670 Shares 3026 views

Jak wybrać najlepszą kamerę

Oczywiście każdy z nas chce mieć najlepszą kamerę. Zakup jest zazwyczaj poprzedzony szczegółowym badaniem rynku, propozycjami badań marketingowych za pośrednictwem zasobów internetowych, rozmawianiem znajomych i przyjaciółmi, odwiedzaniem forów i sklepów sprzętu fotograficznego. Zakup aparatu jest poważną sprawą i wymaga szczególnej wiedzy, jasnego zrozumienia celu.


Dzisiaj rynek oferuje ogromną liczbę kamer dla każdego gustu, koloru i rozmiaru. Dlatego w zasadzie pojęcie "najlepszej kamery" ma nieco konotacje symboliczne. Po pierwsze, musisz jasno wyrazić cel zakupu. Czy potrzebujesz kamery do zgłaszania fotografii na telefony komórkowe lub do tworzenia portretów zdjęć, czy obecność wideo jest znacząca, czy też w tych celach już jest kamera wideo, czy zdjęcia zostaną wydrukowane później, czy są przeznaczone wyłącznie do publikowania w internecie, w sieciach społecznościowych i oglądania na monitorze komputerowym. Ważnym kryterium jest również cena. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że jeśli kupujesz pudełko na mydło to inwestycja jednorazowa, wówczas zakup profesjonalnej kamery jest związany z stałymi dodatkowymi kosztami zakupu akcesoriów, soczewek, pierścieni, błysków zewnętrznych, zdalnej synchronizacji i innych dodatkowych urządzeń. To pytanie jest czysto indywidualne. Niezależnie od tego najlepsza kamera jest idealna do konkretnych sytuacji życiowych. Istnieją jednak statystyki, raporty sprzedaży i opinie klientów.

Według badań konsumenckich ujawniono najlepszą kamerę profesjonalną w 2012 roku. Stały się one pełnowymiarową kamerą SLR Nikon D800. Nikt już nie spodziewał się, że będzie można przeświecać modelowi Nikon D700, ale nowość powiodła się. Aparat ma matrycę o rozdzielczości 36 megapikseli, ISO6400 i umożliwia wykonywanie bez zewnętrznej lampy błyskowej.

W tym samym czasie cena kamery jest do zaakceptowania. To jest, bez przesady, najlepsza kamera dla profesjonalistów w 2012 roku.

W kategorii "najlepszy kompaktowy aparat" liderem był aparat Sony RX100. Ten miniaturowy cud sprzętu fotograficznego ma przekątną matrycę o wysokości 1 ", wspaniały soczewek z zoomem od 28 do 100 mm i wysoką przysłonę, przyzwoity stopień ognia, doskonałą funkcjonalność i doskonałą jakość wideo. Aparat jest kompaktowy, a jego menu jest intuicyjne.

Jedyny "ale" można uznać za cenę (około 800 USD), ale jest to w pełni uzasadnione, ponieważ posiadanie takiego urządzenia nie może myśleć o zagubionych klatkach i korespondencji światła.

To niesamowite, ale fakt: w nominacji "najlepsza kamera z 2012 roku" udało się dostać aparat fotograficzny … telefon komórkowy. Jest to bezprecedensowy precedens, ponieważ żadna aparat z urządzenia mobilnego nie należała do pierwszej piątki. Było możliwe, że fińska firma Nokia z modelem PureView 808. Telefon sam w sobie nie jest znakomity, ale aparat zasługuje na tytuł najbardziej. Ma macierz 1 / 1,2 ", rozdzielczość 38 megapikseli, fantastyczna szybkość ognia. Niestety, telefon nie jest wyposażony w godny ekran HD i nie ma androidowej bazy. Oznacza to, że sam telefon komórkowy nie jest zauważalny. Ale co za aparat!

Takie są różne, kamery: niemowlęta i giganty, ciężko pracujące i narzucające arystokratów, przystojni mężczyźni i funkcjonariusze. Jest ich wiele i są takie same jak my. Ale najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujemy od aparatu, jest zdolność przekazania piękna naszego życia.