • Jeśli nie obserwuje się obecność kaszlu odruchu
 • gdy nie pali w przewodzie pokarmowym;
 • w obecności padaczki;
 • kiedy nie ma najmniejszej krzywizny kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym.

szkolenie

Przed rozpoczęciem niezbędnych przygotowań do wykrywania. Jego głównym celem jest, aby zakończyć wyzwolenia żołądka. Konieczne jest, aby specjalista bez przeszkód mógł rozważyć najmniejsze nieprawidłowości w przewodzie pokarmowym. Aby to zrobić:

 • ostatni raz jeść tuż przed szóstą wieczorem przed kluczowania przesunięcia rano;
 • Zabrania się jeść, prowokując gazowania;
 • do samodzielnego mycia żołądka konieczne jest stosowanie jedynie wodę przez cały wieczór;
 • Papierosy rano i nie może być.

Co zostało zrobione przed zabiegiem?

Przed sondowania Specjalista koniecznie musi skontaktować się z pacjenta na temat możliwych chorób, a także w obecności reakcji alergicznych na leki.

Po oczyszczeniu z niezbędnymi informacjami do gag ustach jest włożona. Ponieważ podczas tej części zabiegów na twarz powinna być w pozycji otwartej.

Również przeprowadzenie testu na obecność uczulenia na „lidokainy”. Jeśli to nie jest przestrzegane, a następnie z tyłu gardła, aby nawadniać one znieczulenia.

Pacjent kładzie się na kanapie w pozie na boku, nogi zgięte w kolanach, jedna ręka zgięta w okolicy klatki piersiowej. Umieszczając swą rolkę głowy.

Dopiero wtedy zaczynają się wprowadzić sondę do jelita lub dwunastnicy lub żołądka. Specjalista aparat zachowuje wszystkie zmiany w obrębie który skanuje na ekranie.

Inne obiekty w wykrywaniu

Brzmiące – to procedura medyczna w którym protsese może wziąć sok z żołądka do przeprowadzenia bardziej szczegółowej analizy. W tym celu, przymocowane do rury lub do strzykawki lub pompy przeznaczonej do tego procesu.

Poprzez czujnikach myte żołądku. Wykorzystuje specjalny przewód, który jest dołączony do końca ścieżki. Jest on przeznaczony do iniekcji i wylewanie wody oczyszczonej.

Podczas wykonywania tego sondowania naturę, pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. Wyjątkiem jest nieprzytomny pacjent. Potem wkłada małą rurkę przez nos i zrobić pranie.

Opis procedury dziecka

Kiedy trzeba przeprowadzić wykrywanie dziecko, to jest dokładnie taka sama jak u dorosłych. Jedyną różnicą jest to, że nie ma innej osoby, która trzyma młodego pacjenta na kolanach, aw procesie utrzymuje zarówno głowę i go nie wyciągnął.

Jeśli dziecko jest zbyt małe, jego ciało jest ustalana za pomocą arkuszy, zawinięte w nim dobrze.

Sondowania w celu prania w domu

Sondowania dla celów prania częściej wykonanej w szpitalu podczas zatrucia, ale w niektórych przypadkach ludzie robią to sam z siebie. Ta procedura jest bardzo prosta:

 • Należy pić letnią wodą;
 • Minutę później sztucznie wywołać wymioty.

Ta manipulacja powinno odbywać się wielokrotnie, przy czym każde podejście poprzez spożywanie co najmniej jeden i pół litra wody.

Dziecko jest mycie powinno być wykonane starannie. W tej kontroli przyjmowania płynów całkowicie z organizmu.

Do wywoływania wymiotów w potrzebie usta wepchnąć dwa palce tak, że odruchy wymiotne. Powinny one być utrzymywane przez pewien czas.

Jeśli zdarzy ci się zatrucie pokarmowe, a następnie dodaje się wodę trochę nadmanganianu potasu. Przed użyciem należy przecedzić przez gazę. Od kryształów nierozpuszczonej środki mogą powodować oparzenia w przewodzie pokarmowym.

Takie zabiegi mają na celu doprowadzić organizm ze szkodliwych substancji uwięzionych z jedzeniem, dopóki nie mają czasu, aby dostać się do składu krwi i nie mają negatywnego wpływu na inne narządy wewnętrzne.

Warto zauważyć, że jeśli chory nie ma pewności co do charakteru jego zatrucia, żołądek jest myte w domu nie jest pożądane. Dlaczego? Gdy przyczyną choroby zaczął produktów petrochemicznych, razem z wodą nie może wywołać tylko jeszcze bardziej proces otravitelny, ale również tworzą oparzenia śluzówki przewodu pokarmowego.

wniosek

Jeśli przed procedura wykrywania miało nastąpić trochę przerażające, ponieważ wprowadzenie średnicy rury trzynaście milimetrów, nie tylko powoduje dyskomfort, ale także ból, ale w dzisiejszych czasach to jest o wiele łatwiejsze. Dla procedury stosowane do badania pięciu milimetrów. Maksymalna, że pacjent czuje – nie silny odruch wymiotny.