255 Shares 9719 views

Korona Strawberry: opis odmiany, opinie

Zapewne, trudno jest znaleźć kogoś, kto nie kocha truskawki. To berry jest kochany przez dzieci i dorosłych. Truskawka Korona ma znakomity smak, delikatny zapach. Ona jest zdrowe, a co nie mniej ważne, niedrogie i łatwe w uprawie. Pachnące jagody można uzyskać przez cały rok. Z jakiegoś powodu wielu uważa, że jest zbyt kapryśna. To nie jest tak, a wręcz przeciwnie, może rosnąć na parapecie, w garażu, w szklarni, nawet w zimie.

Korona Strawberry: opis odmiany

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że istnieją ogromne odmiany truskawek, utworzone przez rosyjskich hodowców. Są one przystosowane do naszych warunków i dają dobre plony. Różnorodność truskawkowym korony przyszedł do nas z Europy. Jego holenderscy hodowcy opracowali w 1972 roku. Został on uzyskany poprzez krzyżowanie odmian indukcji i Tamella. Ten wspaniały truskawki bardzo szybko podbił serca wielu ogrodników. Dziś jest to jeden z najcenniejszych średnim wczesne odmiany deserowe. Z powodzeniem zapuścić korzenie w centralnej Rosji. Truskawka Korona odporna na mróz. Innym jego niewątpliwą zaletą – odmiany odporne na mączniaka – bardzo częstą chorobą truskawki.

Cechy odmiany

  • Berry słodki, aromatyczny, gęsty.
  • Rozmiar – średnie i duże.
  • Kolor może różnić się od jasnej czerwieni do ciemności. Dobrze zdefiniowany połysk na powierzchni owocu.
  • Pod względem dojrzewania owoców truskawek Koronę odmiana dotyczy średnio wczesny.

Ma pewne wady truskawkowy koronę. Liczba ogrodnicy powiedzieć, że jagody są trudne do łodyga oddzielone i oznaczone niestabilność na Botrytis. Ponadto, liście truskawki mają często ten rodzaj wpływa na białą plamę.

dojrzewanie

Truskawka Korona, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, zwłaszcza popytu w centralnej Rosji, gdzie nawet w lecie ciepło nie zawsze jest szczęśliwy przez długi czas. W związku z tym, zdolność klasy znieść zamrożenie jest szczególnie cenione przez ogrodników. I jej odporność na tych strasznych chorób, takich jak mączniak prawdziwy, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym dla plantatorów.

Owoce dojrzewają w połowie czerwca w południowych regionach, oczywiście, wcześniej.

uprawa

Niewątpliwie, truskawka korona, której odmiany opis można znaleźć we wszystkich podręcznikach ogrodnictwa, o wiele łatwiej jest uprawiana w szklarniach. Na zewnątrz, wiele niekorzystnych czynników może mieć wpływ na to. Ale jak wiadomo, prawdziwi ogrodnicy nie boją się trudności. Znając podstawowe zasady dotyczące sadzenia i pielęgnacji roślin na tym, że jest to możliwe, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

Wybierz stronę

Pierwszym krokiem jest, aby wybrać kawałek ziemi, na którym roślina będzie jak najbardziej komfortowo. Najwłaściwszym byłoby miejsce, w którym wcześniej uprawiane rośliny strączkowe i zboża, ponieważ uważa się, że te rośliny odkażania gleby i poluzować ją. Ale nadaje się do sadzenia i ziemi dziewiczej, najważniejsze – dokładnie przekopać glebę. Nadaje się działka, która jest „odpoczynku” co najmniej rok.

Truskawka Korona, których ujawnienie jest dostępna we wszystkich sklepach, które sprzedają nasiona i sadzonki, kocha otwartą przestrzeń, słonecznych, ale muszą być chronione przed wiatrem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w zimie ten teren jest dobrze chroniony przez warstwę śniegu, konieczne jest krzaki truskawek. Jeśli to nie jest brane pod uwagę, to w przyszłym roku, jagody są małe.

lądowanie

Posadzone w otwartych truskawek gruntowych powinien być wczesną wiosną, wczesną jesienią lub późnym latem. Dokładnie sprawdzać każdy krzak i upewnić się, że system korzeniowy jest dobrze rozwinięta. Łóżka powinny mieć szerokość jednego metra, odległość między krzewami powinna być nie mniej niż pięćdziesiąt centymetrów, aby rośliny nie były mylone. Sadzonki opuszczane do otworu, co było wcześniej konieczne dobrze podlewane. Powtarzające podlewanie jest potrzebna natychmiast po posadzeniu, kiedy system korzeniowy zostaną pokryte ziemią.

pielęgnacja

Truskawka Korona potrzebuje regularnej pielęgnacji. Konieczne jest, aby systematycznie usuwać chwasty w okolicy. Praca ta może ułatwić rozdrabnianie. Jako materiał okrywający może być na trociny, plewy, igieł sosny lub kartonu. Będzie to chronić owoce przed gniciem.

Podlewania truskawki muszą regularnie, ale niezbyt obficie. Aby truskawki rosły dobrze i aktywnie owocować, to musi być zapłodnione próchnicy. Nie zakłócają i makijaż mineralny w postaci azotu, fosforanu i potasowych nawozów, które są zazwyczaj wprowadza się do gleby wiosną i jesienią. Dobry wpływ na rozwój młodych krzewów popiołu drzewnego, który jest wykonany przed kopania ziemi.

Ochrona przed szkodnikami

Ochrona przed szkodnikami – kolejnym ważnym czynnikiem w opiece truskawek. Te słodkie jagody są bardzo popularne pierzaste mieszkańcy naszych ogrodach, więc nie byłoby na miejscu, gdzie rośnie truskawki, ustawić szeleszcząc wróble. Z innych szkodników upraw pomoże chronić specjalnych rozwiązań natryskowych. Ostatnio, w tym celu zaczęli używać pożyteczne owady, zwany entomophages.

po zbiorze

Mamy nadzieję, że zebrali dobre zbiory truskawek koronę. Jednak zbyt wcześnie, aby odpocząć. Aby przyszłoroczne żniwa nie było gorzej, ale lepszy, konieczne jest, aby zrobić kilka procedur. Wyciąć pozostałą anten krzaków ze słomy lub popiół do posypywania drewna. Jeśli nagle zauważył na liściach białych plam, konieczne jest podjęcie pilnych działań. Oznacza to, że chory truskawki botrytis. We wszystkich sklepach teraz oferuje szeroką gamę produktów, które są dość łatwe do pokonania tej choroby „truskawkowy”. Jeśli chcesz, aby nakarmić swoją rodzinę czystych ekologicznie jagody, używać produktów chemicznych ściśle zgodnie z instrukcją na opakowaniu i tylko w przypadku skrajnej konieczności.

Po przeczytaniu naszego artykułu, ktoś może zdecydować, że ta odmiana jest zbyt wymagający, aby dbać o tak wielu (zwłaszcza niedoświadczonych hodowców) nie spieszy się go rozwijać. W rzeczywistości, wszystko nie jest tak źle. Przy odrobinie praktyki, doświadczenia i wyrafinowane na pierwszy rzut oka, manipulacja zostaną uzyskane szybko i dokładnie.

Truskawka Korona: Opinie

Badaliśmy opinii doświadczonych ogrodników na temat tego gatunku. I jaka jest ich werdykt. Wiele osób uważa, że to jest dobre dla ogrodników, ale nie nadaje się dla rolnika. Jak się okazało, wiele z jagód jest dość trudny do transportu – są zbyt soczyste i delikatne.

Ogrodnicy przyciągnęły dość niską skłonność do choroby. Ale te ogrodnicy, którzy tę różnorodność uprawianych na sprzedaż, uważają, że dzisiaj istnieją odmiany bardziej wydajne.

Można podsumować: gatunek Korona z wysokim smakiem i wczesnego dojrzewania doświadczonych ogrodników rosną polecić go do mojej rodziny. to nie jest bardzo korzystne dla kierowcy ciężarówek przedsiębiorców.