464 Shares 9758 views

Gra komórkowa „zabroniony ruch”: opis, zasady i opcje powikłanie

Gry plenerowe – ulubiona rozrywka dzieci w każdym wieku. I istnieje naukowe wyjaśnienie – dzieci na poziomie fizjologicznym, istnieje potrzeba aktywności fizycznej. Dzięki takiej działalności następuje wzrost i rozwój dziecka, jego adaptacji społecznej. Dzieciak w procesie walcowania rozrywką nie tylko rozwija umiejętności fizyczne, ale także nauczyć się komunikować z innymi, aby znaleźć rozwiązania sytuacji spornych, przestrzegać zasad. Jednym z najprostszych i jednocześnie zabawne gry jest „zabroniony ruch”. Aktywność ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych dzieci.

opis

Gra „zabroniony ruch” odnosi się do siedzącego charakteru. Ta działalność koncentruje się głównie na rozwoju pamięci i uwagi dzieci. Wykonywania różnych ruchów fizycznych stanowi dodatkowy warunek. Ta gra może zaoferować zarówno dla dzieci jak i studentów. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę właściwości wiekowych dzieci.

reguły

Jak zorganizować mobilne dzieci działania „zabroniony ruch”? Zasady gry są następujące:

  1. Zdeterminowany ołowiu. Jeśli gra jest prowadzona z dzieci w wieku przedszkolnym, powinien on prowadzić proces nauczyciela. Młodsze dzieci nie są jeszcze w stanie wykonać wiodącą funkcję w takich działaniach.
  2. Omawia „zakazany ruch”, czyli taki, który nie będzie przeprowadzana w trakcie gry. Na przykład, może to być ręce bawełniane, kucając lub skacząc na jednej nodze. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek uczestników w doborze takiego ruchu – starsze dzieci, tym bardziej powinno to być trudniejsze.
  3. Dzieci stoją w półkolu, prowadząc – przed nimi.
  4. Nauczyciel zaczyna wykazywać różne ruchy. Problem z uczestników – powtarzanie wszystkich, ale wstępnie wyznaczony „zakazany ruch.” Każdy, kto popełnił błąd z gry. Zwycięzcą jest ostatnią uczestnik.

Opcje powikłanie

Play „zabroniony ruch” może zostać zmieniony, na przykład, w następujący sposób:

  • przyspieszyć tempo pokazu wiodących;
  • wybierając kilka „zabronionego ruchu”;
  • Mieć dzieci użyć punktów karnych zamiast wychodzenie z gry;
  • wykonując ruchy do muzyki.

Ta gra spodoba się nie tylko do dzieci, ale także dorosłych. Na przykład, można włączyć operatorów telefonii komórkowej w scenariuszu firmowej imprezie lub uroczystości rodzinnej. Gra „zabroniony ruch” nie wymaga rekwizytów, specjalny sprzęt. W związku z tym, może być organizowane w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.