157 Shares 9779 views

Koncentrat pomidorowy – skoncentrowany żywności

Do przygotowywania różnorodnych potraw wszyscy chcieliby mieć przez cały rok, w wystarczającej ilości świeżych pomidorów o wysokiej jakości, ale nasze warunki pogodowe dyktują zasady. Dlatego gospodarze dbać o wielu dziesięcioleci wykonanych koncentrat pomidorowy.

Pomimo faktu, że to odnosi się do koncentratów puszkach, jego ilość jest bardzo wysoka. Chociaż w pomidorach procesu wytwarzania i poddane pewnej obróbce cieplnej wyrób nadal zawiera witaminy B1, PP, A, C, B2 i E są makroelementy (sód, magnez, wapń, potas, fosfor) oraz elementy (żelazo, nikiel śladowych kobaltu). Koncentrat pomidorowy zawiera białka, węglowodanów, mono- i disacharydy, kwasy organiczne, substancje stałe. Produkt kalorii – 102 kcal / 100 g

Koncentrat pomidorowy – produkt wykonany ze świeżych pomidorów. W procesie przygotowania jej pomidorów przeciśnięto przez specjalne sito aż do uzyskania jednorodnej masy (jednorodne), a następnie zatężono w temperaturze wrzenia w specjalnych pojemnikach. Koncentrat pomidorowy zawiera skrobię i zabarwienia (E124). chlorek sodu pozostawia się nie więcej niż 1,5%.

Koncentrat pomidorowy ma stężenie cząstek stałych większe niż pomidorowego. Tak więc, w paście zawierają one 20-40%, a ziemniaki puree – 12-20%. Koncentrat pomidorowy używany do przygotowania zupy (zupa, zupa kharcho), sosy do dań i pizzy, ketchup i odtworzonych soków.

Istnieje pewna liczba producentów tego rodzaju produktu, ale jednym z najbardziej popularnych w Rosji jest koncentrat pomidorowy „Pomidorka”. Jego główną funkcją jest kontsentatsiya wysokiej zawartości ciał stałych (25%). Sądzi się, że kilka z tych substancji w produkcie, tym większe stężenie substratów (pomidor).

Często bez skrupułów producenci zmniejszają zawartość naturalnych surowców poprzez dodanie taniego produktu skrobiowego przyznającej pożądaną konsystencję. W ten sposób, że w znacznym stopniu obniżyć koszty produkcji. Koncentrat pomidorowy towarowym „Pomidorka” nie zawiera żadnych sztucznych dodatków i barwników.

Obecnie istnieje wiele różnych soków, niektóre z nich odnosi się do kategorii „odzysk”. Sok pomidorowy, który jest jednym z najbardziej popularnych, również nie uniknął tego losu. Tylko niewielka część jest wykonana w klasycznych receptur przez natychmiastowej konserwacji soku świeżych i przetworzonych termicznie. W większości przypadków, kupujący kupić napój, który został wyprodukowany przez rozcieńczenie specjalną koncentratów pomidorowych wodą. Smak i zapach produktu różni się od naturalnego soku, a także jego skład.

Ten sok nie zawiera wody i rozpuścić w wodzie uzyskanego. pasta pomidorowa nie jest tak bogaty w składniki odżywcze i ma kilka zmian w smaku i kolorze w stosunku do świeżego soku. Najczęściej odzyskane napoje przygotowywane z produktów zakupionych w Iranie i Turcji. Koncentraty wytwarza się przez mielenie, przesiewanie i pomidora wrzenia aż do postaci pasty. Takie koncentraty rozcieńcza się wodą, dodaje się do tych soli, cukru i skrobi. Produkt następnie homogenizuje się (wytworzoną jednorodną mieszaninę) wysterylizowano i napełniono nim innego opakowania. Taki sposób otrzymywania soku znacznie taniej niż w przypadku klasycznych, lecz jakość takiego wyrobu jest mniejsza niż naturalne.

Sok pomidorowy z koncentratu pomidorowego może ewentualnie być gotowane w domu, rozkładając dobrą wodę makaron i dodać cukier do smaku solą. Na podniebieniu, to będzie nieco inny od soku z bezpośredniej ekspresji, ale może być pijany, bez obawy o ich zdrowie.