329 Shares 6795 views

Krzesło z „uszami” w stylu angielskim

Bardzo trudno jest wyobrazić sobie wygodny pokój komfortowe bez tapicerki. I to nie musi być nieporęczne sofa. Wystarczy kupić miękki fotel. Siedząc w nich można czytać książki, oglądać swoje ulubione programy telewizyjne lub po prostu odpocząć po męczącym dniu. Na niczym przesłonięte tę rozrywkę, konieczne jest, że krzesła były przyjemne w dotyku i miękka. Zalecane jest, aby zwrócić uwagę na modelu angielskim. Mają specjalną konstrukcję. Na każdej stronie znajduje się coś w rodzaju skrzydeł w fotelu. Wiele z tych grzbietów nazywane są „uszy”. Krzesła te zostały wyprodukowane ponad 300 lat temu. Ponieważ są one ponownie obecnie u szczytu popularności. Można to wytłumaczyć faktem, że są one bardzo wygodne i mają oryginalny projekt layoutu, który nigdy nie wychodzi z mody.

Spójrz na historię

Wchodząc do sklepów meblowych, gdzie sprzedają miękkie krzesła z „uszami”, można zauważyć, szeroki asortyment. Na pierwszy rzut oka wydają się dość nowoczesny. Jednak ten projekt jest dostępny od XVIII wieku. Model ten został po raz pierwszy zaprojektowany w epoce Ludwika XIV. Zanurz się w tym fotelu mogli tylko ludzie szlachetnego urodzenia. Skrzydła, które znajdują się po bokach z tyłu, mają nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczne. Na przykład, dzięki nim, podczas gdy w pozycji siedzącej, czujesz komfort i takie rzuty chronić przed przeciągami. Bardzo wąskie siedzenie, specjalna konstrukcja z tyłu było bardzo wygodne. „uszu”, które znajdują się po bokach daje kształt owalny. Funkcja ta pozwala na ciepłe powietrze, które należy gromadzić w obszarze pleców. Właściwości te uczyniły ten model tyle popularny krzesła.

Już w XX wieku, dwa podobne modele zostały stworzone. Jedno krzesło nazwano Egg (jajko), rozwinął Arne Jacobsen. W odróżnieniu od modelu angielskim, jest to bardziej owalne i okrągłe kształty. Po drugie – Wingback krześle. Tom Dixon wymyślił.

Cechy konstrukcyjne

Angielski fotel z „uszami”, jak wspomniano powyżej, ma szczególną formę. Patrząc na oddzielnych elementów, to podkreśla głębokie siedzisko, z powrotem powyżej średniej i uszy (skrzydeł). Najnowsze rozmieszczone w taki sposób, że poruszają się płynnie w podłokietniki. Ich rozmiary mogą być bardzo różne, jednak, jak formy. Istnieje kilka krzeseł w której podłużnice są proste lub kręcone linie. Rama wyroby z drewna. Grzbiet jest na dwa rodzaje: zaokrąglone i prosty. Obecnie istnieją modele ortopedyczne. Podłokietniki może być z drewna lub miękkim wyściełane piany.

Krzesło w stylu angielskim z „uszu” we wnętrzu

Początkowo ten fotel został zaprojektowany, aby być zainstalowane obok kominka. Jeśli taki element we wnętrzu nie jest obecny, to nie ma znaczenia. Obecnie model ten doskonale wpisuje się w praktycznie każdej przestrzeni. Najczęściej te krzesła ozdobione są sofy w stylu minimalistycznym. Wnętrze jest trudno połączyć kilka różnych obszarów projektowych, ale jeśli zrobisz to dobrze, wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Bardzo krzesło jest połączony z meble wykonane w rokoka lub baroku i doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, w którym znajdują się elementy romantyczne. Specjalna konstrukcja fotela da elegancję pokoju. Ostatnio Meble Mieszanki wejścia w modzie. Łączenie różnych elementów w stanie spojrzeć nie tylko zwięzłe, lecz majestatyczny. Najczęściej, to krzesło może być postrzegane w biurach lub sypialni. Jednakże, jeśli kuchnia jest wystarczająco przestronny, a następnie mogą być zastąpione krzeseł gastronomicznych.

style wnętrz

Ci, którzy zdecydowali się kupić krzesło z „uszu” jest bardzo interesujące wiedzieć, jaki styl projektowania, łączy w sobie najbardziej harmonijne. Rozważmy ostatni.

  • styl boho. Ten kierunek jest inna jasność, intensywność i ekstrawagancki. W tym pokoju ważne jest, aby stworzyć „eksplozja energii”, ale nie sprawiają, że w chaosie. Krzesło ze skrzydłami we wnętrzu będzie wyglądać dobrze, tylko trzeba zwrócić uwagę na kolorystyki tapicerki. Doskonałe dopasowanie w przestrzeni jest bardzo jasne i kontrastowe palety.
  • Styl vintage. Romans, rocznika, a ekstrawaganckie rzeczy – tak można opisać ten kierunek projektowania. Angielski fotel idealnie pasuje do wnętrza, jedyną rzeczą, którą należy rozważyć jest występowanie form klasycznych. Aby wzmocnić wrażenie może być powielana używając stary zegar z kukułką oryginalne uchwyty formularzy i kutego żelaza żyrandol.
  • Prowansja. Ten styl jest najlepszą kombinacją wszelkich antyków. English krzesła z rzeźbionymi nogami, stojąc obok stoliku nocnym Louis, stworzą romantyczną atmosferę i zanurzyć się w czasach XVIII wieku.

Harmonijne połączenie

W celu osiągnięcia harmonii w dzielnicy mieszkalnej, trzeba dowiedzieć się, jak połączyć wszystkie elementy. Krzesło z „uszu” można nazwać specyficzny mebel, więc gdy jest stosowany we wnętrzu powinny uwzględniać pewne niuanse.

  • W sypialni, zaleca się, aby użyć modelu z linii krzywych i lekkiego tapicerki.
  • W celu zbadania idealny przykład wykonania skóry ortopedyczne krzesła wysokiego tyłu w ciemnych kolorów.
  • Mebel ten kategorycznie nie nadaje się do takich stylów jak high-tech, techno i drugim kierunku podobnej konstrukcji modelu.
  • wybrana forma krzesła w zależności od innych mebli projektowania. Oznacza to, że jeśli kanapa kierować, klasyczne formy, a następnie w fotelu elementy kręcone nie musi być dominujący.

Kryteria wyboru

Decydując się na zakup fotel z „uszami”, trzeba wiedzieć, jak go wybrać. Przede wszystkim ten mebel oznacza wysoką jakość. Dlatego pierwszą rzeczą, kupujący powinien zwrócić uwagę – tapicerki. Obecnie dostępne w handlu jako drogiego modelu i budżetu. Dlatego tkanka, która pokrywa krzesło może być używany jest inny. Korzystne jest, aby dać takie rodzaje tapicerki, takich jak skóra, bawełna, wiskoza, len i poliestru. Okazały się tylko na pozytywne strony. Charakteryzują się one wysokim poziomem odporności na zanieczyszczenia, trwałość i długi okres użytkowania.

Następną rzeczą, która wymaga szczególnej uwagi – jest obecność pikowane siedziska. Typowo, element spełnia funkcję dekoracyjną. Wszystkie modele wyglądają bardzo elegancki i szykowny i są związane z resztkami szlachty. Materiał stosowany do produkcji struktur są również ważne dla szczegółów. Zaleca się, aby kupić krzesło wykonane z dębu, teak i innych litego drewna. Przed zakupem koniecznie usiąść na krześle. To, co pozwoli w pełni docenić konstrukcję oparcia – jego wielkości i wygodę.

Kominek fotel Ambition

To krzesło z wysokim oparciem i „uszy” jest niższa lądowanie wygodne. Nogi w rzeźbionymi wzorami, miękkie podłokietniki, tapicerka – skóra. Idealny do salonu lub biura. Fotel ma następujące wymiary :. wysokość – 110 cm, głębokość – 90 cm, szerokość – 80 cm Do tego modelu można ponad 125 rubli ..

Fotel francuski fotelu

Ten model jest idealny do powierzchni, urządzone w klasycznym stylu. Krzesło jest wzorem dla wysokich nogach. Podłokietniki i skrzydła są pokryte pianką. Model wygląda elegancki i delikatny. Rama wykonana jest z litego drewna dębowego. Materiał tapicerka jest łatwa do czyszczenia od wszelkich zanieczyszczeń. Fotel o masie 10 kg, ma następujące wymiary :. 116h77x75 cm Krzesło z „uszu” drogie, koszt zmienia 70 tys ..

Fotel Quinn Sikora fotel

Ten model krzesła jest prawdziwym wydarzeniem. Jego pikowane oparcie, która daje modelowi specjalną łaskę. Istnieje wysokie drewniane nogi, miękkie podłokietniki i skrzydełka. Materiał tapicerka – len, rama wykonana z drewna dębowego. Korzystanie z przycisków dekoracyjnych daje modelowi szczególną wyjątkowość. Seat waży 17 kg. Wysokość osiąga 114 cm, głębokość i szerokość. – 76 i 78 cm, odpowiednio. Cena tego modelu – około 100 tysięcy rubli ..