523 Shares 1812 views

Drożdżówka z cynamonem – smak dzieciństwa

Pełne smaku, aromatyczny drożdżówka z cukrem i cynamonem – co może być lepszego niż smak, przyjaciela z dzieciństwa? Gotować to delikatność puszkę iw domu. Na śniadanie wypieki takie mogą być bardzo użyteczne. Drożdżówka z cynamonem – to klasyczne danie, które mogą mieć różne odmiany. Więc pomówmy o tym w naszym artykule.

Moskwa kok

Oczywiście, można kupić gotowe ciasto w sklepie. Ale drożdżówka z cynamonem, gotowane własne ręce będą was i waszych rodzin bardziej jak. Aby przygotować konieczność podjęcia 10 g drożdży (może być suchy), dwa jajka, 150 g cukru, opakowanie margaryny, mleko litr, dwa kg mąki, szczypty soli, cynamonu i wanilii oleju roślinnego. Aby rozpocząć, należy roztopić margarynę i wymieszać ją z mlekiem.

Mieszanina powinna być ogrzewana do około 40 ° C. Rozcieńczono je w cukrze, soli i wanilii. Następnie wlać drożdże. Teraz musimy trochę poczekać do aktywnych drożdży. Następnie dodać jajka i mąkę (300 gramów). Gąbka należy umieścić w ciepłym miejscu. Po pewnym czasie będzie rosnąć. W tym momencie należy wlać więcej mąki do ciasta okazało się cool. Umieścić go z powrotem do miski i przykryć ręcznikiem. Ciasto powinno wzrosnąć ponownie do kok cynamonem zwrócił delikatny. Po tym, odcięte od niego i zrobić około jednej trzeciej kiełbasy, które dzielimy na małe kawałki. Rozwałkować tortille i posypać je z cynamonem i cukrem. Następnie toczyć się rolki i złożyć na pół. Nacięcie na brzegu fałdy, rozwijać i delikatnie posypać cukru. Bułeczki są otrzymywane w formie serca. Piec w temperaturze 50 stopni przez 15 minut, a następnie zwiększa się temperaturę do 180-200 ° C. Drożdżówka z cynamonem gotowy.

chryzantemy

Nic dziwnego, że mówią, że wielu gospodyń domowych, tak wiele receptur. Każdy kucharz ma swoją specjalną recepturę i jakieś sekrety gotowania. Wykonanie trzech filiżanek mąki dwie duże łyżki cukru, 200 g margaryny o wysokiej jakości, szklanki mleka, 2 małe łyżeczki suchych drożdży, szczypty soli, 50 g masła, cynamonu i cukru do napełniania. Drożdżówka z cynamonem, przepis których zaproponowano poniżej – to przysmak na śniadanie.

Aby zacząć drożdży boju i soli i dodać do nich cukier i mleko. Następnie umieścić margaryny (zmiękczony) oraz mąkę. Gotowy ciasto należy włożyć do lodówki na 6 godzin. Po tym można tworzyć kok. Ciasto podzielić na kawałki i rozwałkować małe ciastka. Położyć farsz na górze, obrócić rolkę, jego nacięcie i zrobić ulitochki. Posypać cukrem i upiec je w piekarniku w temperaturze 180 stopni.

Ciasto ze śmietaną

Klasyka jest to, że bułki wykonane z ciasta drożdżowego. Ta sama technika wytwarzania i kompozycji ze składników może być różny. Oto kolejna opcja. Należy wziąć pół szklanki mleka trzech jaj, 25 g drożdży świeżych i 100 g masła lub jakości margaryny, kubek cukru w cieście, i pół szklanki na posypku, szczyptę soli, wanilii, 600 g mąki, cynamon, 50 ml oleju roślinnego. Wszystkie składniki powinny być ciepłe, więc lepiej, aby je z lodówki. Pokruszyć drożdże w misce i wypełnić je z mlekiem, tylko ciepłe. Ponadto, dodać trochę cukru i mąki.

Wymieszać gąbki i pozostawić w ciepłym miejscu na 15 minut Oddzielnie ubić jajka z cukrem, solą i śmietaną. Teraz mieszanie tych dwóch mieszanin z połową mąki i delikatnie mieszano. Kładziemy gąbkę ponownie w ciepłym miejscu na 30 minut. Rozpuść masło i schłodzić do temperatury pokojowej. Wlać do wywaru i dodać pozostałą mąkę. Wyrobić ciasto i pozwolić jej odejść. To trwa około 1,5 godziny. Następnie tworząc bułkę z cynamonem i cukrem i upiec je w piekarniku.

Bułeczki z cynamonem i sezamem

Ten przepis jest niezwykła, ponieważ oprócz cynamonem w nim jest także sezam. Jednak jest to również warto spróbować. Do przygotowania ciasta trzeba 500 g dobrze przesianej mąki, 10 g soli, 75 g cukru, 100 g masła, 200 ml ciepłej wody, dwa jaja i 12 g suchych drożdży. Do napełniania należy wziąć trochę oleju roślinnego, cukier, nasiona sezamu i cynamonu. Drożdże, wymieszać z mąką i dodać do nich cukier, sól, jajka, ciepłą wodą i roztopionym masłem.

Zagnieść ciasto i pozostawić na 50 minut w ciepłe miejsce. Następnie lekko naciśnij na niego i czekać kolejne 30 minut. Następnie można podać poprawną formę biszkoptami. Robimy to w taki sam sposób jak w poprzednim przepisie. Upiec bułki z cynamonem, który ma zdjęć w tym artykule, około 20 minut. Temperatura w piecu powinna wynosić około 200 stopni.

Kilka porad

Aby uzyskać naprawdę pyszne wypieki, należy postępować zgodnie z zaleceniami. Po pierwsze, konieczne jest, aby dać ciasto kilka razy, aby przyjść, gdy bułki są miękkie i delikatne. Po drugie, zanim posypać bułeczki cynamonowe (zdjęcie gotowego wypieku, znajdziesz w tym artykule), szczotka ciasto z olejem roślinnym. Lepiej zacząć piec uczta w lekko nagrzanym piekarniku, powoli zwiększając temperaturę. Może być wylana na górze bułki gotowy kremówki lub oblodzenie. Bon appetit!