572 Shares 2518 views

EXPLAY śnie. Smartphone EXPLAY Sen – model przegląd, opinie klientów i ekspertów

Liczba krajowych firm, które produkują telefony, oczywiście, mają swój własny autorytet. Jedną z nich jest firma EXPLAY. Jest znany ze swoich telefonów przyciskowe, które można łatwo pracować w trybie autonomicznym przez około miesiąc. EXPLAY również znana który zaczął produkować smartfonów opartych na systemie Android OS w naszym kraju jednym z pierwszych. W tej chwili szeregi takich urządzeń tej marki jest aktualizowany tylko z nowych modeli.


Pod koniec 2013 roku został przedstawiony nowy flagowy marki linię smartfonów z systemem Android OS „na”, pod nazwą Dream. Co to za maszyna? Jakie są jego cechy? Postaramy się jak najlepiej zrozumieć kolejność.

parametry techniczne

Umieszczony EXPLAY Sen jako lekki smartfon, który ma przed sobą świetlaną charakterystyczne cechy, wysoka wydajność i niski koszt. Należy również pamiętać, że to urządzenie jest w pełni przystosowany dla naszego rynku, a pochodzi z opcjonalnym pakietem różnych przydatnych aplikacji „Yandex”.

Od rozpoczęcia sprzedaży w EXPLAY snu wymagane średnio 12 tysięcy rubli. Z biegiem czasu, koszt spadła do 10000 i jest stopniowo zmniejszana dalej. Więc co można uzyskać poprzez zakup tego gadżetu produkcji krajowej nazwie EXPLAY sen? Zaczynamy przegląd „wewnętrzny”.

Używany system operacyjny

Android w wersji 4.2.1

pokaz

5 cali przekątnej IPS matrycy rozdzielczością 1920×1080 pikseli gęstości pikseli – 440 jednostek na cal kwadratowy

edytor

Model MTK 6589T, 4-rdzeniowy, częstotliwość danych – 1,5 GHz

RAM

2 PL DDR

Wbudowana pamięć

16 PL nie gniazdo rozszerzenia pamięci

Transfer danych i interfejsy

USB 2.0, (A), GPS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, radio FM

łączność

2G, 3G, 2 Sim

kamera

5 MP Przedni główny 13 megapikseli automatycznej regulacji ostrości, Flash

Czujniki i wbudowane czujniki

Żyroskop, przyspieszeniomierz, czujnik światła otoczenia

bateria

Nieusuwalne 2000 mAh

materiał obudowy

Z tworzywa sztucznego z elementami metalowymi

wymiary

143,7×71,5×9,4 mm

waga

133 gramów

koszt

Od 9 000 do 12 000 rubli

W skrócie można powiedzieć, że smartfon EXPLAY Sen ma całkiem dobrą wydajność urządzenia z „drugiego rzędu”. Ma wszystko, co niezbędne do wygodnej pracy, prowadzenie rozmów telefonicznych, otwieranie aplikacji i gier, za pośrednictwem Internetu. Trochę frustrujące brak możliwości rozszerzenia pamięci i akumulator jest słaby do takiego gadżetu.

Opcje

To urządzenie dostarczane w małym pudełku kartonowym. Podnoszenia pokrywy, widać smartphone. Na jego ekranie jest przyklejona folia z krótką charakterystyką urządzenia. Poniżej, w ramach stoiska tektury, istnieją dodatkowe akcesoria w postaci ładowarki akumulatora, klips do usuwania kart SIM, kabel USB, standard przewodowy zestaw słuchawkowy, dotyczące stosowania wytycznych i gwarancji. Fani i eksperci wskazują, że wszystkie elementy są prawidłowo ułożone i mocno, zapewnienie ich integralności.

Konstrukcja i wygląd

EXPLAY Sen Smartphone wywołuje uczucie kopie znanych producentów. Ten sam współczynnik kształtu typowego „łopata”, zaokrąglone krawędzie i brak przycisków sprzętowych na przedniej części urządzenia. Rama całego ekranu jest dość mała (około 4 mm). Ze względu na zaokrąglone plecy grubości 9,4 mm smartphone z niezauważalny. To może być producent nieznacznie zmniejszyć wysokość urządzenia, ale to drobiazg.

Tylna pokrywa jest zdejmowana, a także akumulator. Top jest oko komory głównej 13 megapikseli oraz lampę błyskową. Dno wbudowany głośnik. Napisy są wysokiej jakości.

Dolny koniec ma wyjście na słuchawki i mikrofon. Górna krawędź ma tylko gniazdo micro-USB, dzięki czemu urządzenie jest zrobiony ładowania i synchronizowania z komputerem.

Po lewej stronie ma gniazda na karty SIM, a prawy – przyciski głośności i blokowania wyłączenie.

Pod wpływem stresu mechanicznego jakości znacznie grubopowłokowy, ponieważ nie ma luzów i piski. Jest to dość proste i wytrzymałe.

pokaz

EXPLAY Sen Niebieski dysponuje wysokiej jakości pięć-calowe IPS matrycą o wysokiej rozdzielczości i czujnika pojemnościowego. Wyświetlacz może pochwalić się nie tylko te, ale również naturalne kolory o wysokim kontraście. Nawet w świetle słonecznym można łatwo dostrzec na nim obraz. To jest bardzo dobry dla linii budżetowej smartphone.

Górnej części ekranu jest szkło ochronne pod nazwą Corning Gorilla Glass 2, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Ale to powłoka oleophobic tu nie ma. Z tego powodu, ekran szybko zabrudzi.

produktywność

Tak dotarliśmy do „serca» EXPLAY śnie. Przegląd wydajność zawsze było ważne, ponieważ nie tylko na piękno miłości smartfony z systemem Android OS.

Więc EXPLAY Sen już zainstalowany znajomy procesor quad-core o nazwie MTK 6589T. Dodatkowo lekko „uszkodzony” o częstotliwości 1,2 do 1,5 GHz. Również w tym smartfon wykorzystuje modele akceleratora graficznego PowerVR SGX 544MP. To nie jest na tyle ciężkie grafiki, ale zwykle gra, on ciągnie gładko i szarpnięć zdjęć. 2GB RAM wystarczy do szybkiego reagowania urządzenia. Należy zauważyć, że w trybie bezczynności ma 1,4 GB wolnego miejsca.

W wyniku badania różnych narzędzi problemami stwierdzono, a urządzenie wydajność jest nieco nie odbywa się „googlowy” pomysł Nexus 4. Podczas pracy smartphone ogrzano do temperatury 40 ° Celsjusza, która jest całkiem normalne.

Stand-alone

O EXPLAY snu opinii baterię z użytkowników i ekspertów nie są bardzo dobre. Dla takich urządzeń zużywających energię to nie wystarczy. Podczas testowania narzędzie AnTuTu wydano tylko 437 punktów. Oznacza to, że podczas korzystania smartfon nieaktywna trudem żyć do wsadu wieczorem. Na przykład podczas oglądania EXPLAY Sen wideo będzie działać tylko 3 godziny surfingu jest zrobione przez 4 godziny i słuchać muzyki przy wyłączonym ekranie będzie 20 godzin zabawy.

odkrycia

Recenzja może zrobić mały zawarcia w urządzeniu EXPLAY snu. Liczba specjalistów i użytkowników są praktycznie identyczne. Smartfon posiada ekran o bardzo wysokiej jakości, czujnik czuły, dobry aparat i wysoką zdolność swoim segmencie. Rozczarowujące tylko jedno: z powodu stosunkowo słabej baterii, który jest przeznaczony do mniejszego zużycia, żywotność baterii jest znacznie zmniejszona. Świetlnym zespole wagi, zespół wysokiej jakości, a wraz z wymienionymi pozytywnych cech, z więcej niż uzupełnienie niedoborów brak oleofobowej i zdolność do rozszerzenia pamięci.