314 Shares 2898 views

Jak utrzymać mandarynki nowy rok, aby świeży

Odpowiednio dobrane i świeże mandarynki można przechowywać w lodówce przez okres dłuższy niż miesiąc. Średnio liczba nie jest większa niż 10 dni. Te owoce, które zostały prawidłowo zapisane, stopniowo tracą wilgoć. Zaczynają wysychają. Ich prezentacja znacznemu pogorszeniu. Ponadto owoce są mniej soczyste. Podczas suszenia skórki jest bardzo trudno oddzielić od masy celulozowej. Jak więc zachować mandarynek w domu przed Nowym Rokiem?

Wybór odpowiedniego owoce

Odpowiedzieć na pytanie, jak zachować mandarynki przed Nowym Rokiem, to nie jest takie proste. Po tym wszystkim, jeśli chodzi o wpływ nie tylko miejsce, gdzie owoce, ale również ich różnorodność. Przy wyborze mandarynek należy uznać. Warto też zwrócić uwagę na kolor skórki:

  1. Żółte owoce mogą zachować świeżość przez kilka tygodni, jeśli nie w miejscu, gdzie temperatura wynosi od – 2 do +1 ° C
  2. Mandarynki z zielonkawą skórę średnio utrzymane trochę ponad dwa tygodnie. W tym przypadku temperatura powinna wynosić 2-6 ° C
  3. Owoce z Maroka i Abchazji są zwykle przechowywane dłużej niż inni. Stąd ich zbywalne wygląd całkowicie zachowana.
  4. Znacznie szybciej zepsute mandarynki odmian hiszpański i turecki.

Jak określić stopień

Zidentyfikować kraj, z którego przynosili owoce, nie tak trudno. Zazwyczaj jest to wskazane na etykiecie. Jeśli tak nie jest, to możemy to zrobić wizualnie. Odmiany marokański Abchazji mają porowatą skórę żółtawy lub pomarańczowy kolor światła. W tym przypadku, smak słodkiego owocu. Jak dla hiszpańskich mandarynek, są największe. Turecki samego typu mają gładką skórkę. Zapisać je atrakcyjny wygląd bez odpowiednich warunkach może być nie więcej niż 10 dni. Ale co zrobić, jeśli owoce zostały nabyte długo przed świętami? Jak zapisać mandarynki przed Nowym Rokiem, nie ma się czego wstydzić, aby złożyć je do stołu?

Niektóre odmiany owoców może pozostają świeże i atrakcyjne do 4 miesięcy. Głównym niuans – jest stopień dojrzałości Mandarynki. Jeśli nie przejrzałe owoce, a następnie zapisać je dużo łatwiej.

Gdzie należy przechowywać owoce

Tak, jak zapisać mandarynki przed nowym rokiem, dzięki czemu nie tracą soczystość? Najlepiej jest umieścić owoce w lodówce w specjalnych komorach, które są przeznaczone do tego celu. Zwykle, są one umieszczone na spodzie. Jeśli te odcinki nie ma, to trzeba stworzyć optymalne warunki do utrzymania świeżej mandarynki. Temperatura powietrza nie powinna być większa niż 6 ° C Wraz ze wzrostem lub spadkiem tego wskaźnika owoce zepsuje szybko albo zamrozić. W rezultacie, naruszył ich smak.

Jak zapisać mandarynki przed nowym rokiem, gdy lodówka nie mają specjalne przedziały? Nie jest konieczne, aby umieścić owoce w worki polietylenowe. Citrus wystarczy powietrze. W takich sytuacjach lepiej jest użyć siatki. Ponadto miejsce, w którym przechowywane mandarynki, trzeba utrzymać optymalny poziom nawilżenia. W przeciwnym razie zaczną suchych skórek. W przyszłości, aby oddzielić go od miąższu będzie trudne.

Gdzie można przechowywać owoce bez chłodzenia

W zimie, mandarynki mogą być przechowywane na balkonie, oczywiście, jeśli to nie jest wydmuchiwane i zaizolowane. Aby to zrobić, owoce muszą być umieszczone w opakowaniach wykonanych z drewna ze szczelin pomiędzy pasami i bez pokrywy.

Nie jest konieczne, aby przechowywać mandarynki w dzielnicy mieszkaniowej, gdyż jest bardzo ciepły. W takich okolicznościach, owoce cytrusowe zepsuje szybciej. Podczas przechowywania, należy sprawdzić owoce. Jeśli masz zepsute mandarynki, należy je natychmiast rozdzielone.

Jak mogę zapisać mandarynki przed Nowym Rokiem

Istnieje kilka sposobów, aby przedłużyć trwałość owoców cytrusowych. Ich zastosowanie będzie zapobiegać przedwczesnemu gnicia lub odwadnianie mandarynek. Eksperci twierdzą, że owoce na gałęzi przechowywane znacznie dłużej. Jednak ich atrakcyjny wygląd nie pogorszy.

Wszystkie owoce z pierwszych oznak rozkładu i suszenia musi być natychmiast oddzielona od całej masy. W przeciwnym razie, można zacząć się psuć pozostałe mandarynki. Bądź szczególnie ostrożny z tych owoców powinny być wybierane w chwili zakupu.

Jeśli to konieczne, można pocierać mandarynki skórka zwykły olej roślinny. Więc ich powierzchnia będzie wyglądać świeżo przez długi czas. Wystarczy użyć trochę oleju.

Nie przechowywać mandarynki, w których istnieją wyraźne uszkodzenia skórki. Powinny jeść pierwszy. W przeciwnym razie będą one pogorszeniu. Eksperci twierdzą, że aby utrzymać atrakcyjny wygląd i soczystość owoców może być za pomocą wosku. To wystarczy, aby umieścić go na całej powierzchni mandarynek. Metoda ta jest uważana za najbardziej skuteczne. Należy jednak pamiętać, że wosk jest usuwany z bardzo złej strony. Proces oczyszczania owoców nie będzie bardzo przyjemny procedura. Teraz, gdy wiesz, jak zapisać mandarynki przed Nowym Rokiem, tak aby były one atrakcyjne i soczyste.