396 Shares 7304 views

Mayorga Rikardo: Palacze z pięściami stalowych

Wiadomym jest, że zawodowi sportowcy starają się dać wszystko co najlepsze na treningach i prowadzić zdrowy tryb życia, wytrwale dąży do góry. Boks świecie – nie jest wyjątkiem. W tym pojedynku bojownicy są wyczerpujący obozy szkoleniowe, Tesha nadzieją, że pewnego dnia stać się mistrzami. Aby to zrobić, musieli zrezygnować z wielu przyjemności i złych nawyków. Jednak przepisy te nie mają zastosowania do boksera o imieniu Mayorga Rikardo ponieważ nigdy nie ukrył przed opinią publiczną jej uzależnienie od papierosów. Jednak palenie nie przeszkadza mu z coraz mistrzem świata.


Nikaragui

Mayorga Rikardo urodził się 3 października 1973 roku w Managua. Już w wieku szkolnym, pokazując doskonałe rezultaty w treningu sportowego i, za radą nauczyciela w szkole zacząłem boks. Wszystko to pozwoliło mu następnie do pokonania wiele trudności życiowe i problemy mijają bez pilnej służby wojskowej w ich ojczyźnie. Nawiasem mówiąc, bokser amator grał dla zespołu Armia.

Rozpocząć profesjonalną karierę

Pierwszy profesjonalny Mayorga Rikardo walka odbyła 29 sierpnia 1993. Walka odbyła się w Kostaryce. Jako „ofiary” został wybrany przez szanowanego miejscowego zawodnika o imieniu Humberto Aranda. Nie było żadnych oznak kłopotów Nikaragui, ale że kiedyś myślał tylko mógł chodzić na odległość 10 rund. Niestety, młody żołnierz nie zdawali sobie sprawy, że jego praca w porze nocnej zmiany znacznie wpłynąć na przygotowania. Chociaż Mayorga i był w stanie przetrwać pięć rund jeszcze w szóstym pojedynku został zatrzymany, ponieważ Kostaryki dosłownie na niego zadrwił. Efekt – porażka Ricardo TKO. Po tym fiasku, nasz bohater nie wyjdzie do ringu aż do 1994 roku.

powrót

Po sumienny trening do Mayorga Rikardo wraca na kilka miesięcy w Kostaryce i posiada trzy-walki, która wygrywa. Ta sytuacja pozwala mu wrócić do ojczyzny i przytrzymaj tytuł walkę o tytuł mistrza krajowego. I w obliczu go, Miguel Angel Perez. Bitwa zakończyła się zwycięstwem Ricardo nokaut w 6 rundzie i był nazywany Matador za agresywny, stanowczy, wyzywające, prowokacyjny styl walki.

Ten triumf spowodowało kolejne trzy zwycięstwa z rzędu, ale później musiał sportowca na jakiś czas wycofać się z boksu. Jednak znów zacznie działać w 1998 roku, a nie z powodu wielkiej chęci do skrzynki, i aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Aż do 2000 roku, to jest na wzrost, pokonując jednego przeciwnika po drugim.

na szczycie

Raz pod opieką słynnego amerykańskiego promotora Dona Kinga, Matador zaangażował się w walkach ze znanymi przeciwnikami iw rezultacie z dnia 28 lipca 2001 roku spadła w walce z Endryu Lyuisom. W tym czasie gayanets choć był mistrzem, ale nie została uznana za organ niepodważalne. Pierwsza walka został unieważniony z powodu kolizji sportowców do głów w drugiej rundzie. Zdecydowano również o przeprowadzenie natychmiastowego rewanżu walkę. A już 30 marca 2002 Mayorga znokautował przeciwnika w piątej rundzie, zdobywając tym samym tytuł WBA.

Ciąg dalszy kariery

25 stycznia 2003 świat widział w całej okazałości wszechstronny boksu. Ricardo Mayorga poszedł walczyć z mistrzem WBC następnie bieżącego Vernon Forrest. Technicznie i elastyczny amerykański uznano niekwestionowanym faworytem. Ale ku zaskoczeniu publiczności, Matador w trzeciej rundzie i znokautował go Viper wziął dwa pasy, stając się głównym zawodnikiem w dywizji. Ale jeszcze bardziej uderzająca była wynikiem rewanżu, który po raz kolejny okazała się triumfem Nikaragui.

strefa strata

Ricardo Mayorga walczy które zawsze przyciągały publiczność ich rozrywki, w grudniu 2003 roku, był znowu blisko podium. Jego sprawca był Cory Spinks – mistrz IBF. Bitwa trwała cały przydzielony do odległości, w wyniku czego na punkty był silniejszy niż amerykańskie, Nikaragui kompetentnie outplayed w klasie.

Ale najbardziej obraźliwe dla Ricardo został pokonany przez ręce legendarnego Felix Trinidad. Stało się to w październiku 2004 roku. Puerto Rico w 3 rundzie został znokautowany przez które w wyniku przeciwnikiem zabombit oraz w 8. rundzie zmusił sędziego do zaprzestania walki po kilku kombinacjach mnogoudarnyh.

Do tej pory ostatnia walka Mayorga się dnia 29 sierpnia 2015 roku. Tego dnia Matador walczył Sheynom Mozli i stracił do niego przez nokaut w szóstej rundzie.

Sportowiec nadal ciężko trenować i trzymać obiecuje nowe spektakularne pojedynki.