588 Shares 6582 views

Jak ozdobić ścianę w kuchni: praktyczne porady

Zgodnie z tradycją, kuchnia jest uważana za jedną z najbardziej wygodne łóżka w mieszkaniu, to jest, gdy cała rodzina gromadzi się wokół duży stół, trzymać intymne rozmowy i przedyskutować pilne problemy. Dlatego konstrukcja tego pomieszczenia powinny być traktowane bardzo poważnie. Jednak nie jest to kwestia wielu ludzi: co do dekoracji ścian w kuchni? Po wyborze materiałów należy wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników, a mianowicie: ich odporność na zmiany temperatury, wilgotności i stopnia łatwości obsługi.

Nowoczesna dekoracja ścienna wiąże się z wykorzystaniem szerokiej gamy różnych materiałów. Jednak najczęstszą z nich jest farba. Po pierwsze, ze względu na niski koszt tego materiału jest dostępny dla każdego. Po drugie, to ładnie wygląda na ścianach, łatwe do zastosowania, ma zróżnicowaną paletę kolorów i jest bardzo trwały. Dlatego, jeśli zdecydujesz niż do dekoracji ścian w kuchni tanio i szybko, w tym przypadku, farba – najlepszym wyborem. Ekspertów zaleca się stosowanie materiałów wodoodpornych. Są bardziej odporne na ścieranie.

Szczególnie popularne są farby alkidowe i akrylowe. Są łatwe do zastosowania przy pomocy wałka lub pędzla, a może stworzyć dowolny efekt dekoracyjny w razie potrzeby, za pomocą specjalnego urządzenia. Jest również dobrze sprawdzoną lateks. Nie zawiera rozpuszczalników, a zatem całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Ponadto, ten materiał szybko schnie, nie ma zapachów party, pary i hermetyczne.

Jak ozdobić ścianę w kuchni jako dodatek do farb? Inną opcją jest tradycyjny tapeta. Należy jednak pamiętać, że konwencjonalny materiał papier nie powinien być stosowany w projektowaniu tego pomieszczenia. Lepiej wybrać winylu lub tapety duplex z zmywalną powierzchnię. Często naśladować inne materiały wykończeniowe: kamień, cegła, boazerie. Te tapety mają dobrą wilgoć i ścieranie. Jednak warto zastanowić się, że powłoka duplex, który ma powierzchnię lateksu, nie jest zalecany do częstego mycia, a klej powinien być w pewnej odległości od pieca gazowego.

Wygląda świetnie w kuchni i do malowania tapet. Może to być włókna szklanego, linkrust lub Vlies pokrycia. Runo ma teksturowaną powierzchnię i dostatecznej grubości, co pozwala niezawodnie ukryć nierówności ściany. Konstrukcja ścian szkło zapewnia trwałość i wytrzymałość. Jeśli to konieczne, mogą one nawet być czyszczone za pomocą pędzla. Ponadto, myśląc nad tym, co do dekoracji ścian w kuchni, wiele osób decyduje linkrust – wszechstronny materiał budowlany. Jest uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska od wszystkich wyżej wymienionych. W produkcji z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych składniki: wosk, kreda, olej lniany i wiórów drzewnych.

Klasyczna metoda rejestracji urządzeń kuchennych jest dachówka ceramiczna. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera to jest do naprawy. Ten materiał jest trwały, odporny na ścieranie, trwałe i łatwe w pielęgnacji. Co do zasady, dachówka wykończenia obszarze przestrzeni roboczej i reszty pasty na tapetę.

Ponadto, decydując co do dekoracji kuchni, większość ludzi są skłonni do korzystania z drewna lub płyt z tworzyw sztucznych. Główną wadą tego typu wykończenia jest znaczący spadek w wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Bardzo popularne połączone wariant ściany projektowanie kuchni. W razie potrzeby, można zrobić bardzo ciekawe połączenie za pomocą dekoracyjną lub tynk strukturalny. To wszystko zależy od twojej wyobraźni i możliwości.