656 Shares 8170 views

Meizu M1 Uwaga: opinie i dane techniczne

Dziś opowiemy o smartfonie Meizu M1 Uwaga, opinie właścicieli, które potwierdzają, że urządzenie jest godne uwagi. Producent naszego bohatera był bardzo ambitną firmą z Chin.


Wprowadzenie

Podczas prezentacji producent zauważył, że tworzy nową markę o nazwie Blue, szczególnie dla oddzielnej linii urządzeń. Innymi słowy, w naszym rodzimym kraju nasz bohater jest nazywany inaczej. Tam jest nazywany Blue M1 Uwaga. Jeśli chodzi o zasoby anglojęzyczne producenta, to imię pozostaje tutaj znane, możemy stwierdzić, że nowy znak towarowy jest przeznaczony wyłącznie na rynek krajowy.

Kolejna runda rozwoju

Kluczową zaletą Meizu M1 Uwaga – cena, ponieważ, według producenta, to urządzenie pozwala mu wejść do nowego segmentu rynku bardzo tanie smartfonów. Jeśli cała seria jest taka sama jak urządzenie opisane przez nas, można powiedzieć, że to nie tylko hasła reklamowe, ale rzeczywistość, ponieważ w domu smartfon kosztuje tylko 1000 juanów, a jednocześnie ma bardzo dobry wygląd i charakterystykę. Wady, oczywiście, istnieją, ale ogólne wrażenie nie popsuło. Jeśli spojrzymy na opinię właścicieli Meizu M1 Uwaga, referencje wskazują, że urządzenie nie jest oryginalne. Teraz spróbujemy wyjaśnić, co się stało.

Projekt

Powinieneś rozpocząć szczegółowy przegląd notatek Meizu M1 wraz z opisem wyglądu urządzenia. Na pierwszy rzut oka telefon można nazwać zwiększoną kopią iPhone'a 5c firmy Apple. Co ciekawe, w opisie notatki M1, która została przedstawiona na prezentacji urządzenia, iPhone 5c został wspomniany bezpośrednio. Smartfony są podobne do szczegółów: wybór kolorów, głośników, tac dla kart SIM, korpusu jednoczęściowego, błyszczącego plastiku. Jedyna znacząca zewnętrzna różnica może być nazwana kamerą, która jest w wersji chińskiej, a amerykański prototyp, ten element można znaleźć w rogu sprawy.

Inne analogie

Jednak nie są to wszystkie zewnętrzne cechy Meizu M1 Note, opinie użytkowników nadzoru przekonują nas, że urządzenie jest nie mniej podobne do poprzednich modeli chińskiego producenta. I w rzeczywistości, jeśli umieścisz MX3 lub MX4 obok naszego bohatera, możesz zauważyć podobny kształt obudowy, pod ekranem szczególne okrągłe dotykowe, które jest znakiem towarowym firmy, implementacją tylnego panelu i kamery, o czym wspomniano powyżej.

Smartphone Meizu M1 Note jest bardzo wygodny w trzymaniu w dłoni. Kształt ciała jest wybierany z powodzeniem. Przejścia między płaszczyznami są gładkie. Ogólne wrażenie wyglądu urządzenia jest przyjemne. Może to być spektakularne. Jeśli chodzi o braki w notatce Meizu M1, opinie użytkowników wskazują na skłonność urządzenia do szybkiego skażenia, ale ten sam problem występuje z prototypem "5c".

Szczegóły techniczne

Jeśli chodzi o funkcje korzystania ze smartfona, można im przypisać możliwość aktywowania i deaktywacji. Dostępne jest również szybkie przejście do kamery i głównego ekranu.

Przegląd Meizu M1 Uwaga będzie nadal opisywać wyświetlacz. Smartfon otrzymał 5,5-calowy ekran (1920 x 1080 pikseli). Współczynnik proporcji jest standardowy, co może być nazwane niezwykłym dla tego producenta. Jakość ekranu. Może się wydawać, że obraz jest przesuwany nad szybą, maksymalne kąty widzenia, doskonały margines jasności, odwzorowanie kolorów, jest zbliżony do naturalnego. Być może niektórzy użytkownicy zauważy niewielką tendencję do zimnych tonów, ale to jest znana cecha ekranów Meizu.

Urządzenie otrzymało ośmiordzeniową platformę 64-bitową Mediatek MT6752 (1,7 GHz). Akcelerator grafiki – Mali T720MP2. Szybkość interfejsu nie powoduje krytyki, wszystko jest bardzo szybkie i gładkie, nie ma podpowiedzi na opóźnienie. W telefonie jest 2 gigabajty pamięci RAM, 16 lub 32 GB pamięci flash do przechowywania danych, nie ma gniazda pod napędzie.

Główną kamerę z rozdzielczością 13 megapikseli, autorstwa Samsunga, f / 2.2, jest uzupełniona lampą błyskową z pary diod LED o różnych tonach. Przedni – 5 MP. Charakteryzuje się kątem 69 stopni, zdolnością nakładania efektów i poprawia obraz twarzy w czasie rzeczywistym. Wynik przetwarzania można zobaczyć przed utworzeniem migawki.

Oprogramowanie tego urządzenia jest uzupełnione powłoką Flyme. Dodatek może być nazwany pięknym, schludnym, prostym i umiarkowanie konfigurowalnym. Należy również wspomnieć o interfejsach bezprzewodowych. Obsługuje 4G, Bluetooth i dwupasmowy Wi-Fi. W smartfonie jeden zasobnik na dwie karty SIM, pierwszy slot dla standardu GSM, drugi jest również przeznaczony do WCDMA, LTE i transferu danych.

Zdaniem deweloperów, pojemność baterii – 3140 mAh, wystarcza do zapewnienia autonomicznego działania smartfonu przez dwa dni w warunkach aktywnego użytkowania.

Można śmiało powiedzieć, że chińska firma zdołała wydać budżet i bardzo atrakcyjne urządzenie. Urządzenie odznacza się wysoką jakością wyświetlacza, piękną i prostą powłoką, dużą prędkością. Wszystkie te wskaźniki są na równi z droższymi urządzeniami. Inną cechą godną uwagi w Meizu M1 Uwaga jest cena. Możesz kupić urządzenie w zakresie od 11000 do 14000 rubli, w zależności od miejsca zakupu.

Wydanie specjalne

Należy zauważyć, że producent przedstawił również specjalną wersję urządzenia Meizu M1 Note Mini, która działa na bazie systemu KitKat OS (Android 4.4). Smartfon otrzymał 5-calowy ekran dotykowy (1280 x 768 pikseli) o gęstości piksela 300 ppi.

Podstawą urządzenia była 64-bitowy procesor MT6732 z MediaTek z czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,5 GHz. Jest też 1 GB pamięci RAM, para kamer (13-megapikselowy główny, 5-megapikselowy przedni z f / 2.0 f / 2.0), 8 gigabajtów pamięci flash, microSD (maksymalna pojemność 128 GB), bezprzewodowe łącze Wi-Fi i Bluetooth , GPS nawigacji satelitarnej, GLONASS, LTE. W tym samym czasie akumulator jest wyposażony w akumulator 2610 mAh. Kup Meizu M1 Note Mini może kosztować 110 dolarów amerykańskich. Urządzenie waży tylko 128 gramów, o wymiarach 140,2 × 72,1 x 8,9 mm.