438 Shares 5139 views

Pytania do quizu z odpowiedziami – reszta zapewniona poznawczy

Każde wydarzenie będzie zabawa i ciekawe, gdyby obejmowała quiz. Jest to gra, w której uczestnicy zadano pytania z różnych dziedzin wiedzy, odpowiedzi na które zostały ocenione przez jury. Zwycięzcy są zwykle oczekuje nagrody: nagrody, pamiątki, świadectwa, dyplomy lub humorystycznych prezentu. Typowo, wstępnie przygotowane pytania do organizatorów odpowiedzi quizu. Ale często ładować przez zespoły organizatorów do zadawania pytań przeciwników. Problemy selekcji były najczęściej poświęcone jednym temacie.

Quiz na temat „Geografia”

Najczęściej uczestnicy są proszeni o określenie typu szarady, w której ukryte są nazwy miast, rzek, jezior, wysp,

1. Nazwa wyspy, która opowiada o jego wielkości. (I + = mała Jamał)

2. Niniejsza – moja ochrona przed deszczem, a słońce ukryje się od niego. Dobrze, jeśli koniec słowo prochtosh – górskie jezioro będzie dokładnie znaleźć! (Zadaszenie – Sewan)

3. Nie jest tajemnicą, że – szarada: dotykowy dbać trzeba, dodać go do „n”, jest teraz rzeka, wierzę, nie wierzę! (Góra + n = don)

Nie jest łatwo podnieść takie pytania do quizu, odpowiedzi, do której uczestnicy będą mieli dręczyć!

Cele logiczne

Ważne jest, aby podnieść takie ciekawe pytania do quizu, dzięki czemu uczestnicy mogą ubiegać się nie tylko swoją wiedzą, ale również spekulować. To może być nawet dość długą historię lub sceny. Ale pytanie będzie oferowana na końcu. Przykładem takiej układanki może służyć jako kolejny bajki opowieści, które można powiedzieć lub pokonanie wydajność.

„Pewnej nocy znudzony książę szedł w swoim ogrodzie. I tam poznał piękną dziewczynę. Była także bardzo inteligentny, skromny i miły. Książę zakochał się w pięknej wkrótce! W ciągu tygodnia spotkali każdej nocy w ogrodzie. A potem powiedział, że to była ich ostatnia noc. Po tym wszystkim, jutro zły czarownik ukończył przestępstwa.

– Odwrócił się do mnie w jednym z róż, które kwitną w ogrodzie. A wczoraj powiedział mi, że jeśli jutro rano będziesz w stanie odgadnąć, która z róż – I Wrócę swój dawny wygląd zawsze. Jeśli się pomylisz, pozostaję zawsze róża … Żegnaj, kochanie! Muszę iść, zobaczyć, spadł już rosę … Do zobaczenia jutro!

A dziewczynka zniknęła w ciemności. Następnego ranka książę z niepokojem do ogrodu i zaczął sprawdzać swoje róże. Bał się pomylisz. Ale nagle radośnie wykrzyknął: „Oto jest moja droga!” I odważnie wskazał na jeden z kwiatów. W tej samej chwili nastąpił dziewczyna zamiast róża – facet miał rację. I teraz pytanie: Co pomogło młodemu człowiekowi, aby domyślać się, jaki rodzaj kwiatu rosnącego na sto biednej dziewczyny został przekształcony w ogrodzie? "

Odpowiedź w tej układanki jest: dziewczyna, do widzenia, chłopiec zwrócił uwagę na fakt, że rosa już upadły. A gdy książę rozwiązać trudne problemy, zauważyłem, że tylko jedna z róż była rosa.

Konkurs na najlepszy znawca świata zwierząt

Pytania Quiz dla uczniów o zwierzętach mogą być tak ciekawe, że nawet nie wszyscy dorośli natychmiast znaleźć odpowiedzi na nich. Dlatego należałoby umieścić na specjalne sygnały stand-graficznych. Na przykład, można zadawać pytania, takie jak:

  1. Jaki rodzaj małego zwierzęcia żyje w wodzie w lecie oraz w zimie ukrywał się w ziemi? (Szczur woda)
  2. W niektórych łap zwierzęcych palmy rosną na zewnątrz? (W molach)
  3. Jakie zwierzę, które bez ich „peeves domowych” na nogach i języka nie będzie mógł żyć? (Camel)

Konkurencja dla „Znajek” starszy grupy przedszkola

Co ciekawe można zdać test „Pytania i odpowiedzi” dla dzieci starszych w wieku przedszkolnym. Powinny być tylko ostrożnie podchodzić dobór materiału do konkursu. Zbyt skomplikowane zagadnienia może doprowadzić do tego, że dzieci się nudzą, a cel nie zostanie osiągnięty. W takich przypadkach najważniejsze – jest rozbudzenie zainteresowania w procesie poznania. Dlatego proste pytania powinny być zmieniane z skomplikowane. Wśród dzieci i musi być „Znayka”, którzy znają odpowiedź na trudne pytanie. Zazwyczaj w taki zabawny sposób udaje mu się przekazać dzieciom nowe informacje – w grze oni pamiętają go znacznie szybciej i są bardziej prawdopodobne.

Konkursy dla dzieci z rebusów

Należy przyjąć formę kolorowych puzzli do quizu pytania z odpowiedziami. Na przykład, oto puzzle, można powielać obraz, stawiając na jednej płytce i pracy, a wynik:

Jeżeli weźmiemy pod uwagę słonia,

On „C” wybiorą,

A następnie dodać do rzeki –

Oto wszyscy ludzie amused!

Wesoła twarze dookoła –

Wycofał się ze stolicy słonia !!! (+ Dł Ks = Londyn).

Konkurs „Kto wie lepiej niż bajka” dla starszych przedszkolaków

Dla sześciolatka, takie zdarzenia mogą być oparte na znajomości bajek. Bardzo interesujący konkurs odbędzie się, jeśli dysk będzie miało negatywny charakter, na przykład Bag of Bones czy Baba Jaga. Oczywiście, te znaki mają być nieco komiczny, że dzieci nie były przerażone.

Ołów zgłosi, że jest szyfrowana nazwy bajek, zastępując słowa o przeciwnym znaczeniu – że istnieją pytania do quizu. Z odpowiedzi chłopaki radzą sobie łatwo, to jest możliwe, aby emitowała tokeny do końca przypadku podjęcia akcji.

  1. Chernomazka bez trzech gigantów (Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków).
  2. Pokojówka Śmiech (księżniczka Nesmeyana).
  3. Budząc brzydki (Śpiąca Królewna).

I tu jako wskazówki można użyć statywu ze zdjęciami. Po rozwiązana zagadka scena inny obraz może być usunięty ze stanowiska.

Wesołych quizu

Czasami pytania w wciągająca gra są dalekie od wiedzy naukowej. Mogą one polegać na interesujących cech języka rosyjskiego: obecność w nim z homonimów, homografia, homofony. Dzieje się tak w przypadkach, gdy inne pokrewne słowa mają taką samą formę, taką samą wymowę lub pisowni. Zabawa pytania quizu w tym przypadku zwróci się do pewnego stopnia w konkursie ekspertów z języka rosyjskiego.

Pytania dotyczące znajomości homonimów może być o takich:

  1. Imię słowo, które w pewnym sensie to młoda gałąź, a drugi – czyli dobrowolne odejście. (Anulowania)
  2. W jednym przypadku, mały sklepik, aw innym – ławce. Co to za słowo? (Shop)
  3. Piękne zwierzę – jedno znaczenie tego słowa, mnich – drugi. Co to za słowo? (Lama)

Najbardziej śmieszne pytania do quizu będzie oparta na homofony – słów podobnych w wymowie. Przykładem takiej zagadki: „Kierowca idzie na wiejskiej drodze. A tylko odwraca rzut rożny – widzi wielbłąda! Jaka jest nazwa sterownika? „Odpowiedź jest tylko nazwa. Po tym wszystkim, w samym enigma o tej samej nazwie został wykonany – uważny uczestnik natychmiast zwrócić uwagę na to.

Można również korzystać z tych pytań: „Dlaczego a pływa kaczka, co pływa Swan?” Odpowiedzi są również oparte na tej samej wymowie, ale różne znaczenia pytania: „dlaczego” – „z czego”; „Dlaczego?” – „za coś”. W związku z tym, że odpowiedzi są następujące: „Kaczka unosi się na wodzie, a łabędź pływa od brzegu.”

Funny tajemnicą jabłek rosnących na dąb, znany dzisiaj dla wielu, jest ona oparta na opiekę nad uczestnikami. „W ciągu 67 dużych gałęzi dębu, każdy z nich z 8 młodych gałązek. Na każdej gałęzi wisi 6 jabłek. Ile jabłka rosnące na drzewie? "

Ewentualnie zawierać pytania quizu odnoszące się tylko do jednego tematu, jeśli nie wymaga warunków imprezy. Niech konkursu znajdą wiele zagadek: inteligentne i zabawne, zabawny i dowcipny, złożonych i zmuszając dobre rozbić głową – Ten quiz będzie bardziej interesujące i ekscytujące.