291 Shares 2164 views

technika Quilling – pacyfikacji sztukę robienia papierowych arcydzieła

Quilling technika, która pojawiła się w średniowieczu, jest formą sztuki, na podstawie bumagokruchenii. Pod koniec 15 wieku mnisi w Europie stworzyć oryginalne ozdoby ikony, pudełka i medaliony z papieru, skręcony w sposób szczególny. Masters produktów były tak subtelne i adept takie wrażenie, choć dekoracja wykonana jest z prawdziwego drutu złota. piórko ptaka użyto do pracy – «gęsim», przy czym sama sztuka stała się znana jako «Quilling».

technika Quilling szybko rozprzestrzenił się w całej Europie. Ale sobie na to według kusić mógł tylko bogatych pań, jak papier w tym czasie była super cena. Stopniowo bumagokrucheniyu zainteresowanie zmalało, aw 20 wieku w ogóle o tym zapomnieć.

Obecnie sztuka średniowieczna została reaktywowana w Europie i Azji. Ponadto wschodnich mistrzów uczynić bardziej złożonych prac, składający się z wielu części. Na Zachodzie Quilling technika jest mniej skomplikowane, to jest proste i zwięzłe.

Bumagokruchenie przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych, tworzy dobry smak i kojące. Prawdopodobnie wynika to z takich właściwości techniką Quilling nawet część programu szkolnego.

technika wydajność Quilling

Do pracy potrzebne ostre nożyczki, klej, przykleić podwójną końcówkę, pincety i zestaw specjalnego papieru koreańskiego. Może być skręcone i papier przez cięcie na cienkie paski (2-4 mm), ale nie jest tak elastyczna, jako specjalny.

Zamiast trzymać się z podwójnym końcem, można użyć szydło lub wykałaczki. Wybrany przyrząd na zwoju papieru nawija się tworząc średnicy rolki 5 milimetrów. Następnie kształtka wstępna zostaje usunięty, a skręcenie nadal ręcznie.

Obracając całą taśmę, część nieco złagodzone, koniec papieru przyklejony. Następnie toczyć się do pożądanego kształtu za pomocą palców zaciskowych. Tak więc, jeśli wyciągnąć i wcisnąć rolkę, z jednej strony, dostaniesz „drop”, obie strony – na „oko”, etc. Gotowy kawałek jest również dołączony klejem.

dekoracje noworoczne w technice Quilling

Najprostsze i słodkie rzemiosło Boże Narodzenie to płatek śniegu. biały Jego stworzenie wymagany papier lub bladoniebieskie odcień. Rolki 12 są jednakowe, połowa z nich są przyłączone, tworzyć krople, drugą połowę – strzałkami. Wszystkie „krople” ostre końce są przyklejone do siebie, tworząc postać zaokrąglony kształt. Następnie między „kropli” przyklejony „strzały”. Ponadto na „strzałki” może być zatrzymany „kwadratów”.

Inny przykład wykonania – wielowarstwowych płatki, które są wykonane z kilku podobnych śniegu, składający się z jednej części formy. Połącz wszystkie elementy piramidy: największy śniegu służy jako podstawa, przykleja się trochę.

Nie mniej popularne Dekoracje świąteczne – anioł. Może on być wykonany z 16 „3 krople” i prostych elementów okrągłych (dużego i dwa małe). Aby utworzyć centralną częścią rzemiosła wykorzystujących papier, składany jak akordeon. Jeden koniec jest przymocowany, wynik jest czymś w rodzaju odwróconego wentylatora. Top nakleja się duży okrąg (głowa), dolny – dwa małe (nogi). Na każdej stronie skrzydeł składają się z „kropelki”.

Innym symbolem Nowy Rok – choinka. Jej tworzenie wymagane zielony papier i żółte kolory. Zielonych 8 skręconych par „krople” w różnych rozmiarach. Połączyć elementy następująco: największy para przyklejony „krople” to podstawa, jest ona przymocowana do górnej pary „spada” mniejsze, itp Zwieńczony korony drzew częściowo wykonany w postaci gwiazdy, z żółtej papieru.

Uroczy zabawka z zawiniętym papierze może być doskonałym dekoracja wnętrze domu w święta Nowego Roku. A jeśli są one trzymać nitkę w pętlę, rzemiosła zamieni się ozdoby na choinkę.