843 Shares 3484 views

Dekoracyjny myszy: rasy, pielęgnacja i konserwacja

Dziś, można często zobaczyć w mieszkaniach różnych zwierząt. Ktoś dostaje koty, inne – psów. Są ludzie, którzy decydują się na gryzoniach. Niektórzy żyją w domu szynszyli, świnek morskich i ras myszy.


Na te ostatnie zostaną omówione w naszym artykule. Czasami białe i szare myszki. Jest również możliwe, aby spotkać się z gryzonia oryginalny kolor, na przykład, być gorszej jakości.

Japoński Mysz: opis rodzaju

Po raz pierwszy te myszy były hodowane w Japonii jako pokarm dla małych węży. Ale dzięki przyjaznym usposobieniu, ciekawy kolor i bezpretensjonalny zawartości wkrótce popełnił inny rodzaj zwierzęcia. Japoński dekoracyjny mysz stał się popularny nie tylko w swoim kraju, ale również w wielu innych krajach.

Co to za zwierzę? Mały rozmiar mysz czterech centymetrów. Ciężar zwierząt do 6 gramów. Białe futro, losowo ozdobione czarnymi plamami, które czynią gryzonia jak Dalmacji. Oznakowanie zwierząt są różne, zwykle są one dziwaczne kształty. Jedną z cech tych myszy – jest to, że nie pachną.

I karmienia japońskich myszy

Myszy te mogą zawierać i audio oraz grupy. Wystarczy pamiętać, że nie można w klatce trzymać dwa samce, ponieważ będą oni zorganizować „wojnę” z terytorium. Ci, którzy chcą mieć mysz się z nią bawić, obserwując ją, lepiej jest zatrzymać wybory na chłopca.

Myszy muszą zawierać w plastikowej klatce pokryte krata szczycie. Zorganizować jego obiektów różnego Rozrywki: drabiny, liny, koła, driftwood i inne elementy. W klatce umieścić Mouse House.

Konieczne jest, aby utorować dno trociny. Zmienić ich powinno być dwa razy w tygodniu. Optymalna temperatura dla zawartości tych gryzoni – 21 ° C.

Myszy należy karmić nasiona dyni, owoce, kukurydza, owies, proso, liści łopianu, kolendra, owoc, banan, pietruszka i inne.

Raz w tygodniu, trzeba dać pokarm. To może być twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, kawałek gotowanego mięsa lub jaj (twardo). Kamień mineralny Hang w komórce.

Mysz-baby

Jest to nie tylko małe gryzonie, ale również najbardziej miniaturowy ssak na Ziemi. zwierzę waży osiem gramów. Długość ciała gryzonie nie przekracza siedmiu centymetrów.

Myszy te doskonale nadają się do trzymania w klatkach z siatki o drobnych oczkach (mniej niż pięć milimetrów). Te gryzonie praktyczne emitują żadnego konkretnego zapachu. Myszy zostały umieszczone w klatce umieścić wyrobów ceramicznych lub szklanym naczyniu. Żywią się gryzoni w ziarnach zbóż i żywności.

Również w diecie, dodać świeże zioła, warzywa i owoce. Pozwól nam czasami gryzoni posiłek robaki, chude mięso, zmielić na mięso mielone.

Ser i biały chleb czasami powinien być czasem dodawane do diety myszy.

chickweed

Te gryzonie są dobrze przystosowane do trzymania w mieszkaniu. Myszoskoczków w świetle dziennym bardziej aktywne. Są łatwe do pociągu, ludzie są traktowane agresywnie.

siedlisko w naturze – to pustynia lub półpustynnych. Wygląd gryzonie przypomina królik, wydłużonych kończynach tylnych i ogonie z pomponem na końcu.

Gryzonie rozmnażają się bardzo dobrze, wybredna nawyków żywieniowych.

Klatka dla myszoskoczka musi być wykonane z metalu o wymiarach 40×50 cm lub więcej.

Nakarm gryzonia powinna rośliny strączkowe, trawy, zboża. Używają również siano, gałązki iglaste (topola, wierzba, i inne). Kiełkujących ziaren przydatna gerbil. Również gryzoń uwielbia warzywa, jagody i owoce, nie tylko świeże, ale suche. Czasami, niech myszoskoczka produkty mleczne, sery, mąka, suszone robaki GAMMARUS i więcej. Brązowy chleb chętnie jedzą gryzonie.

Rurowych kości zwierząt gospodarskich i kreda powinny być wykorzystywane do karmienia zwierząt mineralnych. Klatka musi być zawsze woda.

W myszoskoczków przednie nogi są ruchome, więc często są one wykorzystywane w procesie jedzenia żywności dla wygody.

Wraz z końcem zimy do późnej jesieni hodowli tych gryzoni. W jednym miocie jest do pięciu młodych. Ale, niestety, nie wszystkie przetrwają. Okres ciąży zwierzęcia wynosi 23 dni. Po urodzeniu dziecka osadza koniecznie mężczyzna.

W wieku dwunastu dni dzieci są już zaczynają jeść na własną rękę. W tym okresie, ale także nadal karmić i mleko matki.

echinated mysz

Spiny ras zwierząt, takich jak myszy stały się popularne w ostatnim czasie. Te gryzonie podbiły serca ludzi. Są kontaktowy, szybko przyzwyczaić się do ludzi, zwłaszcza do tych, którzy się nimi opiekują. Zgodnie z treścią w niewoli i bezpretensjonalny opieki. Co to za zwierzę? Echinated Mouse – to skrzyżowanie myszoskoczka, Jerboa i jeż. Oczy tych zwierząt są duże, piękne. Całe ciało pokryte puszystym futrem na plecach są prawdziwymi igły.

Funkcja ta była powodem, że te rasy myszy zostały nazwane echinated. Długość ciała średnio 10 cm i ogon. – 9 cm Mordashka tej gryzonia jest bardzo dobre. Dolna część łydki myszy pokryte białych szczeciny, igły są umieszczone w górnej części żółtego, dark-siarka lub czerwono-brązowy kolor.

Musimy zawierać w klatce na dole, który powinien umieścić trociny. Muszą zmienić stopień zanieczyszczenia.

W komórce należy umieścić dom na myszy będzie odpocząć. Należy również być umieszczony w klatce i półki dla wspinaczki drabiny.

Te gryzonie należy gałęzie drzew liściastych. O żywności żadne funkcje. Jeść wszystko, co innych ras myszy.

Biały dom (laboratorium) mysz

Te gryzonie dawna stracił dziko. Ostatnio, są bardzo częste u ludzi jak zwierzęta. Masa zawartości zaczął gdzieś 125 lat temu. Te gryzonie są kontaktowy, bezpretensjonalny w opiece.

Najlepiej jest, aby przyzwyczaić się do białej myszy człowiekiem jeśli zakup miesięczny gryzoni. Po zakupie należy go często podnieść, bawić się z nim. Te gryzonie są całkowicie podatny na szkolenie.

Łatwy do paszy, jedzą inną karmę dla gryzoni. Biała mysz jedzenia zieleni, warzywa i zboża. W żadnym wypadku nie pozwól gryzoni smażonych i tłustych. Warto uzupełnić dietę mealworms lub innych bezkręgowców.

Na rosnące siekacze powinny być dodawane do paszy zwierząt młodych gałęzi krzewów lub drzew, owoców pestkowych, krakersy.

Czas trwania ciąży, w tym gatunków gryzoni jest około dwudziestu dniach. Samica nosi około siedmiu dzieci, ale czasem więcej. W roku myszy może dać około dziesięciu mioty.

Żywe gryzonie powinny być w klatce. To musi być dom. Pożądane jest również, aby umieścić tarczę lub opcjonalne akcesoria do gier. Optymalna temperatura dla treści – dwadzieścia stopni.

Home szara mysz

Oprócz biały, istnieje szara mysz. Są też podgatunek domu. Szara mysz średnio waży trzydzieści gramów, długość ciała około dziesięć centymetrów. Długość ogona na myszach – gryzonia wełny trudne. 10 cm. barwiących monochromatyczne.

długość życia

A ilu żywo miniaturowa mysz? Podobnie na to pytanie nie można odpowiedzieć. Ponieważ długość życia zwierząt zależy od wielu czynników. Średnio wynosi ona dwa lub trzy lata.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, co istnieje dekoracyjny myszy. Rasa rozważaliśmy różne. Rozmawialiśmy również o obudowy i karmienia tych małych gryzoni. Mamy nadzieję, że nasz artykuł jest przydatna.