133 Shares 3162 views

koty bezporodnye można zrobić doskonałe towarzysze domowników

Koty bezporodnye nie gorzej niż ich odpowiedniki rasowych. Po Ty lub Twoje dziecko wykazały współczucie i przyniósł z ulicy małego, bezbronnego i bezdomnego kociaka. Zrobiliście szlachetny uczynek, a teraz w twojej rodzinie ma zwierzę, które przyniosą radość dla Ciebie i Twojej rodziny. Zazwyczaj te koty mają żadnych dowodów jakiejkolwiek konkretnej rasy i połączyć ogólne funkcje, takie jak kot-mama i tata. Jedna rzecz, że Twój nowy zwierzak jest nie gorzej niż ich rodacy z dokumentów potwierdzających pochodzenie standardzie.


Wskazówki dotyczące konserwacji kotów

koty i kocięta Bezporodnye znaleźć na ulicy lub obdarzony ci dobrą babkę w pobliżu stacji metra, od początku szczególnie wymagają uwagi, opieki i troski. Umyj kota, w tym ostrożnie traktować obszar wokół oczu, odżywia ją i określić sedes, a następnego dnia mieć pewność, aby pokazać weterynarza. Może twój nowy pet najwyraźniej nie ma oznak choroby, ale nie powinna opóźnić kampanię do lekarza zwierząt. Będzie to sprawdzić zwierzęcia na obecność robaków, pasożytów, opryszczki i innych chorób skóry, a także wziąć testy na toksoplazmozę i innych infekcji. Jest nadzieja, że kot jest zdrowy, choć nie zawsze tak jest. Ale w klinice weterynaryjnej dadzą wskazówki dotyczące dbania o swojego zwierzaka i pomóc leczyć zwierzęta.

Gdzie zacząć edukację nowego zwierzaka?

Jeśli wziął zwierzę jest z ulicy, i nie przyjąć prezent lub „przyjęła” ze schroniska, a potem być przygotowany na to, że kociak rodzi się w wolności nie będzie zachowywać się jak rodzi się z kotem w domu. Fakt, że ich wolność miłujących e mama – kot bezporodnye – dzieciństwa przyzwyczajać kocięta boją się ludzi i przezwyciężyć ten strach, małe zwierzęta będą potrzebować trochę czasu. będzie zachowywać się agresywnie: syk, meow głośno i mogą nawet próbować mieć kęs, więc najlepiej jest cierpliwie uczyć kota do kontaktu z ludźmi. Niech pierwszy człowiek w swoim nowym życiu jest dokładnie, kto jest odpowiedzialny za żywienie i opiekę, a następnie okres adaptacji zajmie nieco szybciej.
Pamiętaj, że wszystkie koty bezporodnye – po wszystkich drapieżników, więc gdy zwierzę poczuje zagrożenie (a po życia na niebezpieczeństwo ulicy może wydawać się cokolwiek), to on sobie na swoich mocnych zębów i pazurów. Dlatego też, gdy pierwszy kontakt z „dzikich” chronić się przez noszenie rękawice i odzież z długimi rękawami. Zazwyczaj koty i kocięta, wzięte z ulicy, w dorosłym życiu rzadko są przyjazne i chętnie sięgając dotknąć wszystkich ulubionych, ale są one dość zdolny związać silną przyjaźń z członka rodziny, któremu szczególnie zaufania.

Jak nadal dbać o kota?

Po zakończeniu niezbędnych procedur (po raz kolejny przypominamy o obowiązkowym kampanii prewencyjnej do weterynarza) powinna w dalszym ciągu dbać o kota jak byś zrobił z jakiegokolwiek zwierzęcia. Żywność powinna być podawana dwa razy dziennie, okresowo zmieniać wodę w pijących określić lokalizację toalety. Byłoby miło wypić kot na przebieg witamin, że lekarz przepisze. Jeśli zwierzę jest – właściciel długimi włosami, konieczne jest rozczesać przynajmniej raz dziennie, a dla krótkowłosych kotów i średniej długości futra będą wystarczające czesanie raz w tygodniu. Nie zapominaj także przycinać paznokcie. Można to zrobić samodzielnie lub w klinice weterynaryjnej. Nigdy nie będziesz żałować, że wziął do domu niech kundla, ale czuły i sympatyczny zwierzątko.