622 Shares 5221 views

Jak rosną kiwi? metody hodowli

Przydatne i kochany przez wielu kiwi badanym egzotyczne w Rosji. Druga nazwa – Chiński agrest (lub Actinidia). Roślina ta jest powszechna w tropikalnych i subtropikalnych. Ale dowiedzieć się jak uprawiać kiwi, wielu ogrodników marzenia Rosji. Jak widać, winorośl może rosnąć nawet w domu i bez zbędnych kosztów i skomplikowanych technologii. Znacznie trudniej uzyskać roślinę przynosić owoce.

Owoce mają soczysty miąższ ma kolor zielony z białym centrum i czarne nasiona. Top – ciemna skóra jest gruba drzemki. Po raz pierwszy zaczął uprawiać kiwi w Nowej Zelandii, nazwa owocu pochodzi od podobieństwa do ptaszka o tej samej nazwie. Głównie dla hodowców może dostać doskonały smak i wysokie plony. Ale udało się znacznie więcej. Owoce były nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak uprawiać kiwi, powinien wiedzieć, że roślina jest dwupienne, czyli z męskich i żeńskich winorośli. Tylko dzięki kiwi sąsiedztwa obu płci może dostać przyzwoity plon. I dowiedzieć się, co seks roślina, jest możliwe tylko podczas pierwszego kwitnienia. Kwiaty różnią się pod względem formy i smaku.

Drugi warunek – wysoka wilgotność i regularne podlewanie, i, oczywiście, temperatura blisko 30 stopni. Aby zobaczyć, jak kiwi rosną w naturalnym środowisku, wystarczy udać się do Abchazji, Turcji, Włoszech. Jest to bardzo często owocem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że owoce są na koronie drzewa. W rzeczywistości, jest to wspinacz drzewo, którego wsparcie jest potrzebne. Specjalna rama wykonana z gałązek w lecie całkowicie spleciona z zielenią, tworząc żywą zieloną kopułą, a kiście owoców wiszące nad głową.

Kiwi – uprawa owoców jest możliwe w warunkach sztucznych. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem – sadzenie nasion. Ogrodnicy, którzy chcą dowiedzieć się jak uprawiać owoce kiwi z nasion, należy zrozumieć, że aby osiągnąć owocowanie w tym przypadku jest to niemożliwe. Nasiona mogą być wzięte z dojrzałych owoców oddzielone z masy włóknistej, płukania i miejsce w wilgotnym piaskiem, a następnie umieścić w lodówce. Nasiona moczenie muszą mieć nie mniej niż 14 dni, metoda ta nazywana jest stratyfikacja (lub hartowania).

Po dwóch tygodniach nasiona uzyskać, zasiane wraz z piasku w glebie składników pokarmowych, posypane ziemi w warstwie 3 mm. Dalsze gleby zwilżano z pojemnika rozpyłowego i uszczelnia szyby. Okresową i wilgoci, utrzymując temperaturę na poziomie około 25 ° sadzonek kiełkować w ciągu 2-3 tygodni. W tym czasie, szkło trochę pchania, a następnie całkowicie usunięte. Ciepło i wilgoć winorośli gwałtownie rośnie. Tutaj jest wynikiem sposobu uprawy kiwi – zdjęcie uprawy w domu.

W przypadku owoców trzeba zaszczepić winorośl uprawiana z sadzonek lub kultury. Uprawianych roślin, muszą koniecznie tworzyć przez cięcie słabe bocznych pędów. Prawidłowe przycinanie jest potrzebne, zwłaszcza na wiosnę, do rozpoczęcia rozwoju uśpionych pąków. Pierwszy kwitnienie zaczyna się dopiero po 4 latach. Od samego początku, konieczne jest, aby pomóc roślinie, oparł go na kracie. W cieplejszym klimacie może być przeszczepione do otwartego gruntu kiwi. Doświadczony kiwi plantacji w Rosji już w regionie Krasnodar.