186 Shares 4444 views

Adlan Amagov – MMA fighter. Biografia i kariera sportowca

Adlan Amagov – profesjonalny rosyjski myśliwiec mieszanych sztuk walki. Wykonuje turnieju w walce sambo (Champion Rosyjska), walki, sambo classic, powszechnej walki (mistrz Europy) oraz zintegrowanych sztuce. Amagov jest mistrzem sportu Rosji na walki, sambo i zintegrowanych sztuce. Jego osoba jest godna uwagi, ponieważ był to pierwszy Czeczeński zawodnik, któremu udało się wyrwać na świecie najwyższy podział MMA UFC.

Adlan Amagov: biografia fighter

Przyszły mistrz urodził się 20 października 1986 w Groznym (czeczeńskiego-Inguska ASRR, Rosja). ojciec tradycyjnego czeczeńskiego rodziny był żołnierzem, a matka – gospodynią domową. Mamy natywną Adlan najstarszego brata – Musa Amagov, który jest również zaangażowany w MMA na profesjonalnym poziomie. On jest mistrzem Finlandii (Fiński otrzymał obywatelstwo).

Adlan Amagov dzieciństwie zainteresował się sztukami walki, wszyscy faceci czeczeńskich. Wraz z bratem odwiedził sekcję sambo bojowego. Stopniowo zwiększając ich umiejętności, chłopcy zaczęli wyróżniać się na najważniejszych wydarzeń i pokazać dobry wynik.

Professional League

Debiut walka na profesjonalnym poziomie, odbyła się 23 listopada 2007. Następnie Adlan Amagov spotkali się w walce z nagradzanej i doświadczonych Alekseem Oleynikom. Niestety, jego pierwsza walka pokonać Adlan. Jednak po walka zakończyła się sukcesem dla Czeczenów. Pierwsze promotorami byli Amagov ProFc, pod auspicjami której spędził 6 zwycięskie mecze. W 2011 Adlan Amagov podpisał umowę z Zuffa (właściciele Strikeforce – amerykańska firma promocja w mieszanych sztukach walki).

Współpraca z Strikeforce

Pod patronatem firmy Strikeforce bojownika Adlan Amagov zaczął występować z 22 lipca 2011 r. Pierwszą walkę wygrał przez jednogłośną decyzję. Druga miała miejsce przed Anthony Smith, który na swoim koncie nie mają jednolitego porażki. Po zebraniu wszystkich wolę w pięść, Adlan Amagov wszedł na ring i od pierwszych sekund walki zaczął przeprowadzać serię udanych ataków, które następnie zakończonych przez nokaut w pierwszej rundzie. W rezultacie, Brytyjczyk spadł z hukiem na bruk.

W styczniu 2012 roku, spotkał się z nami Adlan myśliwca robbi Loulerom i przegrał po raz pierwszy w Strikeforce. W połowie drugiej rundy Robbie wykonał serię wysokiej jakości zdjęć ciała, które pozwoliły umieścić krótki strajk kolana do głowy, po którym sportowiec czeczeński spadł na podłogę. I po serii Lawler uderzył ostateczne ciosy i walka zakończyła się nokautem.

Sześć miesięcy później Amagov ponownie wszedł na ring i walczyć z Keith Berry. Najwyraźniej Adlan zgromadził tyle agresji do ostatniej walki, że udało mu się wysłać swojego przeciwnika w nokaut w połowie pierwszej rundy.

Ostatnie wydarzenia

Pod koniec 2013 roku, gdy media podały, że Adlan Amagov kończy karierę z powodu motywów religijnych. Według sportowca, po prostu wziął chwilową przerwę w rozwiązywaniu problemów rodzinnych. W 2016 roku powrócił do MMA i bierze udział w turnieju League S-70, które odbyło się w Soczi. Tutaj udało mu się w swojej pierwszej walce w stylu wbić brazylijski fighter Dirleya Broenstrupa łokieć do głowy.