611 Shares 9952 views

Chadżymurat Gacałow: mistrz olimpijski w freestyle wrestling

Według nieoficjalnych danych Osetii Północnej zajmuje pierwsze miejsce na świecie w liczbie określonej mistrz wrestlingu na mieszkańca. To podoba, czy nie – nie wiadomo dokładnie pewien. Jednak jest to na pewno powiedzieć jedno: zapasy cieszy się dużą popularnością w kraju. Ze względu na ogromną konkurencję na poziomie krajowym, wielu sportowców zostawić grać dla innych krajów. Jednym z tych, którzy nie boją się ciężkiej walki i pozostał w Federacji Rosyjskiej, jest legendarny Chadżymurat Gacałow, mistrz świata i pięciokrotny medalista olimpijski. Jakiś czas temu miał powodzeniem przeniesione z kategorii do 96 kg wagi ciężkiej.

Pierwsze kroki mistrz

urodzony Hadzhimurat Soltanovich Gatsalov w Osetii Północnej, w miejscowości Chikola. Został podniesiony w Osetii rodziny jest muzułmaninem. On ma trzech starszych braci. Wszystkie z nich – zawodowi sportowcy. Jako dziecko, nasz bohater jest często próbuje na medale, które zostały przywiezione z konkurencją.

Freestyle Wrestling chłopiec był zaangażowany w jego rodzinnej miejscowości, a następnie zdecydował się dalej rozwijać, przeniósł się do stolicy. „Alana” w Vladikavkaz Khadzhimurat zaczął trenować w klubie sportowym. Jego trenerem i mentorem był Vadim Tseboev. Ich współpraca trwa do dziś.

Gatsalov dzieciństwo marzyć, aby dostać się do olimpiady. W 2000 roku został już czuje siłę, by iść do zdobycia upragnionego szczytu. Kiedy pochodzący z Osetii Północnej zaczął grać na rosyjski? Stało się to w 2001 roku, po tym jak facet dostał pierwszą nagrodę w konkursach krajowych.

Wkrótce po pierwszym międzynarodowym zwycięstwa. W 2002 Chadżymurat Gacałow zdobył Puchar Świata w amerykańskim mieście Spokane.

ateński exploity

Decydujące znaczenie dla Osetii sportowca było zwycięstwo w mistrzostwach Rosji w 2002 roku. W ten sposób zapewnił sobie bilet do igrzysk olimpijskich w Atenach.

Chadżymurat Gacałow jest dość rzadkie w świecie sportu kombinacją siły fizycznej, inteligencji i szybkości. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich młody sportowiec, ostatnio, mówiąc na poziomie juniorów, był absolutnie spokojny, on jest obliczana co przeciwników pojedynek. On nie poddawał się emocjom. Szczególnie godne uwagi jest jego walka w półfinałach. Sprzeciwiał przyszłych walk mistrz mieszanych sztuk walki według UFC – Daniel Cormier. Rosyjski zapaśnik freestyle jeszcze nie wiedzą o tym. Osetyjczycy pewnie pokonał US zawodnikiem.

W finale, że działał przeciwko uzbeckiego bojownika Ibragimov. W gorzkiej walce, nasz bohater zdołał wygrać. Przyniósł rosyjski zespół złoty medal w kategorii do 96 kg.

Po tym, w świecie wrestlingu spełniło się era Khadzhimurat Gatsalova. Od kilku lat zdobył na mistrzostwach świata, zgromadzonych przez 2010. 4 tytuły.

Spokój i powrót

Wrestling – bardzo traumatyczne sportu. W latach aktywnych bojowników zawodowych rośnie urazy, różne urazy, tracą na szybkości, ostrość. W Khadzhimurat Gatsalova zaczęły pojawiać się młodych zawodników. Okres, kiedy Osetii sportowiec nie mógł wygrać na poziomie międzynarodowym. Ale on nie rozpaczaj. Triumfalny powrót miał miejsce w 2013 roku, kiedy Osetyjczycy ponownie zdobył mistrzostwo świata. Zrobił tak, wychodząc od swego zwykłego klasy waga wagi ciężkiej.

Rok później Chadżymurat Gacałow znowu będzie o mistrzostwo świata. Miał walczyć w kategorii do 120 kg. W Taszkiencie, nie przejdzie bez nagrody. H. Gatsalov wziął brązowy medal. Mimo udanego eksperymentu w 2016 roku zawodnik powraca do zwykłej kategorii wagowej do 96 kg. Osetyjczycy będą uczestniczyć w mistrzostwach krajowych, który stał się wybór na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Tu nie ma nic do przeciwstawienia złapany odwaga Boltukaevu Anzor, który ostatecznie wygrał wyraźne zwycięstwo.