312 Shares 4944 views

Zwabić w 7 miesięcy. Główna zasada – stopniowy!

Twoje dziecko rośnie i rozwija się. A teraz zwrócił siedem miesięcy. Z przynętą jesteś już zaznajomiony z jednego karmienia, zastąpionego przez stałych pokarmów. Jeśli dziecko jest jak wszystko, nie istnieją żadne reakcje alergiczne, wysypki, zaburzenia krzesło – mogą wprowadzić nowe potrawy. Przynęta w 7 miesięcy, wiąże się z wprowadzeniem diety twaróg, mięso, żółtka i ciasteczka. Jest to czas, aby rozszerzyć zakres już znanych produktów spożywczych: puree zbóż lub warzyw, soków, owoców. Te dania warzywne już dodać nie tylko gotowania, ale również masło.

Przynęta w 7 miesięcy jest budowanie na gradualizmu, umiar. Różnorodność w diecie nie powinna być osiągnięte kosztem częste zmiany produktu, ale z powodu różnych potraw. Nowy produkt karmienie powinno być wprowadzane stopniowo, osiągając pełną wymianę jednego karmienia przez tydzień lub 10 dni.

Przekonajmy się, jak karmić dziecko w wieku 7 miesięcy, a jakie smaczne posiłki można przygotować.

Opcje i kolejność wprowadzania nowych pokarmów mogą być różne:

  • owsianka, twaróg, mięso, wątroba, żółtko;
  • mięso, żółtko jaja, ser, herbatniki;
  • zupa jarzynowa, twaróg, wątroba, mięso, żółtko.

puree z dyni

Aby przygotować puree z dyni, musi być dojrzały dyni i skórki z nasion i pokroić w drobną kostkę i umieścić w ogniu dusić w wodzie (niewielka ilość). Gdy dynia oczekuje (miękka) jest przeciera przez sito, miesza się z gorącym gotowanego mleka do wymaganej konsystencji, dodano sól. Cała masa dobrej batem, a następnie ogrzewać do wrzenia przez 2-3 min. Gotowy sos dodać masło.

tłuczone mięso

30 gram mięsa, kroi się na kawałki, umieszcza się w zbiorniku z wodą (50 ml) i gotować aż wykonane. Mięso mielone dwa, dodać 25 ml gorącego bulionu sól. Massu pokonać dobrze mięso puree było miękkie i przewiewne.

We wczesnych latach od wprowadzenia mięsa dodaje się puree z roślin, w zakresie od 5 g stopniowo przywraca do normy. Po pewnym czasie, można gotować rosół mięsa na zupę i dać je dziecku codziennie.

bulion

Aby przygotować bulion 30-40 gramów tnie się małe kostki mięsa wołowego, umieścić w naczyniu z wodą i umieścić na płytce. Kiedy woda wrze, zmniejszenie ciepła i gotowanie mięsa na 2-2,5 godziny. Przez 20-30 minut, aż gotowane w bulionie, można dodać pokrojone marchewki (5-10 gramów), pietruszka i koper. Po rosół jest gotowy, można go umieścić w nim gotować warzywa i zupy.

Co do sera, należy kupić w kuchni mleczarskim. Jeśli nie, można gotować skrzepu w domu lub kupić twaróg dla dzieci, zaprojektowane specjalnie dla dzieci od 6 miesięcy.

Jeśli gotowanie skrzepu dla dziecka w domu, trzeba ściśle przestrzegać wszystkich urządzeń sanitarnych, produktów mlecznych – najczęstszych sprawców infekcji jelitowej u małych dzieci.

Przynęta w 7 miesięcy, wiąże się z wprowadzeniem innego nowego produktu w diecie – żółtka. Wprowadź żółtko może być pod warunkiem, że dziecko ma reakcje alergiczne i wysypki.

Gotowane jajko trzeba gotować, następnie wyjąć żółtka i rozciera się z mlekiem matki lub dostosowanego wzoru mleka. Żółtko jest dodawany do warzyw puree. Oferują one go dziecku co drugi dzień przez ¼ strony.

Zachęcaj dziecko do różnych soków: śliwka, marchew, pigwy, czarnej porzeczki, morele.

Zwabić 7 miesięcy sugeruje, rozszerzając zakres przecierów owocowych, dziecko z nich spotkała się co sześć miesięcy. W siódmym miesiącu życia mogą wejść dwie przecieru owocowego różnych owoców i jagód.

W 7 miesięcy i podawać w diecie herbatniki (galetnoe, bez suplementacji aromatyczne) moczy się w mleku lub ich mieszanin.

Menu dziecko 7 miesięcy wygląda następująco:

  • 6:00 – mleko (pierś przystosowany lub mieszaniny);
  • 10:00 – mleko, ser 40 g, 50-60 gram puree owoców;
  • 14:00 – 150 C, puree warzywne, ź sok część jaja (20-30ml);
  • 18:00 – 50-150 g Kasza z owoców, herbatniki (5 g), mleko (pierś albo przystosowana mieszaniny), 20 ml soku;
  • 22:00 – mleko (pierś przystosowany lub mieszaniny).