446 Shares 1979 views

Leczenie rhinopharyngitis u dzieci: choroba i leczenie

Zapalenie nosogardzieli – choroba, która dotyka zarówno dorosłych jak i dzieci. A jeśli pierwszego transferu to dość spokojnie, ale czasami narzeka na ból w gardle, ból i wyciek z nosa, drugi cierpi im znacznie trudniej. Chodzi o to, że anatomia górnych dróg oddechowych u małych pacjentów jest niedoskonały, a choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko w poprzek powierzchni błon śluzowych.

Leczenie dzieci rhinopharyngitis jest zawsze nieco trudniejsze ze względu na brak zdolności do reakcji w procesie chorobowym. Jeśli dorosły natychmiast odczuwa ból lub złe samopoczucie i podejmuje działania, dziecko, zwłaszcza małe, po prostu zaczyna działać w górę, a rodzice docenią go jako zwykły odpust. Jednak istnieją pewne oznaki, że należy zwrócić uwagę na raz. Poza ogólnym złym samopoczuciem, dziecko może skarżyć się na ból gardła, a potem zawsze jest kaszel, głównie suche. Ogólnie rzecz biorąc, ten objaw jest przyczyną większości problemów rodziców, t. Aby. Jego rodzaj zmienia się cały czas. Jeśli oglądasz, można zauważyć, że rano, w nocy lub po śnie miał produktywny (na mokro) i suche w ciągu dnia. Ponadto plwociny nie może wykrztuśny, dziecko połyka, t. Aby. Stoi on w niewielkiej ilości.

Gardłowej: objawy, leczenie u dzieci

Do Pierwsze objawy to swędzenie nosa (dyskomfort, kichanie) oraz gardła (ból, suchość). Temperatura może wzrosnąć, a zwykle 38 ° granice nie przekroczyć. Kaszel różnego rodzaju, wyciek z nosa, osłabienie węchu, i duszność pojawia się na 2-3 dni. Niekiedy ostre zapalenie nosa i gardła, która charakteryzuje się szybkim wzrostem temperatury do 39 stopni w stosunku do dodawania wszystkich wyżej wymienionych objawów.

Leczenie rhinopharyngitis u dzieci, głównie za zadanie ułatwić oddychanie. Wielu rodziców twierdzi, że objawy przekrwienia błony śluzowej nosa lub śluzu z dzieckiem nie ma, ale w rzeczywistości są. Istnieje coś takiego jak „back nieżytu nosa”, który jest często utożsamiana do rhinopharyngitis. W tym przypadku śluzie znajduje się daleko od zatok i ściany nosogardzieli zejdzie poniżej, powodując kaszel. Dlatego nie jest produktywny rano odruch – to jest gromadzona w nocy tajnym, z których dziecko stara się pozbyć.

Leczenie rhinopharyngitis dzieci zazwyczaj objawowe, T, np. w celu wyeliminowania objawów choroby. Ze względu na fakt, że proces patologiczny często powodowane przez infekcję wirusową, leczenie antybiotykami nie jest przewidziane. W niektórych przypadkach choroba ta jest skomplikowana, a jeśli potrzebne są antybiotyki, ale dopiero po badaniu lekarskim. Głównym zadaniem rodziców jest częste płukanie nosa solą fizjologiczną, błona śluzowa gardła i przetwarzania organizacji otrzymujących leki wykrztuśne, dzieci na bazie roślinnej. Jeśli pediatra ucha grzechotki, które są możliwe w kontakcie z infekcją lub śluzu spływania bezpośrednio do płuc, a następnie skraplać wydzieliny dają środki mukolityczne.

Ostre zapalenie nosa i gardła u dzieci, leczenie, które jest nieco inny sposób wymaga antybiotyków z pierwszego dnia choroby lub odnosić specjalistom. Inne metody leczenia pozostają. Witamy i tradycyjne leki, które dają dobry efekt w połączeniu z wyznaczonymi leków pediatrycznych.

Jakieś szczególne środki zapobiegania tej chorobie nie są dostępne, co do zasady, są one takie same stosowane w zwykłych przeziębień. Leczenie rhinopharyngitis u dzieci czasami trwa kilka miesięcy (w przejściu choroby w postaci przewlekłej), więc starają się unikać wychłodzenie dziecka i unikać kontaktu z chorymi.