240 Shares 9790 views

Jak stać w kolejce w przedszkolu

Większość przyszłych rodziców, na długo przed ich urodzeniem, zaczyna zastanawiać się, jak umieścić dziecko na liście oczekujących na przedszkole. Wszakże, w dzisiejszym świecie, identyfikacja dziecka w placówce przedszkolnej jest dużym problemem zarówno po stronie finansowej, jak i możliwości jej dotarcia. To nie jest wypadek.


Statystyki Ukrainy mówią, że w niemal wszystkich osiedlach naszego kraju są kolejki w przedszkolach. Szczególnie dotyczy ośrodków regionalnych – sytuacja w kolejkach w ogrodach jest po prostu katastrofalna. Ten artykuł pomoże przyszłym rodzicom dowiedzieć się, jak stać w kolejce w przedszkolu.

Określ wybór przedszkola

O tym, jak dostać się do kolejki w przedszkolu, wiele matek zaczyna odkryć nawet w czasie ciąży. Ponieważ ogromne kolejki w przedszkolu zmuszają rodziców do zapisywania dzieci z wyprzedzeniem, nawet jeśli nie są jeszcze urodzone. Przed kolejką w przedszkolu rodzice muszą nauczyć się dużo informacji o pobliskich placówkach przedszkolnych, zapoznać się z menedżerami i personelem, którzy pracują z dziećmi.

Aby nie zaszkodzić Twojej głowie, jak dostać się do kolejki w przedszkolu i gdzie prowadzić dziecko, ubezpiecz się i wybierz co najmniej trzy instytucje. Wskazane jest, aby preferować lokalizację w tej samej dzielnicy i niedaleko domu, aby można było jechać dzieckiem i jechać w drodze do pracy lub pracy.

Wchodzimy w kolejkę

Zdecydowaliśmy się na wybór 3 ogrodów. Teraz z pytaniem, jak stać w kolejce w przedszkolu. Zapraszam do menadżera, bo kto, jeśli nie ona, potrafi dokładniej powiedzieć, co musisz zrobić, aby dziecko znalazło się na liście pożądanych.

Zasadniczo rodzice mogą zacząć od 3 miesięcy, aby zarejestrować dziecko w wybranej placówce dziecka. Jak szybko dziecko dostanie się do przedszkola, które lubisz, zależy bezpośrednio od miejsca zamieszkania rodziców. Tak mówi szef jednej ze szkół przedszkolnych.

Łatwiej jest dostać się do przedszkola tych rodziców, którzy mają zasługi lub ich potrzeby specjalne warunki, które mogą być świadczone przez wyspecjalizowane DUZ – logopedyczne, ortopedyczne, dla dzieci z ubogą słyszalnością, wzrokiem itd.

Korzyści mogą być wykorzystywane przez rodziny o niskim dochodzie (potwierdzenie – zaświadczenie z działu zabezpieczenia społecznego), rodziny z wieloma dziećmi (dostępność świadectw), sieroty, a także dzieci niepełnosprawnych rodziców, pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, sądy i prokuratorzy, dzieci placówek przedszkolnych, dzieci rodziców -studentów.

To oczywiście nie jest kompletna lista, dotyczy tylko ogrodów państwowych (te kategorie są najczęściej znalezione), bardziej kompletne informacje, które można uzyskać tylko od szefa danej instytucji.

Dokumenty wymagane do zapisu w przedszkolu

Zwróć uwagę na ten akapit, ponieważ omówi to, jak kolejka w przedszkolu i lista niezbędnych dokumentów, które musisz mieć z Tobą. Jeśli więc chodzi o zwyczajną instytucję przedszkolną, musisz zadbać o dostępność:

  • Świadectwa urodzenia;
  • Oświadczenie jednego z rodziców o dopuszczeniu dziecka do ogrodu;
  • Ekstrakty z karty szczepień;
  • Informacja o braku chorób zakaźnych u dziecka (okres ważności – 3 dni).

Ale jeśli dziecko ma problemy zdrowotne, potrzebuje wizyty w wyspecjalizowanym uczelni. Dlatego też, oprócz powyższych, należy zadbać o dostępność dodatkowych dokumentów:

  • Wskazówki dotyczące wizytacji wyspecjalizowanej instytucji;
  • Wnioski dotyczące badania przez lekarzy prowadzących leczenie lub CWC;
  • Zawarcie lekarza-audiologa (w przypadku problemów z mową).

Tak więc, wszystkie dokumenty są zbierane, wypowiedzi są napisane, przedszkola są wybierane, kolejki i czekamy na telefon od przedszkola. W tej chwili pożądane jest pozostawanie w kontakcie z menedżerem lub z rodzicami, których dzieci już odwiedzają ten ogród – więc szybko dowiesz się o wakacjach i raczej wejdź do grupy.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne, a martwisz się mniej o tym, jak umieścić dziecko na liście oczekujących w przedszkolu