639 Shares 7587 views

Jak znaleźć zagubiony iPhone? Czy to możliwe?

Stanie się właścicielem modnego telefonu iPhone, na pewno każdy z nas będzie pomyśleć o tym, jak chronić gadżet przed kradzieżą lub utratą. Oczywiście, nie można na niego wpaść sygnału. Ale przy pomocy jednego wspaniałego programu Możesz określić jego lokalizację, a także chronić wszystkie dane przed nieautoryzowanym dostępem. Jak znaleźć zagubiony iPhone? Czy to możliwe? Dowiedzmy się teraz. Więc wyobraźmy sobie sytuację: osoba straciła iPhone'a 4. Jak to znaleźć? Oczywiście, przede wszystkim pamięta, gdzie ostatnio poznał jego możliwą lokalizację. A jeśli iPhone został skradziony, to właściciel zwykle szybko zwraca się do policji o pomoc, pisze wniosek i czeka na wynik. Czasami ten proces może przeciągać się przez długi czas – tygodni lub nawet miesiące. Ale przecież ten telefon zawiera wszystkie informacje osobiste – nie chcesz, aby był on dostępny dla złodzieja! Dlatego musisz zabezpieczyć telefon przed takimi nieprzyjemnymi incydentami.


Jak znaleźć zagubiony iPhone?

W celu szybkiego zlokalizowania telefonu w razie utraty należy zainstalować specjalną aplikację o nazwie Znajdź mój iPhone z wyprzedzeniem. Ten program umożliwia użycie innego urządzenia do znalezienia utraconego iPhone'a, nadania mu sygnału, a także blokowania przed nieautoryzowanym dostępem. Wykonujemy następujące czynności:

  1. Pobierz i zainstaluj aplikację Znajdź mój iPhone w gadżecie.
  2. Uruchom ją i przejdź przez autoryzację, gdzie musisz podać identyfikator Apple ID.
  3. W ustawieniach prywatności włącz funkcję geolokalizacji ("Ustawienia" – "Podstawowe" – "Prywatność" – "Geolokalizacja").
  4. Uaktywnij funkcję iCloud, a następnie włącz funkcję "Znajdź telefon iPhone". Wszystko to odbywa się w menu "Ustawienia".
  5. Podamy hasło, aby odblokować telefon. Dzieje się tak, aby zapewnić, że osoba, która dostaje iPhone w ręce, nie może wyłączyć tej instalacji.

Aby sprawdzić, jak to działa, musisz zalogować się do iCloud.ru z komputera, zalogować się i uruchomić aplikację "Znajdź iPhone". Po kilku minutach na ekranie zostanie wyświetlony wynik przybliżonej lokalizacji telefonu. Cóż, teraz wiesz, jak znaleźć zagubiony iPhone.

Znajdź Moje iPhone funkcje

Narzędzie to jest w stanie znaleźć utracony gadżet tylko wtedy, gdy jest on włączony. W końcu, gdy się wyłączy, funkcja GPS nie zadziała. Oprócz określenia lokalizacji program może wysyłać sygnał do urządzenia. A najciekawsze, nawet jeśli gadżet jest w trybie cichym, dźwięk będzie nadal tam! To bardzo wygodne, jeśli zgubisz telefon, na przykład w domu lub w pracy. Przecież pewnie często zapominałeś o tym, gdzie umieścić telefon iPhone. Dodatkowo dzięki tej aplikacji można zdalnie usunąć lub zablokować wszystkie dane w telefonie. Dlatego też, jeśli osoba atakująca chce używać telefonu iPhone – nie będzie działać. W końcu tylko możesz go odblokować!

Wnioski

Chciałbym uwierzyć, że przeczytałeś te informacje po prostu z zainteresowania, a nie dlatego, że ukradłeś iPhone'a. Załóżmy więc wniosek i odpowiedz na pytanie, czy można znaleźć utracony telefon iPhone. Można go znaleźć, ale tylko wtedy, gdy jest w tobie lub nawet lepiej – jest w Twoim domu. Jeśli więc nie masz już zainstalowanego Find My iPhone w urządzeniu, zrób to teraz! I już wiesz, jak go używać i jak znaleźć zagubiony iPhone.