796 Shares 8163 views

Zhoze Aldo – rekordzista świata MMA

Świat sztuk walki jest tak ogromna liczba wybitnych bojowników. Ale są niektórzy zawodnicy, którzy nie byłaby nie na miejscu, aby zwrócić szczególną uwagę, blisko. Jeden z najwybitniejszych mistrzów współczesności jest brazylijski Zhoze Aldo, który kilka lat temu został skradziony w grupie najlepiej do dziś dosłownie zadręczany jego podział w lepszej promocji na świecie – UFC.


Gwiazda Favel

Zhoze Aldo urodził się 9 września 1986 roku. Ojczyzny – Brazylia. Ale w artykule nie będziemy zwracać uwagę na miejsce urodzenia oraz powodów, które popchnęły go do zostania wojownikiem mieszanych sztuk walki. Podobnie jak wielu ludzi z Biedak ma wysoki poziom moralny i stabilność, która w dużej mierze zapewniona jego sukces i zdobycie tytułów.

początek sport

Zhoze Aldo Zadebiutował w zawodowych walkach 10 sierpnia 2004. Pierwsza walka ukończył nokaut. Po tym, brazylijski rozpoczął passa. Podczas swojej dotychczasowej karierze, stracił tylko raz. Stało się to w dniu 26 listopada 2005 roku w pojedynku z Luciano Azvedu w którym Aldo nieudanego ssania i został zmuszony do poddania się.

Walki w WEC

Pierwsza walka w organizacji Zhoze Aldo spędził w 2008 roku. Jego przeciwnikiem był Aleksandr Nogeyra, który ostatecznie został pokonany młodych talentów. Po pewnym czasie, Aldo staje się mistrzem promocji i przeprowadzić udany obronił tytuł z takich znanych bojowników jak Juraj błonnik i Manny Gamburyan. W rezultacie, Brazylijczyk pozostał pełny podział mistrz w tej organizacji już zatopiony w zapomnienie.

Walki w UFC

W październiku 2010 roku został zakupiony przez WEC UFC. Miesiąc później Jose stał się orędownikiem nowej promocji dla siebie. Podczas swojego pobytu w statusie najlepszy fighter kategorii piórkowej wagi Aldo udało się wygrać z Chad Mendes (dwukrotnie), Frankie Edagra Ricardo Lamas, Chan Sung Jung, Kenny Florian.

Wszystkie z tych meczów – najlepsza walka Zhoze Aldo w tej chwili. Ale każdy rozumie, że jeszcze najpoważniejsze wyzwanie pochodzić od niego, a jego imię – Conor McGregor.

irlandzki tyran

W oczekiwaniu na spodziewany wyglądać amatorskie MMA walki Aldo – McGregor wiele się wydarzyło. Pochodzący z Irlandii, jest znaczny dowcip, wielokrotnie oskarżali Brazylijczyków tchórzostwa, ospałość, nieszczerości i innych słabości. Pod wieloma względami, ogień namiętności nie wygasł z powodu przeniesienia ich zaplanowanej walki, powodem służył jako notoryczny kontuzji Aldo, który nie został omówiony tylko leniwy. Jeden z menedżerów UFC – Dana Uyat wyraził swoje wątpliwości co do autentyczności obrażeń żeber mistrz. Co Jose powiedział, że jest ponad to wszystko i jest gotowy do udowodnienia swoich racji w sądzie, chociaż jest wewnątrz Octagon.

Nawiasem mówiąc, zgodnie z mistrzem, on nie widzi nic nowego w walce między McGregor z Mendes ze strony Irlandczyków i absolutnie pewny zwycięstwa w ich przyszłego spotkania wewnętrznego. Po stronie finansowej problemu, ten mecz będzie najbardziej oczekiwany i najprawdopodobniej najbardziej kasowym w ostatnim okresie, ponieważ tak wiele obelg (w szczególności, które powinny być rozproszone do wszystkich zakątków planety frazy Irlandczyk w stosunku do Aldo: Nie rób nic bojownikiem za bardzo rzadko obronić swój pas), świat MMA nie słyszałem już bardzo długo.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że Jose Aldo, którego statystyki, oczywiście, jest imponująca, jest faworytem w konfrontacji z planowanym Conor, chociaż nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wrażenie od niedoświadczonego użytkownika. Ale jaki będzie wynik tej epickiej bitwie – czas pokaże. Musimy tylko poczekać datę ostatetsya powołania i mam nadzieję, że walka znów nie będzie odwołane, a publiczność rozczarowany.