645 Shares 6399 views

Dlaczego brązowy ryż jest uważana za unikalny produkt

Być może najbardziej unikalny produkt w świecie ziarno jest ryż. Jest on stosowany w żywności dla ponad trzech tysięcy lat, a dla narodów Wschodu, wciąż jest podstawą diety. Zostało już powiedziane o relacji władzy i długowieczności, ale czy wszystkich odmian, a ich mnóstwo, mają takie korzystne właściwości? Okazuje się, że biały bielony bardzo ubogi w kompozycji, ale z uwagi na fakt, że usuwa się z górnej warstwy, która składa się z dużej liczby elementów śladowych, jak również włókna. Więc dlaczego nie widzimy brązowy ryż na półkach sklepów w Rosji?

Brązowy lub biały?

Do tego czasu, nawet kilka biały ryż nie był tak popularny, ale wraz z pojawieniem się modzie na sushi, bułki, jogi i zdrowego odżywiania ludzie zaczęli zwracać większą uwagę do tego ciekawego produktu. Biały jak śnieg ziarnisty wyglądają bardzo apetycznie i doskonale połączone z obu warzyw i mięsa, i gotować im przyjemność.

Ale o brązowy ryż tak proste, że nie pokaże. Przygotowując ją na dłużej ma specyficzny smak, a także spojrzeć na to nieestetyczne. Ale mimo to, dietetycy z całego świata Zaleca się włączenie tej odmiany w ich diecie, natomiast z wyłączeniem niemal całkowicie białe. Fakt, że brązowa skóra jest właśnie źródłem mikroelementów i błonnika, który jest całkowicie pozbawiony produktu podczas szlifowania.

Przydatne właściwości

Więc co jest tak wyjątkowe ryż brązowy? Lekarze zauważyli przydatność brązowym kultury tylko w XIX wieku, wraz z wypadku. Czy to ze względu na fakt, że biedni Indonezyjczycy, którzy jedli ryż matowy tanie, nie Choroby chorobowe takie jak beri-beri, choć wśród swoich bogatych rodaków, którzy mogli sobie pozwolić na droższe wypolerowane kaszę, było powszechne.

I, widząc wzór, pacjenci po prostu trzeba dać brązowy ryż i witaminy niedobór witaminy B1 odbyła. Co więcej, właśnie ze względu na to zamechatelnogoprodukta i nowe substancje zostały otrzymane, które są teraz połączone pod nazwą „witamin”. To cały sekret, to jest właśnie najważniejsze korzyści z brązowego ryżu.

Witaminy i skład chemiczny

Więc jakie są witaminy w nim zawarte brązowy ryż? Przede wszystkim jest grupa B, szczególnie dużo B1-B6 i witaminy E, która jest znana ze swoich właściwości kosmetycznych, poprawia koloryt skóry i gładkość, połysk i piękno włosów. Ale to tylko niewielka część. Jeśli spojrzymy na skład chemiczny, może znaleźć elementy, takie jak żelazo, potas, magnez, jod, wapń, fosfor, wielkiej liczby aminokwasów i włókna. Wszystko to w najbardziej korzystnym wpływie na zdrowie człowieka, normalizuje przewodu pokarmowego, eliminuje problemy z serca i naczyń krwionośnych i obniża poziom cholesterolu we krwi.

Już to wszystko sugeruje, że nadszedł czas, aby wyjść i kupić taki cenny produkt. Jednak, aby znaleźć brązowy ryż nie jest takie proste. Więc dlaczego nadal produkować tylko biały ryż? W rzeczywistości, produkcja wiedzy na temat szkodliwych skutków szlifowanie, próbuje sztucznie wzbogacić produkt, ale kto wie, ile jest bezpieczny.

Figura oczyszczania organizmu

Istnieje wiele diet do oczyszczenia organizmu i utraty dodatkowych kilogramów, które są oparte na ryżu brązowego. „Co pan nazwać tę dietę i jakie jest jego zasada?” – Pytasz. Czas jej trwania – nie więcej niż dwa tygodnie, a celem – w pełni oczyścić jelita z toksyn, a tym samym normalizowanie swoją pracę. Codziennie jeść 200 gramów ryżu matowy, 300 g warzyw, 100 g ulubionych owoców suszonych i 1 łyżkę oliwy z oliwek. Pij dużo wody lub herbaty, najlepiej trawie. Taka dieta nie tylko zaoszczędzić od znienawidzonych kilogramów, ale przyczyni się do poprawy stanu zdrowia całego organizmu.