865 Shares 4112 views

Gabriel Gonzaga: od świtu do zmierzchu kariery

W mieszanych sztukach walki bojowników mają bardzo dziwną karierę. Lista osiągnięć zwycięstwa nad najsilniejszych przeciwników riffy zastępcę z Frankiem postronnych. Taki Gabriel Gonzaga – Brazylijczyk, osiągnął pewne sukcesy, ale nigdy nie udało się go rozwijać.

Początki kariery

W dzieciństwie i młodości żołnierza nie było coś niezwykle skomplikowane i interesujące. Podobnie jak wielu młodych Brazylijczyków mieć silną konstytucję, udał się do walki w celu uniknięcia ubóstwa. Młody Gabriel przeniósł się w sekcji BJJ i imponującego sukcesu osiągniętego krótko. Trenerzy pochwalił „wytrwałość” i sprawność swojego nowego oddziału – uchwycenie przeciwnika, on nie puścić. Wkrótce Gabriel Gonzaga był oznaką najwyższego osiągnięcia – czarny pas.

Było kilka walk w organizacjach amatorskich. Najbardziej uderzającą osiągnięciem było zwycięstwo nad Fabricio Werdum, przyszły mistrz UFC pod Jungle Fight. Obiecujący myśliwiec zobaczyć w UFC i podpisane przez najbardziej prestiżowych promocyjnej planecie. Jest on reprezentowany team link znanych mistrzów brazylijskiego jiu-jitsu.

Pierwsza walka Gabriel Gonzaga w UFC

W swojej pierwszej walce z Brazylijczykiem udało się zaskoczyć publiczność i prowadzić promocję. Wszyscy czekali na niego długo i „lepki” walki na ziemi, ale wszystko poszło źle. Gonzaga zapukał wystawiony przeciwko niemu Dzhodanga Kevin, potwierdzające prawo reprezentowania najbardziej prestiżowej ligi świata.

To osiągnięcie jest tym bardziej uderzająca, gdy weźmie się pod uwagę, że w momencie Gabriel Gonzaga był w bardzo trudnej stan emocjonalny – nie tak dawno temu, prawie umarł z ciężarną żonę.

Ciąg dalszy sukces w Octagon

Druga walka była również wygrał przez TKO. W trzeciej walce Gonzaga wykazać swoje umiejętności w jiu-jitsu, zmuszając przeciwnika do rezygnacji w pierwszej rundzie.

A Brazylijczyk ma szansę swojego życia. Jego są skłonni zaakceptować jeden z najlepszych z najlepszych – trzeba tylko wygrać Octagon weterana, Horvata Mirko „Cro Cop” Filipovic. „Cro Cop” – słynny wojownik, który zdobył wielu konkurentów w różnych lig. Jej głównym odbiór był kopniak w głowę, co dosłownie zmieciony chorwackich przeciwników.

Gabriel Gonzaga przyszedł do treningu z najwyższą powagą. Wiele dni studiował styl przyszłego rywala i szybko znalazł mu „klucz”. Bitwa okazało krótkie, ale inspirujące. Brazylijczyk nie korzystać z walki – zamiast tego jest w pierwszej rundzie dał przeciwnikowi niespodziankę, używając własnego rzutu podpis do głowy. „Cro Cop” upadł, rzucił się, będąc w dół i na zewnątrz.

Tak, Mirko Filipovic utracone wcześniej, ale – nigdy. Przed brazylijski otworzyła wielkie perspektywy. Niestety, miał je i nie skorzystać.

Problemy z kariery

Następna była walka o mistrzowski pas z innym weteranem – Randy Couture. Gonzaga przegrał przez TKO, ale dobrze utrzymane i otrzymał nagrodę dla „najlepszej walce wieczoru.” To było śledzone przez inną klęską – przeciwko Fabricio Werdum, którego Gabriel kiedyś wygrał. Za nim – zwycięstwo nad mało znanych rywali i pokonał Shane Carwin …

Kariera poszło z górki. Wszystkie „topam” Gonzaga przegrał, choć raz był w stanie wymusić kapitulację doświadczonego Ben Rothwell. Warto też dziwny walka z Rosyjskiej Konstantin Erokhin. Bitwa „Konstantin Erokhin vs Gabriel Gonzaga” stał się jednym z najbardziej nudny w historii UFC, a zakończył się zwycięstwem dla brazylijskiej jednomyślnej decyzji. Po to został pokonany w rewanżu Mirko Filipovic i pełnej kariery słońca.

To nie jest znany, niż brazylijski wagon ma zamiar robić dalej. Jedno jest pewne – nie trafił coś w przygotowaniach do walki i nie może wykazywać te same umiejętności, które wykazały, że w jednym czasie. Może to starość Conquest?