851 Shares 8299 views

Pralka Atlant: opinie i funkcje

Białoruska firma Atlant od dawna sławiała lodówki, ale produkowane przez nią pralki nie są tak dobrze znane. Jednak każdego roku uzyskują więcej miejsca na rynku urządzeń AGD.


Jak Atlant Atlantycki przyciąga klientów? Opinie klientów wskazują, że przede wszystkim może przyciągać ceny. Koszt samochodów wynosi od 7,5 do 12 tysięcy, co czyni je przystępnymi nawet dla segmentów o niskich dochodach.

Koszt jest dalekie od wszystkiego, co przyciąga Atlant Atlantica. Opinie właścicieli takiego urządzenia wskazują, że decydującym argumentem na zakup jest często mnóstwo funkcji i łatwego w użyciu ekranu.

Rozważmy bardziej szczegółowo jeden z najpopularniejszych modeli Atlant – 50С84. Ta wolnostojąca pralka z przednim załadunkiem, klasą mycia i zużyciem energii A, z maksymalnym obrotem wynoszącym 800 obrotów.

Pomimo niskich kosztów samochód wyposażony jest w wielofunkcyjny wyświetlacz. Jaka jest informacja na wyświetlaczu Atlantu Pralki? Opinie klientów i informacje od producentów wskazują, że jest to przede wszystkim czas pozostały do zakończenia prania. Oprócz czasu na wyświetlaczu zostanie wyświetlony wybrany program, temperatura, w której ma się odbyć pranie, oraz maksymalna prędkość wirowania dla danego typu tkaniny.

Dodatkowo podświetlone są ikony dodatkowych programów: mycie, wstępne mycie, dodatkowe płukanie, lekkie prasowanie, zatrzymywanie wody w zbiorniku, zabezpieczenie przed dziećmi oraz opóźnienie w celu rozpoczęcia prania. Poza wymienionymi programami wyświetlacz pokazuje przepływ wody w litrach i zużycie energii elektrycznej w cyklu prania. Taki wielofunkcyjny wyświetlacz z innych modeli pozytywnie różni się od pralki "Atlant". Opinie klientów wskazują, że dla osób w podeszłym wieku bardzo wygodna i łatwa obsługa pralki. Program jest wybierany za pomocą specjalnego, okrągłego uchwytu, który delikatnie obraca się w obu kierunkach.

Kolejnym plusem jest to, że symbole na nim odzwierciedlają błędy i nieprawidłowe działanie maszyny. Właściciel nie musi już odgadnąć, co to jest problem, po prostu spójrz na znak, który jest wyświetlany na ekranie, dekoduj go zgodnie z tabelą instrukcji i napraw uszkodzone działanie.

Maksymalna prędkość wirowania zależy od wybranego modelu i wynosi od 800 rpm do 1200 obr / min. Im więcej obrotów, tym bardziej pranie będzie na końcu prania, ale delikatne tkaniny, wełna, jedwab, a nawet syntetyki nie mogą być naciskane z dużą prędkością. Tak 1200 obrotów jest użytecznych tylko dla bawełny.

Wymiary i maksymalne obciążenie prania również zależy od konkretnego modelu. Firma "Atlant" wytwarza wąskie pralki o ładowności 3,5 kg i głębokości 33 cm oraz głębokościach 51-57 cm i maksymalnym obciążeniu 6-7 kg.

Co jeszcze można pochwalić Atlant (pralka)? Odpowiedzi właścicieli charakteryzują je niezawodnością w działaniu, stabilnym i łatwym w użyciu urządzeniem. Początkowo gwarancja na te maszyny wynosiła 2 lata, a dodatkowo dodatkowo trzy lata bezpłatnej usługi. Kilka lat później producenci zmienili taktykę, a teraz model tej firmy ma trzyletnią gwarancję.

Z drugiej strony, opinie na temat pralek Atlant, zebranych z różnych miejsc, wskazują na niewielki margines bezpieczeństwa tych modeli. Odkąd zaczęły one być produkowane nie tak dawno temu, po kilku latach pracy, niektórzy producenci wykazują małe braki i niedociągnięcia, zmęczenie materiału wpływa . Ponadto nie różnią się lepiej od wielu znanych marek pod względem hałasu i wibracji.