667 Shares 7647 views

Stół częstotliwości "Lingsat". LyngSat.com: tabele częstotliwości i informacje o satelitach

Każdy, kto po raz pierwszy odwiedził wspaniałą stronę Christian Lingemark lyngsat.com, która jest źródłem informacji o nadawaniu telewizji satelitarnej, zwykle doświadcza pewnych zamieszania, jeśli chodzi o czytanie i wykorzystywanie danych. Większość weteranów odbioru satelitarnego docenia jego stale rzetelne i wiarygodne informacje podstawowe, co jest niezwykle potrzebne do sprawdzania aktywnych transponderów. Ale dla początkujących ludzie, którzy właśnie zaczęli ćwiczyć FTA-odbioru, tabela częstotliwości "Lingsat" może wydawać się straszne. Aby docenić wartość tego narzędzia referencyjnego i ile zawiera przydatne dane, musisz zrozumieć znaczenie numerów w witrynie.

Lyngsat: tabele częstotliwości, informacje o satelitach

Na pierwszej stronie witryny znajduje się tabela zawierająca hiperłącza do satelitów, pakietów i kanałów wysokiej rozdzielczości w regionach Azji, Europy, Atlantyku iw Ameryce. Ponadto istnieją przejścia do otwarcia kanałów telewizyjnych i radiowych w różnych częściach świata. Przykładowo, po kliknięciu łącza Rosja na stronie Wolna telewizja / Europa wyświetlany jest tabela częstotliwości "Kanały satelitarne Rosji".

Następnie następuje lista najnowszych aktualizacji z logo i przejście do parametrów kanału i transpondera, z którego odbywa się transmisja.

Na dole strony znajdują się linki do:

 • Pakiety dostawców telewizji satelitarnej;
 • Tabela częstotliwości "Lingsat" otwartych kanałów telewizyjnych;
 • Internet TV;
 • Wiadomości o zmianach w transmisji satelitarnej;
 • Dane o statusie technicznym miejsca lyngsatu i statusie przesyłek dziennych i tygodniowych;
 • Informacje o kolejności aktualizacji parametrów istniejących kanałów;
 • Częstotliwości, kanały popularnych satelitów w formacie Ultra HD;
 • Informacja o uruchomieniu na orbitę geostacjonarną ;
 • Logo kanałów Logo LyngSat;
 • Standardowe mapy obejmujące sygnał telewizyjny.

Ustawienia odbioru

Tabela częstotliwości kanałów i kluczy głównych satelitów jest dostępna za pośrednictwem hiperłącza u góry strony zlokalizowanej w linii i kolumnie Satellites o szerokości geograficznej. Na przykład, aby uzyskać dane dotyczące Astry 4A w pozycji 4.9 ° E, wybierz komórkę Europy w kolumnie 73 ° E-0 ° E. W tabeli, w której znajduje się lista satelitów nadających się do Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, konieczne jest wybranie wymaganej opcji. Ponadto zawiera informacje na temat zakresu nadawania (L / S / Ka, C, C + Ku, Ku) lub ruchu satelity.

Na otwartej stronie znajduje się tabela częstotliwości i klawiszy kanałów telewizji satelitarnej z następującymi kolumnami:

 • Częstotliwość i polaryzacja, numer transpondera i hiperlink do mapy pokrycia jej wiązki;
 • Logo operatora lub kanału;
 • Ich imię;
 • Odsyłacze do pakietów, otwarte kanały, nadawanie programów internetowych, telegazeta;
 • Zastosowano standard nadawania i używany system kodowania;
 • Parametry SR, FEC, SID, VPID;
 • Parametry ONID, TID, C / N, APID i język nadania;
 • Źródło i data ostatniej modyfikacji.

Częstotliwość i biegunowość

Tablica częstotliwości Lingsat i informacje o polaryzacji są parametrami, bez których nie można dostroić się do kanału.

Na przykład napis 4180 H oznacza, że transponder pasma C jest używany z częstotliwością 4180 MHz z poziomej polaryzacji. 11749 V oznacza transponder pasma Ku z częstotliwością 11.749 MHz z polaryzacją pionową.

Polaryzacja sygnału oznacza, jak działa antena. W nadawaniu satelitarnym stosuje się dwa typy polaryzacji, liniowe i okrągłe. Sygnały liniowe są nadawane w płaszczyźnie pionowej lub poziomej. Sygnał spolaryzowany kołowo ma postać "korkociągu", prawego (w prawo) lub leworęcznego (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Głowica odbiorcza lub przetwornik muszą odpowiadać typowi odbieranego sygnału pod względem częstotliwości i polaryzacji.

Tytuł

Jeśli na jednej częstotliwości nadawane są kilka strumieni, to MCPC ma miejsce, co oznacza "kilka kanałów na przewoźnika". Jest to "multipleks", który jest również oznaczony przez skrót MUX lub słowo "bukiet". W tabeli nazwa na górze bloku odpowiada nazwie dostawcy usług multipleksu, a poniższe dane to faktyczne kanały zawarte w bukietze. Na przykład SES Ukraina jest dostawcą, a TET, "2 + 2", "1 + 1 International", Glas, Espreso TV, Rada, Era TV, Telekanal Ukraina – rzeczywiste kanały telewizyjne. Wymienione nazwy to linki, do których można przejść do odpowiedniej witryny, aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanych usług.

Typ sygnału

Fani odbiorcy FTA w pierwszej kolejności potrzebują listy kanałów i częstotliwości dla "Lingsat" w standardowych programach DVB lub Digital Video Broadcast. Oprócz cyfrowego, sygnał może być analogowy, na przykład NTSC. Jest to standard Komitetu Krajowych Systemów Telewizyjnych, przyjętego jako standard w Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory jest wiele analogowych transmisji satelitarnych, chociaż większość kanałów jest emitowana w cyfrowym kodowaniu. Linia "1 + 1 International" jest pomalowana na pomarańczowo, ponieważ transmisja jest zamknięta. Poniżej nazwy kodowania MPEG-4 jest nazwą standardu szyfrowania sygnału BISS. Nagravision, PowerVu, Conax, Viaccess, Videoguard to przykłady innych systemów kodowania używanych na całym świecie.

Linie TET, "2 + 2", Glas, telewizja Espreso, Rada i Era TV są żółte. Oznacza to, że te kanały są otwarte i mogą być odbierane przez wszystkich odbiorników FTA. Odbiorniki DCII lub MPEG 1.5 FTA nie są obsługiwane.

Tabela częstotliwości "Lingsat" używa takich kodów kolorów dla kanałów:

 • Biały – analogowy otwarty;
 • Różowy – kodowany analogowo;
 • Żółta – otwarta cyfrowa rozdzielczość standardowa;
 • Orange – zamknięta cyfrowa jakość SD;
 • Jasnozielony – otwarta cyfrowa wysokiej rozdzielczości;
 • Cyfrowa cyfrowa HD kodowana w kolorze zielonym;
 • Pink – Internet lub interaktywne;
 • Szary – techniczny dla nadawania usług.

Video PID

Skrót PID można zdekodować jako "identyfikator pakietu". Wszystkie cyfrowe dane z satelitów są wysyłane jako pakiety danych. Każdy z nich ma własny numer identyfikacyjny. PID chroni dane z jednego kanału przed interpretowaniem ich jako należącego do innego. Ponadto identyfikator pakietu określa rodzaj danych – audio lub wideo. Każdy kanał wideo w multiplekserze ma trzy PID – wideo, audio i PCR. Powołanie pierwszych dwóch wyjaśnia ich imię. Wszystkie cyfrowe dane muszą być dokładnie zsynchronizowane, a PCR PID jest pakietem danych zawierającym zegar referencyjny. Zdarza się, że znajduje się wewnątrz wideo PID, ale nie powinno tak być.

Na przykład Espreso TV ma PID wideo na poziomie 6151, a Rada ma 6171 kanałów.

Audio PID

Kontynuując dyskusję o identyfikatorach pakietów, APreso TV APID to 6152, a kanał Rady to 6,172.

Obok PID znajduje się napis Uk. Oznacza to, że język jest ukraiński. Te informacje są przydatne do określenia pożądanego pakietu audio, jeśli dwa lub więcej APID są transmitowane jednocześnie na tym samym kanale, w różnych językach. Na przykład, Russian Club TV Audio-PID 7692 jest oznaczony literą R, co oznacza użycie języka rosyjskiego, a 7693 E oznacza, że transmisja jest w języku angielskim.

W przypadku kanałów analogowych liczby te odpowiadają częstotliwościom dźwięku stosowanym odpowiednio do ręcznego strojenia stereo lewego i prawego kanału.

Szybkość transmisji i FEC

Na stronie internetowej Lingsat tabela częstotliwości zawiera jeszcze jeden obowiązkowy parametr – szybkość symbolu (SR, szybkość symbolu), co odpowiada szybkości transmisji danych przewoźnika. Im wyższa wartość SR, tym więcej informacji można przesłać. Na przykład SR Viasat wynosi 27500, a dla English Club TV prędkość transmisji wynosi 30 000 symboli na sekundę. W większości przypadków, SR jest wskaźnikiem liczby kanałów transmitowanych przez częstotliwość nośną.

FEC, bezpośrednia korekcja błędów, jest zazwyczaj obliczana przez odbiornik, więc nie musisz wprowadzać tych informacji, z wyjątkiem niektórych, głównie starszych odbiorników. ¾ FEC z SES Ukraine oznacza, że z co 4 bitów 3 jest zarezerwowane dla transmisji danych i 1 dla korekcji błędów.

Beam

Satelita jest jak latarka, która świeci na Ziemi. Jego wiązka ma pewną jasność lub moc, a także zasięg, który obejmuje pewien obszar. Założenie, że można odbierać sygnał z wszystkich satelitów znajdujących się w zasięgu wzroku jest nieprawidłowe. W tym celu wiązka musi obejmować określoną lokalizację. Może być wysłany do całej półkuli, określonego kraju lub małego obszaru geograficznego o wielkości kilkuset kilometrów.

Na stronie internetowej Lingsat tabela częstotliwości pod numerem transpondera zawiera łącze, po którym można wyświetlić mapę pokrycia o podanej mocy sygnału oraz dane dotyczące odpowiedniej wielkości anteny EIRP – skutecznej mocy promieniowanej. Na przykład pomarańczowa część mapy pokrycia transpondera SES Ukraina wskazuje, że do odbioru kanałów multipleksowych w Europie Środkowej, Turcji, Szkocji i Sardynii potrzebna jest antena satelitarna o wielkości nie większej niż 50 cm.

Źródło / zaktualizowane

W tej kolumnie znajduje się nazwa źródła, który zaktualizował ten rekord. Wskazuje również datę ostatniej zmiany.

Referencje

Białe ikony znajdujące się w kolumnie między nazwą dostawcy a systemem kodowania to linki, które mają dostarczyć dodatkowych informacji dotyczących określonego programu lub usługi.

 • Pole "F" to łącze do strony z listą otwartych kanałów.
 • Pole "S" przetłumaczy wideo lub dźwięk na stronę internetową.
 • Jeśli dostawca telewizji satelitarnej przesyła pakiety kanałów, ikona "P" zostanie wysłana do ich szczegółowej listy.
 • Łącze "T" umożliwia przeglądanie teletekstu.
 • Ikona "U" dostarczy danych na konkretnej stacji łącza zwrotnego.

Identyfikator usługi

Identyfikator usługi to cyfrowy kanał usług używany przez usługodawcę. Jest to bardzo ważny parametr, który będzie potrzebny podczas konfigurowania.

Wolność działania

W tym artykule nie udaje się pełny poradnik na temat korzystania z serwisu, ale jest tylko referencją dla tych, którzy chcą się nauczyć, jak tworzyć własne listy nadawcze dla odbiorców FTA, aby mogły korzystać z serwisu, zrozumieć znaczenie kolumn liczbowych. Przynajmniej umożliwi to zrozumienie ustawień odbiorników satelitarnych i ich programowanie w każdej chwili, bez satysfakcji ze standardowych ustawień.