615 Shares 2405 views

Jak zaoszczędzić wysuszonego azalia? uprawa trudności azalia

Azalea – to dość powszechny pokój kwiat. Przeciwnie, jest to krzew, który kwitnie późną zimą lub wczesną wiosną. Liście tej rośliny są mięsiste i zielone, a kwiaty mogą mieć różne kształty i kolory. I odebrać wiele spełnienie wszystkich potrzeb, jest to możliwe bez żadnych problemów. Ale jeśli nagle faworytem był chory, jak uratować suszone azalia?

Jak dbać o azalii

Azalea – z umiarem finicky rośliny. Jak dbać o nią nie jest trudne, ale istnieją pewne podstawowe niuanse, które muszą być przestrzegane, aby azalii nie był chory, i miłe dla oka.

Roślina ta lubi cool. Optymalny zakres temperatury – od + 12 ° C do 18 ° C Gdy kwiaty azalie, najbardziej odpowiedni zakres temperatury znajduje się w + 15 ° C .. + 16 ° C

Azalia nie toleruje bezpośredniego nasłonecznienia, więc najlepiej jest znaleźć miejsce, gdzie nie będą się do niego lub utwórz zaciemnienie. Ale ten pokój nie powinien być ciemny. W przeciwnym razie, kwiat będzie chorować.

Ten krzew nie mogą być przechowywane w pomieszczeniu o powietrze przesuszone. Dla azalii potrzebują wilgotnego mikroklimatu, więc w zimie jest lepiej umieścić go z dala od źródeł ciepła. Zawsze upewnij się, że gleba w puli było zawsze wilgotne, jeśli to konieczne, można spryskać liście zimną wodą ze zraszacza.

Pamiętaj, aby sprawdzić jakość użytej wody. Roślina ta jest podlewane tylko trzeba rozstrzygać. Czasami nawet można zakwasza się w celu obniżenia zawartości metali alkalicznych w glebie. Generalnie kwiat jest bardzo wrażliwy na słabe gleby. Że nie był chory, to najlepiej kupić już w pełni gotowy grunt w każdej kwiaciarni. On już będzie zawierać wszystkie niezbędne minerały i rośliny, aby spełnić wymagania dotyczące kwasowości.

Jeśli azalie zaczynają suche, co można zrobić?

Azalea zaczynają wysychać, co robić? Co do zasady, w tym przypadku, gałęzie i liście wysychają, a następnie opadają. Proces ten może być spowodowane przez szereg przyczyn, a następnie, w zależności od konkretnej sytuacji każdego i trzeba wybrać rozwiązanie.

Zakład otrzymał stres

Po przeszczepie, podczas kwitnienia azalii zaczynają wysychać, jak zapisać go w tym przypadku? Zaleca się, aby po prostu wyciąć suszonych części roślin i dać mu czas na dostosowanie, nie zapomnij, aby stworzyć najbardziej komfortowe warunki.

Brak lub nadmiar światło

Aby zapisać kwiat, z braku światła jest konieczne, aby przenieść go w oświetlonym obszarze. A wręcz przeciwnie, aby usunąć do pokoju, w którym nie wyciągaj bezpośrednie promienie słońca, jeśli kwiat stoi na przykład na parapecie.

Brak wilgoci

Jak zaoszczędzić wysuszonego azalia? Pamiętaj, że roślina nie lubi suchy ląd. Jeśli azalie zaczynają wysychać, trzeba go wraz z garnka umieścić w pojemniku z wodą przez kilka minut. Tym razem jest dosyć, aby system korzeniowy nie miał czasu, aby być zasilane wodą.

nadmierne podlewanie

Jest ironiczny, ale azalie może wyschnąć i nadmiar wilgoci. Nadmierne podlewanie prowadzi do tego, że korzenie gnić. Ten zakłócony dostarczyć jej niezbędnych materiałów.

Jeśli to z powodu tego różanecznika zaczynają zanikać, co teraz robić? Zakład musi być starannie usunięty z pojemnika bez uszkodzenia ziemnych śpiączkę i pozwolić gleby wyschnąć. Korzenie najlepiej owinięcia papieru lub innego materiału dobrze chłonną w celu usunięcia nadmiaru wilgoci. Niech pobudet roślin w taki kilku dni, po czym, gdy nadmiar wilgoci odparuje, nie jest konieczne, aby umieścić ją w miejscu.

Słaba jakość gleby sadzenie

Niewłaściwy dobór gruntu może doprowadzić do tego, że azalia zacznie wysychać. Ziemia musi być wysokiej jakości i zawiera wszystkie elementy niezbędne do rozwoju roślin. Kwiaty rozwijają się w mieszaninie piasku, torfu i drewna miękkiego gruntu. Pomoże to uniknąć alkalizacji gleby, co staje się przyczyną wielu chorób roślin. Można kupić pożądany substrat w sklepie.

Ale jeśli nadal azalie zaczynają znikać, jak uratować fabrykę?

Być może brakuje w glebie substancji niezbędnych do jego wzrostu. Następnie trzeba kupić specjalne nawozy i dodatki zaprojektowane specjalnie dla azalii.

Należy podchodzić ostrożnie i do wyboru puli. To nie powinno być małe i wąskie, jak azalia ma płytki system korzeniowy.

szkodniki owadzie

Jeśli azalie zaczynają się kruszyć, jak zapisać kwiat? Może roślina jest atakowane przez szkodniki. Owady, które mogą spowodować nieodwracalne szkody dla rośliny należą:

  • owady skalę. Ten owad, który żywi się sokiem z liści. Oznaki zniszczenia są pożółkłe i opadłych liści. W tym przypadku, należy dokładnie rozważyć azalia liści. Jeśli są wyblakłe i stają się błyszczące i lepki, jest wynikiem owadów skalę. Aby zapisać roślinę, trzeba codziennie przetrzeć liście wodą z mydłem. Ale to narzędzie będzie działać tylko ze słabym skalę porażka owadów. Jeśli żółknięcie jest już duża część liści, najlepiej jest używać środków chemicznych.
  • Azalievaya mol. Gdy liście rośliny wyschnąć i zwija się do postaci rury, mówi się, że została dostaje azalievaya mol. Zauważ, że to całkiem łatwe, ponieważ owad jest dość znaczny rozmiar. Aby pomóc kwiat, trzeba zebrać wszystkie larwy i spryskać liście ze specjalnym roztworze przed owadami.
  • Pająk. Jeśli roślina jest w pomieszczeniu suchym powietrzu w zakresie łodyg i gałęzi sieci może wystąpić roztoczy. Pająk, a także Jose skalę, elektr sok liście i pąki. Jeśli kwiat zdumiony tym owady, jesienią i liści i pąków. Pogódź się z tym, czego potrzebujesz, a także owadów skalę.
  • Wełnowiec. Podaje również roślinnego soku. Można zauważyć z zakrzywionym dziobie i niewielkiej liczby pojawiających się pąków. Aby zneutralizować pasożyta potrzebne chemikalia.
  • Można również odbierać i mszyca jedzenia młode liście. W tym przypadku, to pomaga zakładów przetwórczych wodą z mydłem.

Jak zaoszczędzić wysuszonego azalia, jeśli już zaczyna się rozpadać? Tutaj konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne niuanse. Istnieje kilka odmian, które zrzucają liście jesienią i wiosną rośnie ponownie. I defoliacji w tym przypadku – jest to proces naturalny. Ale zimozielone azalia liść jesieni, najprawdopodobniej oznaką niewłaściwej pielęgnacji.

liści azalia zaczynają spadać, jak oszczędzać? Słuchaj, jeśli liście żółkną na początku, a potem opadają, to jest możliwe, że roślina „zaatakowany” spider mite lub skala Jose. Jak pozbyć się szkodnika, wspomnieliśmy powyżej.

Jeżeli liście są suche, a następnie walcowane do postaci rury, roślina drażni azalievaya mol. Ale jeśli tylko suche liście i nie odpadają, roślina wyraźnie nie jest wystarczająco wilgoci.

Jeśli azalie zaczynają zanikać, co robić?

Jeśli roślina jest stopniowo zaczynają zanikać, jest prawdopodobne, azalie nie podoba ziemi. należy zakupić lub inne dodatki lub przeszczepioną kwiat, zastępując podłoże sadzenia. Być może, zakład nie posiada wystarczającej ilości składników odżywczych dla zdrowego rozwoju i wzrostu.

Ponadto, ten kwiat stan może być spowodowany problemami z systemem korzeniowym. Te korzenie zaczynają gnić w wyniku nadmiaru wilgoci czy choroby. Jeśli czas nie podejmie niezbędne kroki, kwiat może umrzeć.

Oprócz wszystkich powyższych powodów, azalie może zacząć schnąć ani znikają z różnych schorzeń. Wiosna podczas wysokiej wilgotności może być chory Septoria azalia. Jest to choroba, która atakuje grzybicze liści, tworząc na powierzchni czerwonych plam. Kwiat transmisja trudna choroba. Traktować przygotowania grzybów „diazynon”.

Następną cechą choroby jest filostiktoz azalie. To może być zdiagnozowane przez pojawienie się brązowych plam na marginesie liści. W tym okresie, azalia liście spadają, a tam jest słaba powstawanie pąków kwiatowych. W celu zwalczania choroby zaleca się stosowanie fungicydów.

Azalia jest stosunkowo kapryśna roślina. Jednak podejście to nie jest takie trudne. Najważniejsze – aby obserwować kompromis: nie za gorąco, ale nie zimno, nie jest zbyt wilgotne, ale nie sucha, itp Teraz wiesz dokładnie, jak zaoszczędzić wysuszonego azalia … Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Twój ukochany zadowolić wszystkie swoje bujne kwitnienie.