683 Shares 7121 views

Czopki doodbytnicze „Tsefekon” (dla dzieci): instrukcje użytkowania

Małe dzieci są szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje. Z reguły rodzice dziecka, gdy wysokiej temperatury zaczynają panikować i nie wiem które narzędzie jest najlepsza i nie zaszkodzi ciała dziecka. Wśród obfitości farmaceutyków jest trudno wybrać bezpieczne i skuteczne leki.


Pediatrzy zalecane dla dzieci, aby wybrać dokładnie czopków doodbytniczych „Tsefekon” (dla dzieci). Instrukcja wskazuje, że są one dopuszczone do stosowania do 3 miesiąca życia. Świece łatwiejsze w użyciu niż tabletek lub syropów, bo nie każde dziecko zgodzi się zaakceptować gorzką pigułkę. Tak do wszystkich innych leków odbytnicy rzadko powodować reakcje alergiczne.

opis

Lek „Tsefekon” – środek nienarkotyczne, który należy do grupy leków, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. W swojej strukturze zawiera paracetamol, jest przygnębiający wpływ na prostaglandyny.

Ze względu na mechanizm działania tej substancji zmniejsza ból i temperatury efekt. Dostępne w opakowaniach po 5 sztuk komórek świec „Tsefekon” (dla dzieci). Instrukcja określa dokładną dawkę dla konkretnego dziecka wiekowej.

świadectwo

Pediatricians przepisać czopków, w następujących warunkach:

  • W celu wyeliminowania gorączkę w zapalnych i infekcyjnych patologiach. Należą do nich: grypy, ostrej niewydolności oddechowej, SARS, ból gardła. Pozwoliliśmy stosowania szczepień, jeśli dziecko ma wysoką gorączkę.
  • Używane na podstawie wyrażonych zespół bólowy świece „Tsefekon” (dla dzieci). Instrukcja wskazuje na wysokie działanie przeciwbólowe leku na bóle głowy, mięśni, zębów i ból pourazowy.

Czopki podaje się w odbytnicy. Lepiej jest to zrobić po wypróżnieniu (można wstępnie lewatywy).

Lek „Tsefekon” (świece dla dzieci): the dawkowania w oparciu o grupie wiekowej

Dawka zależy od masy ciała i wieku dziecka. Zazwyczaj przypisuje się 15 mg / kg w odstępach co sześć godzin. Jednorazowa z maksymalnie trzech miesięcy – 50 mg.

Od trzech miesięcy do roku – 100 mg.

Od jednego do trzech lat – jest przypisany do jednej świecy (sto miligramów).

Od trzech do dziesięciu lat – dozwolone 250 mg.

Dziesięciu do dwunastu lat – dwa czopki (250 mg).

W ciągu trzech dni dozwolonych używać świec „Tsefekon” (dla dzieci). Przewodnik prowadzi tabelę grupy wiekowe dawkowaniu.

efekt uboczny

Podczas korzystania z narkotyków i rzadko alergiczne reakcje uboczne. Należy zauważyć, że te czopki nie powodują zaburzenia przewodu żołądkowo-jelitowego. W rzadkich przypadkach wymioty, łagodne nudności i biegunkę. Być może pojawienie się wysypki na skórze i błonach śluzowych, obrzęk, świąd. Przewlekłe podawanie dużych ilości leku może spowodować hemolityczną anemię, małopłytkowość, martwica brodawek, leukopenia i śródmiąższowego zapalenia nerek.

Przeciwwskazania

Zabrania się porzucić noworodka miesiąca życia. Ze szczególną ostrożnością podczas procesów patologicznych przypisuje nerek i wątroby, zespół wirnika, Dubin-Johnson i Gilberta. Pamiętaj, aby przejść konsultacji z pediatrą.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny lek przy minimalnych skutkach ubocznych, które są dopuszczone do dzieciństwa. Ugruntowaną świeca „Tsefekon” (dla dzieci), cena jest niska narzędzia – w zakresie od 40 rubli.