93 Shares 4489 views

"Nokia Lumiya 530": cechy modelu, zdjęcia i recenzje

Typowy smartfon na poziomie początkowym w systemie operacyjnym Windows 8.1 to Nokia Lumiya 530. Charakterystyka specyfikacji sprzętu i oprogramowania, a także informacje zwrotne od właścicieli tego urządzenia zostaną omówione szczegółowo w tym przeglądzie.


Zawartość opakowania

Jednym z pierwszych pytań, jakie pojawiły się wśród potencjalnych właścicieli Nokia 530: "Co zawiera pakiet tego telefonu?" Nie trzeba oczekiwać czegoś niezwykłego z urządzenia klasy budżetowej, lista komponentów i akcesoriów jest bardzo skromna. Obejmuje on:

  • Ładowarka ze złączem microUSB wyjściowego przy 550mA. W takim przypadku przewód jest "lutowany" do zasilacza ładowarki i nie może być odłączony.
  • Bateria o pojemności 1430 mAh.
  • Instrukcja obsługi technicznej. Znajduje się tam również karta gwarancyjna.
  • Smartphone.

Paczka okazała się bardzo skromna, nawet jeśli chodzi o gadżet na poziomie początkowym. Przede wszystkim należy podkreślić brak przewodu interfejsu. Bez tego nie będzie można połączyć tego inteligentnego telefonu z komputerem osobistym. Dodatkowo akcesoria te będą musiały być zakupione. Podobna sytuacja z słuchawkami. Nie są też w wersji pudrowanej tego urządzenia. Brakuje także opakowania "Lumiya 530", karty pamięci i folii ochronnej.

Opcje gadżetu i opcje obudowy kolorystycznej

Jest wiele wspólnego w projektowaniu modeli wcześniejszego wejścia na rynek tej marki i "Nokia Lumiya 530". Udowodni to ponownie "Lumiya 520" i "Lumiya 525". Jedyną różnicą jest to, że w nowszym modelu "Lumiya 530" nie ma przycisku sterującego dla kamery głównej, a jednostka sterująca czujnika gadżetu w nim została przeniesiona z dolnej krawędzi urządzenia do dolnej krawędzi wyświetlacza. Przód urządzenia jest wykonany z prostego tworzywa sztucznego i nie ma na niej powłoki oleofobowej. W rezultacie, bez filmu ochronnego, bardzo trudno będzie utrzymać swój pierwotny stan.

Powierzchnie boczne i tył urządzenia to jedna jednostka – plastikowa pokrywa z otworami dla kamery głównej i głośny głośnik (znajdujący się z tyłu), a także zablokowane przyciski blokady i regulacja głośności gadżetu z prawej krawędzi urządzenia. A na dole urządzenia wyświetlany jest port microUSB, a na górze – 3,5-milimetrowy port audio. Tylna tylna plastikowa obudowa ma matowe wykończenie i jest to niezaprzeczalna zaleta Nokia 530. Przegląd recenzji właścicieli potwierdza to jeszcze raz: powierzchnia nie jest znakowana i odporna na zarysowania. Aby jednak zachować oryginalny stan urządzenia tak długo, jak jest to możliwe, zaleca się zabezpieczenie tylnej pokrywy silikonową pokrywą. I wreszcie warto zauważyć, jakiego koloru jest to urządzenie. Są tylko pięć z nich: niebieskie, zielone, białe, czarne i pomarańczowe. Z praktycznego punktu widzenia lepiej jest wybrać wariant czarny na każdy dzień (nie jest tak brudny, a wydruki na nim są najmniej widoczne). Biała docenią "słaby" połowę ludzkości. Cóż, pozostałe trzy kolory skierowane są do młodzieży.

Rozwiązanie procesora i jego możliwości

Używany w telefonie Nokia Lumiya 530 bardzo skromny chip. Charakterystyka jego parametrów nie jest imponująca. Chodzi o Snapdragon 200. Drugą nazwą kodeksu, zgodnie ze specyfikacją firmy-developer, jest MSM8210. Składa się z 4 modułów obliczeniowych opartych na architekturze "A7", a ich maksymalna częstotliwość przy maksymalnym obciążeniu może osiągnąć 1,2 GHz. W większości codziennych zadań (przeglądanie witryn, odtwarzanie muzyki i filmów, czytanie książek) wystarczą zasoby komputerowe. I tak prosta zabawka, jak Gniewne Brodaty, pójdzie na to. Jeśli jednak spróbujesz uruchomić GTA 4 w tym inteligentnym telefonie, może wystąpić problem. Z samym urządzeniem oczywiście nic się nie zdarzy, ale zabawka w pewnych okolicznościach może zawiesić się lub hamować. Więc lepiej nie uruchamiać poważnych, wymagających aplikacji na "Lumiya 530".

Akcelerator wyświetlania i grafiki

Adapter graficzny Adreno 302 jest używany w telefonie Nokia Lumiya 530. Charakterystyka planu technicznego jest dość skromna, ale z drugiej strony jest to urządzenie o poziomie budżetowym. Głównym zadaniem tego akceleratora wideo jest rozładowanie CPU z powodu faktu, że przetwarzanie obrazu odbywa się za pomocą zewnętrznego komponentu. I z tym zadaniem, doskonale radzi sobie. Co więcej, ekran tego urządzenia ma skromny, jak w obecnych czasach, przekątną 4 cale. Jego rozdzielczość wynosi 480×854.

Najczęściej skargi są spowodowane przez wyświetlacz, który jest zainstalowany w telefonie "Nokia Lyumiya 530". Właściwości planu technicznego są normalne (są one podane wcześniej w tekście), ale jego podstawą jest oparta na przestarzałej technologii "TFT". A stąd powstają dwie wady: gdy urządzenie odchyla się o 30 stopni od kąta prostego, zniekształca się obraz i kiedy elementy interfejsu są przesuwane, są one "rozmazane". Pierwszą wadą jest typowa dla tego typu matrycy, a druga najprawdopodobniej spowodowana przez jego niską jakość. I tego problemu nie można wyeliminować.

Główna kamera

W telefonie Nokia Lumiya 530 jest tylko jedna aparat. Charakterystyka techniczna jest bardzo mierna: czujnik 5 Mp i brak podświetlenia diodami LED. Nie ma również systemu autofokusa i nie ma stabilizacji obrazu oprogramowania. Odpowiednio, jakość zdjęcia jest daleka od ideału. Tekst lub obraz z małymi detalami nie mogą być usunięte czytelnie z jego pomocą. Jedyne, gdzie jest to możliwe, to podczas robienia panoramicznych zdjęć. Film jest nagrywany w 480p. Dzięki panoramicznemu nagrywaniu jakość jest średnia, a większość szczegółów nie jest trudna do zrozumienia. Ale szczegółowy klip z taką jakością będzie trudny do rozmontowania: obraz będzie niejasny.

Pamięć

Podsystem pamięci jest słabo zaimplementowany w "Nokiya Lyumiya 530". Charakterystyka Ona ma takie:

  • 0,5 GB pamięci RAM.
  • 4 GB pojemności wbudowanej pamięci masowej.
  • Można także zainstalować zewnętrzny dysk o rozmiarze 128 GB.

Kluczowym problemem jest niewielka ilość pamięci RAM. W jakiś sposób to nie zadziała. W rezultacie właściciel urządzenia będzie musiał regularnie kontrolować ilość dostępnej pamięci RAM i okresowo czyścić ją przy użyciu specjalnego oprogramowania. Z kolei oprogramowanie systemowe jest częściowo zajęte przez 4 GB. Użytkownik otrzymuje tylko 1,3 GB. Wystarczy zainstalować kilka programów, ale dane osobowe (muzyka, zdjęcia, filmy i filmy) najlepiej jest przechowywać na zewnętrznym dysku. To, jak wspomniano wcześniej, nie znajduje się w podstawowej konfiguracji gadżetu. To akcesoria muszą być zakupione osobno.

Bateria i autonomia

W telefonie Nokia Lumiya 530 jest używany akumulator o pojemności 1430 mAh. Funkcja To urządzenie pozostawia wiele do życzenia z punktu widzenia autonomii. W najbardziej korzystnym zbiegu okoliczności iw trybie maksymalnej oszczędności czasu eksploatacji baterii zadeklarowana pojemność trwa 3 dni. Jeśli silnie korzystasz z tego urządzenia, wskaźnik ten zostanie skrócony do 12 godzin. Okazuje się, że ze średnim obciążeniem ten gadżet będzie trwał 1-2 dni. Wyjście prądowe kompletnej ładowarki wynosi 550 mA. Przy dzieleniu 1430 mAh o 550 mA dostajemy 2,6 godziny. Oznacza to, że w pełni naładowana bateria zajmie więcej niż 2,5 godziny.

Zestaw interfejsów

Wszystkie niezbędne porty i nadajniki bezprzewodowe są zintegrowane z kartą SIM Lumiya 530 firmy Nokia. To urządzenie, jak można przypuszczać z nazwy, jest wyposażone w dwa gniazda kart SIM jednocześnie. Aby je zainstalować, musisz całkowicie wyłączyć urządzenie, zdejmij tylną obudowę i wyjmij akumulator. Jako pierwsza karta SIM, druga może pracować w sieciach mobilnych drugiego i trzeciego pokolenia. W pierwszym przypadku obsługiwane są technologie GPRS i EDGE. Maksymalna szybkość wymiany danych w sieci internetowej w tym przypadku wynosi 150 kb / s. To wystarczy do pobrania prostych portali internetowych lub serwisów społecznościowych. Cóż, aby oglądać filmy online lub pobierać duże pliki lepiej używać sieci 3G. W tym przypadku teoretycznie prędkość szczytowa może wynosić 21 Mbit / s. Wifi jest godną alternatywą dla sieci 3G. W tym przypadku obsługiwane są wszystkie najczęstsze modyfikacje tej bezprzewodowej metody transmisji informacji, a maksymalna prędkość może osiągnąć 100 Mbit / s.

Obsługiwany jest również "Bluetooth". Dzięki niej można podłączyć bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do urządzenia lub wymienić małe pliki na podobnych urządzeniach przenośnych. Jak wspomniano wcześniej, "Nokia Lumiya 530 Dual SIM" można łatwo i łatwo przekształcić w przenośny nawigator. Jest to składnik programowania, wykorzystywany jest usługa kartograficzna Nokia HERE. Na tym samym poziomie sprzętowym nadajnik GPS jest używany do tych celów. Dzięki temu możesz połączyć się zarówno z systemem GPS jak i GLONASS. Są tylko dwa interfejsy przewodowe. Pierwszym z nich jest uniwersalny microUSB. Jest on używany zarówno do ładowania akumulatora, jak i do komunikacji z komputerem. Drugi to gniazdo 3,5-audio, przeznaczone do przesyłania sygnału audio do zewnętrznego systemu głośników.

Oprogramowanie systemowe

Ponieważ OS oznacza "Windows 8.1" z "Nokia Lumiya 530". Specyfikacje techniczne pozwalają na uruchomienie tego urządzenia. Brak pamięci RAM prowadzi jednak do tego, że interfejs w miejscach nie działa sprawnie. Jako osadzona przeglądarka w systemie operacyjnym jest "Internet Explorer". Jeśli potrzebujesz czegoś innego, musisz zainstalować dodatkową przeglądarkę innych firm.

Oprogramowanie aplikacyjne

Imponujący zestaw oprogramowania zainstalowanego w telefonie Nokia 530. Programy Skype, Office 365 i Nokia HERE są wstępnie instalowane w tym urządzeniu. Przy podobnym zestawie nie można chlubić się urządzeniem "Android". Najnowsza usługa kartograficzna Nokia HERE pozwala nawet z wyłączonym internetem, aby określić lokalizację gadżetu i używać go jako pełnoprawnego nawigatora ZHPS. "Skype" umożliwia nawiązywanie połączeń wideo, jeśli masz połączenie z globalną siecią. Cóż, "Office 365" to mobilna wersja pakietu biurowego aplikacji firmy Microsoft: "Word", "Excel" itd.

Opinie właścicieli

Istnieją pewne niedociągnięcia w "Nokia Lyum 530". Właściwości (wymagany przegląd) procesor, karta graficzna i bateria nie powodują reklamacji. Ale główną wadą gadżetu są jakość wyświetlacza, główna kamera i ilość pamięci RAM. Jeśli chodzi o ekran, możesz powiedzieć, że kolory na nim są zniekształcone, nawet przy niewielkich narożach i obraz zaciera się, gdy przesuwa się interfejs taflowy. Ze względu na brak autofokusa i systemu stabilizacji obrazu, wysokiej jakości obrazy na tym urządzeniu są bardzo trudne do uzyskania. Cóż, 512 MB pamięci RAM nie wystarczy, aby uruchomić wymagające aplikacje.

Wyniki

Nie dość jednoznaczne było "Nokia Lumiya 530". Charakterystyka możliwości sprzętowych urządzenia wskazuje na pewien margines wydajności. Ale tutaj jakość kamery, ekran i ilość pamięci RAM to "wąskie" miejsca tego gadżetu. Jakoś usunąć te trzy wady z tego urządzenia nie będzie działać. Dlatego przy zakupie smartfona uwzględniamy te niuanse. Cóż, rodzajem odszkodowania za wiele niedociągnięć jest koszt urządzenia, który dziś zmienia się na około 5000 rubli.