80 Shares 2733 views

Vospitatelskaya pracować z rodzicami w drugiej grupie młodszej

Najczęściej wśród rodziców, rozmawiając na placu zabaw, słyszysz takie zwroty: „Czy wysłać dziecko do przedszkola i uzbroić się rozwiązać!” Niestety, większość rodziców uważa, że ich zaangażowanie kończy się wraz z nadejściem cenny dziecko instytucji edukacyjnych i miesięcznych imponującej płatności za jego treść. Ale mama i tata muszą współpracować z nauczycielami do udziału w procesie edukacji dzieci. O jaki rodzaj pracy z rodzicami w drugiej grupie młodszej powinny być przeprowadzane i rozmowa w tym artykule.

Dzieci lubią widzieć, kiedy ich matki i ojcowie uczestniczyć w życiu swojej grupie, co twórcze rzemiosła lub wykonywania zadania pracy wychowawców (zawiesić rolety, uszczelnić okna, przymocować gniazdo, naprawić krzesła, dekoracji Holiday Group). Pomoc rodzicielska ułatwia życie dla nauczycieli, którzy muszą nie tylko uczą 3-4 letnich dzieci ubierać, jeść łyżeczką, pójść do toalety na własną rękę, ale także uczą dyscypliny i procesu edukacyjnego.

pedagog pracy z rodzicami w upadku

Za każdy miesiąc nauczycielami zaplanować konkretne zadania związane ze zdrowiem dziecka, adaptacji, szkolenia, życia w grupie i ogólne działania planowane dla całego przedszkola. Praca z rodzicami w wrześniu z następujących zadań:

  • zapoznanie rodziców z życiem DOW i grup;
  • ujawnienia praw i obowiązków rodziców;
  • sugerują, jak dostosować dziecka do przedszkola;
  • jeśli to konieczne, aby zorganizować spotkanie z dodatkowych ekspertów (psycholog, terapeuta mowy);
  • trzymać spotkanie nadrzędnego dla znajomość siebie i zebrać fundusze na pedprotsess (papeterii, zabawki, fotografia, teatr).

W październiku, praca z rodzicami przeprowadza się w 3 kierunkach:

  • porady na temat zdrowia dziecka;
  • wspólne działania twórcze (rzemiosło);
  • praca w grupach (do czyszczenia i uszczelniania zawieszenie okna, rolety, krzesła naprawić, gniazda, itp.)

W listopadzie adaptacji dzieci do życia przedszkolnego kończy, a nauczyciele poświęcają więcej zajęć dodatkowych kręgów (choreografia, twórczego warsztatu, plastiku, itp), przygotowanie do świąt urzędowych (Autumn Ball, Dzień Matki, Nowy Rok i in.) I otwarte lekcje. Opiekunowie często dają rady i zalecenia dotyczące rozwoju różnych umiejętności u dzieci.

Praca z rodzicami w drugim najmłodszej grupy w zimie

W grudniu z opiekunów dzieci przygotowujących się do święta Nowego Roku. W większości przypadków, wakacje w 2. najmłodszej grupie przechodzi bez rodziców jako poranku z prezentów i kostiumów. Od rodziców często muszą płacić za usługi Santa Claus i zapisu płyt poranku, czasami szycie noworocznych strojów. W styczniu i lutym są kreatywne konkursy artystyczne, rysunki i przygotowania do świąt. Jeśli to konieczne, pracujemy ze specjalistami, zwłaszcza psychologicznej dla wychowania dzieci.

Praca z rodzicami w drugim najmłodszej grupy na wiosnę

W marcu, przygotowanie do świąt wiosennych (8 marca, Prima Aprilis, 9 maja). Rodzice są zachęcani do rozmowy w celu wzmocnienia układu odpornościowego. W pracach Wiosna na grupy (mycie okien, zasłony piorące, naprawy mebli). Odbywała wspólne wystawy rękodzieła, malarstwa.

Praca z rodzicami w drugim najmłodszej grupy w lecie

W lecie i więcej dzieci z różnych grup razem, więc proces pedagogiczny idzie bez kolców i poważnych zdarzeń. W tym czasie wiele przedszkoli prace remontowe, a także zorganizować dodatkowe kursy, aby dostosować początkujących dzieci.

W każdym przypadku, grupa i walne zgromadzenia wyjaśnić prawa i obowiązki rodziców, a także ujawniają plan prac i rozmawiać o nowych zadań przypisanych do konkretnego okresu. Na nauczycieli stać zamieszczonych reklam i przepisał pracę z rodzicami (grupa Junior) poprawa gry i sypialny, wychowawczych, udział w grupie i wspólnych działań twórczych. Chociaż lista zadań jest mały, ale dorastała z rodzicami dzieci w coraz większym stopniu zaangażowane w życiu przedszkolnym.