626 Shares 5849 views

Wybierz uspokajających dziecko: nie zaszkodzić dziecku?

Oczywiście, dzieciństwo na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako najszczęśliwszych i beztroskich czasów. Jednak nie należy zapominać, że stają się rodzice, mamy ponosić bezpośrednią odpowiedzialność za psychiczne samopoczucie dziecka. Z pewnością wiesz, że, podobnie jak dorośli, dzieci są podatne na stres, stres, nadmiernego podniecenia. Nie wszystkie nowe odkrycia w życiu Twojego dziecka będzie miało pozytywny kolor. Oraz z bardzo dobrych i szczęśliwych zdarzeń może być męczące – w wyniku wieczorem dziecko może stać się rozdrażniony i nastrojowy. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie środki uspokajające dla dziecka.

Fitoterapia

Najbardziej bezpieczne pod tym względem wiele różnych herbat ziołowych i opłat. Były one używane setki lat temu, nie zawierają niebezpiecznych substancji chemicznych.

Wybierając środki uspokajające dla dziecka, można zatrzymać się na skutecznym ziołowych. Owoce z kopru włoskiego, rumianek kwiaty, korzenie perzu, lukrecja i prawoślazu miesza się w stosunku 1: 1: 2: 2: 2 200 ml wrzącej wody w ilości wystarczającej dwie łyżki surowca. Gromadzenie przez dwadzieścia minut, kontynuować gotowanie, a następnie filtrować i dać dziecku do picia łyżeczkę przed każdym posiłkiem lub tuż przed snem.

Te środki uspokajające dla dziecka niekoniecznie mylić się. można kupić gotowe narzędzia przeznaczone tylko dla najmłodszych w sklepach i aptekach. Na przykład, ładny uspokajający herbata z kwiatu lipy, rumianku i melisy jest łatwe do znalezienia w linii HIPP żywności dla niemowląt.

Można kupić herbata ziołowa „kojące dzieci” z włączeniem lawendy, waleriana, dzika róża, pospolity, mięta, korzeń lukrecji i liści brzozy. Psychologowie uważają, że te składniki poprawiają nastrój dziecka i normalizuje jej sen, zmniejszyć zmienność nastrojów.

Kiedy overexcited, stres i zły sen jest najlepiej nadaje herbata ziołowa, wśród których znajdują się składniki tymianek, oregano, waleriana, wierzby i trawa krzewiastej pięciornik. Łyżeczkę surowców wylewania wrzącej wody i pozostawia do odstania w ciągu pół godziny, a następnie przesączono.

Przy wyborze ziołowe środki uspokajające dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jego reakcję: zarówno dorosłych jak i dzieci jest czasami objawia idiosyncrasy niektórych składników.

mleko

Zapewne wielu z nas jako dziecko w nocy rodzice otrzymali szklankę ciepłego mleka. To jest naprawdę bardzo przydatne, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Gdy dziecko pije mleko (oczywiście, jeśli nie masz alergie, a on uwielbia), podobnie jak w pierwszych dniach jego życia, od razu się uspokaja. Ponadto napój ten tworzy efekt sytości, pomaga dziecku odpocząć i przygotować się do snu.

aromaterapia

W ostatnich latach, aromaterapia jest bardzo popularny. Bardzo dobre szampony dla dzieci, olejki, żele i płyny do kąpieli o zapachu lawendy. Oni pomogą poradzić sobie z napadami migreny, bezsenność, stres i zwiększonej pobudliwości. A może po prostu spaść kilka kropel olejku lawendowego w wannie, w którym dziecko jest skąpany, albo na jego poduszce. Warto kupić specjalną lampę aromatu. W tym przypadku, ilość oleju jest określona w zależności od wielkości pomieszczenia: 1 kropli na 5 metrów kwadratowych. Nie stosować olej do samej skóry dziecka, tj. A. Bardzo wysokie ryzyko poparzenia.

Aromaterapia może być praktykowana z pierwszych miesiącach życia dziecka, jednak, wybierając środki uspokajające dla niemowląt powinny skonsultować się z pediatrą – wiele dzieci w tak wrażliwej wieku są podatne na różnego rodzaju alergie.

leki homeopatyczne

Zdarza się tak, że tradycyjne leki nie przynoszą pożądanego efektu. W tym przypadku, można skonsultować się z lekarzem, który doradzi dobry środek uspokajający (homeopatyczne) dla dzieci. Pomimo faktu, że ta grupa leków są uważane za całkowicie bezpieczne, są one również wpływ indywidualny, więc najlepiej jest zalecamy odpowiednie środki pediatra monitorować swoje dziecko od pierwszych dni jego życia. Najczęściej eksperci określają sprawdzone leki homeopatyczne, takie jak "Knott" "Valerianahel", "Viburkol", "Nervohel", "Dormikind", "Little Man", "Edas", "Zając", "Baby-Sed", " kapryśna „i kilka innych.