91 Shares 8286 views

Koszenie trawnika. Jak prawidłowo dbać o żywą dywanie

Koszenie trawy – to ważne wydarzenie, którego znaczenie jest często pomijany, a jeszcze do pięknej, gładkiej koce żywych trzeba włożyć wiele wysiłku. Dobry trawiasty dywan jest konieczne nie tylko cięcia, ale również nieustannie karmić i siać. To właśnie te operacje ostatecznie ustalić, jak jakość i zrównoważony woli zielne. Koszenie trawy – operacji, które powinny być wykonywane regularnie, jeżeli cel – stworzenie gęstej zielonej narzucie, duży trawy krzewienia i optymalnego klimatu. Terminowe strzyżenie sprawia, że murawa bardziej gęste i dodaje wartość dekoracyjną. Częste przycinanie stymuluje wzrost pędów i hamuje rozwój różnych chwastów.

Koszenie trawnika przy uruchamianiu

Zacząć robić to operacja trwa około 2-3 tygodni po wysiewie trawy. W tym czasie młode sadzonki powinna osiągnąć wysokość 10-15 cm, a to wtedy konieczne, aby pierwsze koszenie. Pierwsze cięcie powinno być wykonywane delikatnie i pozostawić do 9 cm trawy. Po odrost niej o 10 cm należy powtórzyć operację, ale pozwalają co najmniej 6 cm. Cały pierwszy rok jest konieczne, aby utrzymać wysokość trawy na trawniku na tym poziomie. W drugim roku może przynieść stan dziennym dywan do stanu podstawowego i nie pozostawiają więcej niż 4 cm darń. Należy jednak pamiętać, że wysokość cięcia zależy od kilku czynników, w tym: stan wilgotności gleby trawnika, pory roku i temperatury powietrza.

Koszenie trawnika: Narzędzia

Prawidłowy przebieg tej prostej operacji wymaga pewnego narzędzia. Przede wszystkim musimy pamiętać, że urządzenie znajduje się na nożyczki do cięcia trawnika. Zazwyczaj jest to wygodne i łatwe w obsłudze narzędzie ostrymi ostrzami, obracany pod odpowiednim kątem. Producenci często pokrycie ich powierzchni z teflonem, aby zapobiec przywieraniu brudu i przedłużyć ich żywotność. Poza tym często użyć specjalnych nożyc kosiarki z możliwością regulacji wysokości cięcia. Z wyglądu przypominają one mały wózek, który powinien być łatwy do pchania przed sobą, i to nie wszystkie niezbędne prace.

Koszenie trawnika: jak to robić prawidłowo

Najlepiej jest przeprowadzić tę operację, gdy trawa jest sucha i ziemia. To daje możliwość niemal idealnie płaskiej powierzchni Ciebie. Ponadto mokra Słupki mogą zatkać kosiarka lub jego tępych noży. Wybór kosiarki muszą być przeprowadzane w zależności od sytuacji finansowej właściciela trawnika i jego okolicach. Na przykład, na dużym obszarze jest konieczna jednostka benzynowa i trymer, ale dla małego trawnika przed domem odpowiednie i aparatury elektrycznej. Jeśli nie ma ochoty robić to dość ponury działalności gospodarczej, które można zastosować do przedsiębiorstw rolnych, które świadczą takie usługi jak koszenie trawnika. Jego cena nie jest wysoka, ale w zamian można uzyskać gładką łąka, która jest tak miło leżeć w słońcu czerwca leniwie przebiegającej przez patrzeć w niebo i chmury nie planuje swoją przyszłość.