579 Shares 9516 views

Boże Narodzenie Szopka z rękami: klasa mistrz. Jak zrobić szopkę wykonaną z papieru z rąk?

Kilka wieków temu w Rosji nastąpił niezwykły Boże Narodzenie tradycja – spektakl lalkowy, mówiąc o narodzinach Dzieciątka Jezus. W tamtych czasach ludzie są szczęśliwi oglądając aktorzy sceny z Biblii, i cieszył się wielkim cudem wszystko razem. Jeśli chcesz mieć niezapomniane wakacje dzieci, a następnie spieszyć, aby małe kina domowego lub den, własnymi rękami. Dzięki niemu można nie tylko ozdobić mieszkanie i wypełnić go za pomocą magii, ale również wprowadzenie dzieci do historii Bożego Narodzenia.


Jaki jest szopka?

Zabytkowe szopki jest duże drewniane pudełko, wykonane w formie dom dwukondygnacyjny. Na szczycie tego budynku były figurki Maryi, Józefa i dziecko. Na dolnej kondygnacji działania odbywa się, co powie złego króla Heroda i jego sługusów. Bohaterami tych opowieści często stał współcześni i aktorzy: żołnierz, ksiądz, Cyganka, człowieku, i wiele innych znaków. W naszych czasach, wielka tradycja grania tylko te reprezentacje odżywa. Można dokonać Szopka z rękami całej rodziny, a następnie spotkać się z nim wieczorem, mówić, czytać książki i cieszyć się piękne zdjęcia. Spotkania te pozostaną w pamięci Twojego dziecka na długie lata i będzie ciepło, nawet w najtrudniejszych czasach.

Jak zrobić szopkę z rękami

Tworzenie domu teatr lalkowy mogą być różne sposoby. Ale dla wszystkich widoków wymagane duże pudło, które będą służyć jako sceny. Nie jest konieczne, aby to zrobić z drzewa lub innych ciężkich materiałów – idealnego buta lub z urządzeń domowych. Okleyte przyszłość scena wewnątrz i na zewnątrz folią i gwiazd ozdobić folię. Można utworzyć konstrukcję z materiału naturalnego lub odpadów, kolorowy papier i ozdób choinkowych. Dane dla bohaterów teatru są dokonywane na różne sposoby. Na przykład, mogą być wykonane z papieru, gliny lub skorzystać z gotowych zabawek. Niektórzy rzemieślnicy stworzyć teatr cieni, która odniosła ogromny sukces zarówno u dzieci jak i dorosłych. W tym artykule pokażemy, jak zrobić szopkę z rękami na papierze. Proces tworzenia tego teatru będzie nie mniej ekscytujące niż oglądanie samą grę. A jeśli zapisz się na papierze i resztą rodziny, zabawa rozrywką zapamiętany przez wszystkich przez długi czas.

Szopka z rękami. master class

Aby uczynić głównych bohaterów kina domowego, potrzebne będą następujące materiały:

  • Cienki karton i papier do rysowania.

  • Nożyczek i kleju.

  • Farby, kredki, kredki i gliny.

Z tektury zrobić mały stożek, który posłuży jako podstawa do figur Matki Jezusa, św Józefa i Trzech Króli. Narysować na papierze osobę, pokroić i starannie przykleić na przedniej stronie. Jesteś teraz gotowy do malowania. Draw kostiumy sprawiają, że aplikacja, dodać szczegóły plasteliny. Ręce znaki mogą być również sporządzone oddzielnie i przykleić je do ciała. Pamiętaj, że szopka, stworzony własnymi rękami – to nie jest badanie sztuk wizualnych, a więc nie trzeba dążyć do idealnych kształtów i kolorów. Włącz tę procesu bawić i cieszyć się pracy, która jednoczy i skupia całą swoją rodzinę.

Liczby zwierząt

Pomyśl o tym, kto otoczony boską niemowlę w pierwszych kilku godzinach jego życia. Figury owce, osły można wyciągnąć na papierze, i umieszczenie ich na stabilnej podstawy tak, że mogą być one łatwo przesuwać. Jeśli wiesz jak rzeźbienie z gliny lub ciasta, zrobić zwierzęta z tych materiałów.

figurka dziecka

Making Christmas Szopka z rąk, nie należy zapominać o głównym bohaterze okazji – nowonarodzonego Jezusa. Do zobrazowania żłobie, musisz małe pudełko na zewnątrz perfum czy meczów. Okleyte film kolorowy kołyska, cięcie słomy brązowy papier i przyklej go na szczycie w dowolnej kolejności. Narysować na papierze dziecko rysunek, farby i przyklej ją do pudełka. Umieścić łóżeczko na honorowym miejscu, a nad nimi wiszą gwiazdę betlejemską, która dwa tysiące lat temu zapowiadał wielki cud wszystkich mieszkańców naszej planety.

Inne metody wytwarzania papieru den

Skład Boże Narodzenie wykonane z szablonów znacznie ułatwi pracę. Tylko tyle, aby utrzymać zdjęć na komputerze, wydrukować i przełożyć je na grubej tektury. Niekoniecznie nadają oporność sylwetki Świętej Rodziny przy użyciu tego samego materiału stoiska. Dla ramki rejestracyjnej chwycić karton, usunięcie jednej ściany i dna. Dach przyszłego szopki można wyginać i użyć przezroczystego plastiku na tylnej ścianie. Taśma ażurowe lub przykleić warkocz wokół obwodu przedniej części, aby zamknąć poszarpaną krawędź okna. Następnie można przykleić do spodu kształcie pudełka i umieścić gwiazdę na dachu. Ponieważ nasza praca jest nieco schematycznie, najlepiej będzie wyglądać w teatrze cieni. Ustaw świecę lub małą latarkę do składu i wyłączyć światła. Teraz obraz jest tajemnicza i przywołuje myśli o najpiękniejszych dni w życiu ludzkości.

Jak grać w prezentacji

Po dokonaniu Christmas Szopka z rękami, należy wymyślić kilka scenariuszy lalek show. Jeśli chcesz zachować wszelkie kanony dawnych rosyjskich pomysłów, to trzeba zrobić kilka dodatkowych znaków. Może chcesz zobaczyć w prowizorycznym jaskini anioła, który zapowiada narodziny Jezusa. A może narysować złego króla Heroda, którzy rozkazy zabicia wszystkich dzieci w kraju. W dawnych czasach, dzieci wykazały sceny, w których okrutny władca spotyka się ze śmiercią. Jest królem Straszny szkielet i rzuca go do dołu. Występ może towarzyszyć śpiew, czytanie poezji, a po jego zakończeniu może być grą z pytaniami i odpowiedziami. Twoje dzieci są szczęśliwe, aby powtórzyć to, czego nauczyli się w godzinach wieczornych, i czekamy na tych przedstawień.